X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Luxmed -. Kraków
Odpowiedz

Luxmed -. Kraków

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Krysia23 Ekspertka

Wysłany: 19 czerwca, 17:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Dziewczyny, czy któraś z Was korzystała z usług luxmedu na początku starań o dziecko?
    Chodzi mi o polecenie jakiegoś lekarza, który faktycznie się tym zainteresuje i jakoś poprowadzi, nawet w tych początkowych etapach i podstawowych badaniach.
    Jeśli nie w luxmedzie, to jakiego lekarza polecacie prywatnie? ;)

👰🤵 09.21
    Starania od 10.21
    👩‍🔬 26l.
    Wygląda, że wszystko ok, oprócz braku cierpliwości 🤷🏼‍♀️
    👨🏼‍💼28l.
    23.06.2022 - Azospermia
    FSH - 27
    Stymulacja do biopsji mTESE 🤞🤞

Potrzebujemy cudu 🙏

Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Kluska Autorytet

Wysłany: 19 czerwca, 18:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Cześć! Dziewczyny, czy któraś z Was korzystała z usług luxmedu na początku starań o dziecko?
    Chodzi mi o polecenie jakiegoś lekarza, który faktycznie się tym zainteresuje i jakoś poprowadzi, nawet w tych początkowych etapach i podstawowych badaniach.
    Jeśli nie w luxmedzie, to jakiego lekarza polecacie prywatnie? ;)

W moim odczuciu w Luxmed nie ma takiego lekarza. Najlepiej prowadzić diagnostykę u kogoś innego a w luxmedzie robić same badanie (a i tak nie wszystko się da bo nie jest objęte kontraktem np. AMH).
    Ja zaoszczędziłam grube tysiące realizując dużo badań w ramach pakietu i z tego jestem zadowolona ale o dobrego ginekologa trudno. Dodatkowo w ramach Luxmed nie ma leczenia niepłodności więc po prostu trzeba załatwiać skierowania na badania nie mówiąc wprost że o to chodzi ;).
    My się diagnozowaliśmy u dr Pabiana i dr Pytla w Epimedium i możemy polecić. Dodatkowo Pabian jest andorlogiem więc dobrze pokieruje nie tylko Ciebie ale też męża.

Artvimed Kraków/03.09.2022 rozpoczęcie nowej stymulacji/21.09.2022 mamy ❄️❄️❄️❄️❄️ i czekamy na wyniki PGT-A

06.2022 pierwsza stymulacja przerwana w 6 dniu ze względu na zbyt dużą liczbę pęcherzyków i wysokie ryzyko OHSS

Starania ok 2 lat, 👱‍♀️35 lat, 🧔 36 lat

♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne, przyczyna nieznana, nieudana próba udrożnienia w histerolaparoskopii

KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy

Układ heterozygotyczny w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu

Wysokie NK maciczne- encorton od transferu

Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Daylight Ekspertka

Wysłany: 19 czerwca, 20:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie polecam luxmedu. Mimo, że badania (np. wspomniane AMH) są w pakiecie, to lekarz nie da skierowania, bo pakiet nie obejmuje leczenia niepłodności.
    Dostałam jakieś naciągane skierowanie na takie podstawowe badania, które robi się na początku ciąży - jakieś wirusy tylko chyba. To jest kropla w morzu i ta wizyta była tylko stratą czasu. Moim zdaniem, dopóki nie idziesz tam już w ciąży, to nikt się nie zainteresuje.

HAx9p2.png
    1 x IUI
    4 x IVF
    07.05 FET 5 dniowej blastki
    7 dpt beta = 35,44
    9 dpt beta = 103,5
    11 dpt beta = 284,7
    19 dpt beta = 6280
    23 dpt - usg i migające małe ❤️
    8w0d - 1,6 cm człowieka
    10w2d - 3,5 cm
    8 lipca - prenatalne, 5,3cm ❤️
    14 września - II prenatalne, 430g ❤️
  • Kluska Autorytet

Wysłany: 19 czerwca, 20:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daylight wrote:
    Nie polecam luxmedu. Mimo, że badania (np. wspomniane AMH) są w pakiecie, to lekarz nie da skierowania, bo pakiet nie obejmuje leczenia niepłodności.
    Dostałam jakieś naciągane skierowanie na takie podstawowe badania, które robi się na początku ciąży - jakieś wirusy tylko chyba. To jest kropla w morzu i ta wizyta była tylko stratą czasu. Moim zdaniem, dopóki nie idziesz tam już w ciąży, to nikt się nie zainteresuje.

A to ja zrobiłam bardzo dużo badań. Większość hormonów, Wit D3, TSH, FT3, FT4 i przeciwciała anty tarczycowe(wzięłam skierowanie od endokrynologa), krzywe cukrowe i insulinowe (skierowanie od diabetologa), wszystkie wirusowe, cytologię, biocenozę pochwy itd (od ginekologa).
    Właściwie dopiero jak musiałam zrobić HSG to robiłam prywatnie ale do tego badania musiałam mieć cytologię i biocenozę nie starsze niż 3 msc o to też zrobiłam w Luxmed.
    Dodatkowo korzystałam z programu profilaktycznego zdrowa kobieta w którym robiłam takie ogólne badania od krwi, przez mocz, kał i USG czego tylko się dało.
    Więc diagnostyki nikt nie pokieruje ale warto zrobić wszystko co się da w ramach pakietu.

Artvimed Kraków/03.09.2022 rozpoczęcie nowej stymulacji/21.09.2022 mamy ❄️❄️❄️❄️❄️ i czekamy na wyniki PGT-A

06.2022 pierwsza stymulacja przerwana w 6 dniu ze względu na zbyt dużą liczbę pęcherzyków i wysokie ryzyko OHSS

♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne, przyczyna nieznana, nieudana próba udrożnienia w histerolaparoskopii

Układ heterozygotyczny w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu

♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Krysia23 Ekspertka

Wysłany: 20 czerwca, 07:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Ja wiem, że tak oficjalnie nikt się nie zajmie niepłodnością w luxmedzie, ale tak sobie myślałam że jest jakiś lekarz, który trochę się zainteresuje i wystawi chociaż podstawowe badania 😌
    Ja jak byłam rok temu przed rozpoczęciem starań, zapytałam panią doktor jak się przygotować, to od strzała dostałam skierowanie na toksoplazmozę i różyczkę i TSH

👰🤵 09.21
    Starania od 10.21
    👩‍🔬 26l.
    Wygląda, że wszystko ok, oprócz braku cierpliwości 🤷🏼‍♀️
    👨🏼‍💼28l.
    23.06.2022 - Azospermia
    FSH - 27
    Stymulacja do biopsji mTESE 🤞🤞

Potrzebujemy cudu 🙏

Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Daylight Ekspertka

Wysłany: 20 czerwca, 09:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    A to ja zrobiłam bardzo dużo badań. Większość hormonów, Wit D3, TSH, FT3, FT4 i przeciwciała anty tarczycowe(wzięłam skierowanie od endokrynologa), krzywe cukrowe i insulinowe (skierowanie od diabetologa), wszystkie wirusowe, cytologię, biocenozę pochwy itd (od ginekologa).
    Właściwie dopiero jak musiałam zrobić HSG to robiłam prywatnie ale do tego badania musiałam mieć cytologię i biocenozę nie starsze niż 3 msc o to też zrobiłam w Luxmed.
    Dodatkowo korzystałam z programu profilaktycznego zdrowa kobieta w którym robiłam takie ogólne badania od krwi, przez mocz, kał i USG czego tylko się dało.
    Więc diagnostyki nikt nie pokieruje ale warto zrobić wszystko co się da w ramach pakietu.

A no to ja byłam tylko u gina. Ale też zależało mi na czasie i na tym, żeby jednak nie musieć chodzić do 5 lekarzy - do każdego po coś innego. Tak jak napisałaś - da się zrobić więcej badań, ale nie ma jednego lekarza, który to skoordynuje pod kątem przygotowań do ciąży.

HAx9p2.png
    1 x IUI
    4 x IVF
    7 dpt beta = 35,44
    9 dpt beta = 103,5
    11 dpt beta = 284,7
    19 dpt beta = 6280
    8w0d - 1,6 cm człowieka
    10w2d - 3,5 cm
  • Daylight Ekspertka

Wysłany: 20 czerwca, 10:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Dzięki dziewczyny! Ja wiem, że tak oficjalnie nikt się nie zajmie niepłodnością w luxmedzie, ale tak sobie myślałam że jest jakiś lekarz, który trochę się zainteresuje i wystawi chociaż podstawowe badania 😌
    Ja jak byłam rok temu przed rozpoczęciem starań, zapytałam panią doktor jak się przygotować, to od strzała dostałam skierowanie na toksoplazmozę i różyczkę i TSH

Takie podstawowe wystawią spokojnie. Spróbuj może tak, jak Kluska napisała - pomęczyć też innych lekarzy, nie tylko ginekologa. Niech każdy wystawi na coś w swojej dziedzinie i na początek już będziesz miała podstawy ogarnięte.

HAx9p2.png
    1 x IUI
    4 x IVF
    7 dpt beta = 35,44
    9 dpt beta = 103,5
    11 dpt beta = 284,7
    19 dpt beta = 6280
    8w0d - 1,6 cm człowieka
    10w2d - 3,5 cm
  • Kluska Autorytet

Wysłany: 20 czerwca, 10:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daylight wrote:
    Takie podstawowe wystawią spokojnie. Spróbuj może tak, jak Kluska napisała - pomęczyć też innych lekarzy, nie tylko ginekologa. Niech każdy wystawi na coś w swojej dziedzinie i na początek już będziesz miała podstawy ogarnięte.

Zwłaszcza teraz w dobie teleporade. Ja się umawiałam do różnych lekarzy i w tydzień miałam skierowania.na praktycznie wszystko. Teraz szykujemy się do in vitro i też wszystkie poza jednym badaniem robię w pakiecie. Mąż to samo. Ma jeszcze dodatkowo zrobić USG jąder i też już ma umówioną wizytę.
    Ja tak cisnę, żeby jak najwięcej z tego pakietu wyciągnąć bo cała resztę robimy prywatnie i idą na to grube tysiące. Jeszcze stymulacji nie zaczęłam a myślę, że w tym roku już z 15 tys poszło to niech chociaż to co się da chcę z pakietu.

Inna sprawa że w moim odczuciu w Luxmed jest trochę fajnych lekarzy ale ginekolodzy są zdecydowanie poniżej średniej.

Daylight lubi tę wiadomość

• Bunkierka Autorytet

Wysłany: 20 czerwca, 12:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    Zwłaszcza teraz w dobie teleporade. Ja się umawiałam do różnych lekarzy i w tydzień miałam skierowania.na praktycznie wszystko. Teraz szykujemy się do in vitro i też wszystkie poza jednym badaniem robię w pakiecie. Mąż to samo. Ma jeszcze dodatkowo zrobić USG jąder i też już ma umówioną wizytę.
    Ja tak cisnę, żeby jak najwięcej z tego pakietu wyciągnąć bo cała resztę robimy prywatnie i idą na to grube tysiące. Jeszcze stymulacji nie zaczęłam a myślę, że w tym roku już z 15 tys poszło to niech chociaż to co się da chcę z pakietu.

Inna sprawa że w moim odczuciu w Luxmed jest trochę fajnych lekarzy ale ginekolodzy są zdecydowanie poniżej średniej.

A udało się Twojemu partnerowi tam zrobić wirusologie i cytomegalie w pakiecie? Do jakiego lekarza musiał się zapisać aby mieć skierowanie? Czy takich badań nie da się tam zrobić?

• Kluska Autorytet

Wysłany: 20 czerwca, 12:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    A udało się Twojemu partnerowi tam zrobić wirusologie i cytomegalie w pakiecie? Do jakiego lekarza musiał się zapisać aby mieć skierowanie? Czy takich badań nie da się tam zrobić?

Wirusologię ogólnie tak ( w sensie HIV, kiła, żółtaczkę itd), cytomegalii nie mieliśmy zleconej. Brał skierowania normalnie od rodzinnego.
    To jakie badania są dostępne w ramach pakietu zależy właśnie od zakresu pakietu. Ale najlepiej wziąć skierowania a dopiero potem dopytać o ewentualne dopłaty na infolinii. I tak np chlamydia PCR była odpłatna więc robiłam w Diagnostyce bo w Luxmed było drożej.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ