X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macica dwurożna
Odpowiedz

Macica dwurożna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mersiak Autorytet
    Postów: 456 407

    Wysłany: 20 marca 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy ktoś ma tą wadę? jestem po 3 poronieniach i zastanawiam się czy mam szansę donosić i urodzić dzidzię..

    3jgxskjo0p8dsc51.png
    Aniołek † 11.09.2010 (6tc), Aniołek †28.02.2015 (8t4d), Aniołek †14.03.2016 (6tc) i jeszcze 6 Aniołków...
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 20 marca 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżance mojej lekarz powiedział że to ma i nie bedzie mieć dzieci wiec odstawiła anty. Po dwóch miesiącach była w ciąży która zakończyła sie porodem zdrowego chłopaka :)

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam. Zdiagnozowana miesiąc temu. Lekarka powiedziała, że nie ma sensu nic z tym robić bo nie powinno to być przeszkodą w zajściu w ciążę.

    Edit: w zajściu i utrzymaniu ciąży :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2015, 17:28

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 12 maja 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak malo nas jest?ja tez mam dwurozna,staramy sie o dziecko od ponad roku.mam nadz ze nam sie uda..

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 12 maja 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-kobiece/wady-budowy-macicy-macica-dwurozna-jednorozna-z-przegroda_41934.html wrote:

    Macica dwurożna:
    nie stanowi problemu w zajściu w ciążę oraz jej donoszeniu, pod warunkiem, że wada jest niewielka. Gdy wada jest większa, może być przyczyną poronień oraz przedwczesnych porodów;
    w celu diagnozy stosuje się laparoskopię z histeroskopią;
    zwykle przeprowadza się leczenie operacyjne;


    Pazyfae lubi tę wiadomość

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 12 maja 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo Scarletta :)

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • agacięte Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 17 maja 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja również mam taką przypadłość.
    Mój gin nawet specjalnie, aby wytłumaczyć mi na czym polega dwurożność macicy,
    narysował mi jak wygląda "normalna macica" i jak ta z dwurożnością.

    Zapewniał, że nie ma to wpływu na zajście i donoszenie ciąży.

    Oby mówił prawdę ;)

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie właśnie podejrzewa to ginekolożka. Jestem po dwóch poronieniach i powiedziała, że jeżeli wada jest znaczna, to mogło to być przyczyną. Mam skierowanie na histeroskopię po @. Lekarka powiedziała mi, że miała pacjentki, które spokojnie donosiły ciążę z macicą dwurożną i nawet nie wiedziały, że taką mają, to kwestia tego, na ile duża jest wada. Podczas histeroskopii nie tylko to sprawdzą, ale jeżeli jest przegroda, to od razu powinni usunąć i zazwyczaj to wystarczy, żeby zaradzić sytuacji :)

    Przy większej wadzie trzeba też uważniej kontrolować szyjkę macicy, bo często szybciej się skraca i jest mniej wydolna.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • MerlinMo Ekspertka
    Postów: 142 74

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podwojna macice-od ok 1, 5 r staramy sie o dzidzie i jak na razie nic tego . Teraz zmienilam lekarza i jestem w trakcie kompletowania wyników. Jak na razie za wysoka prolaktyna 33.65

    26603ba0de8c61b097ec08d568691b55.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 804 1265

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny,
    u mnie również podejrzenie macicy dwurożnej tudzież przegrody. Jestem po jednym poronieniu w 7tyg i drugiej ciąży samoistnej na samym początku.
    Stwierdziłam, że nie spróbuje kolejny raz póki nie wyklucze pewnych rzeczy.
    U mnie ginekolog już na usg rzucił takie podejrzenie, było to przed planowaniem ciąży więc zignorowałam wiadomosc.
    jestem po histeroskopii, przy której okazji został mi wycięty polip (wyszło dopiero w trakcie badania), natomiast sam zabieg nie dał ostatecznej odpowiedzi. Sama histeroskopia nie daj możliwosci sprawdzenia jamy zewnętrznej od strony brzucha. Lekarz tłumaczył że zdarzają się sytuacje, kiedy kształt przybiera od strony jamy niejednorodny obszar, wtedy sytuacja w której wypalamy, wycinamy przegrodę jest bardzo niebezpieczna bo przy ewentualnej ciąży w wyniku zbyt cienkiej warstwy macica może pęknąc.
    Więc uczulam Was co do samej histero - tu ogladamy sam srodek wewnętrzny. Ja zostałam w tym temacie nastraszona.
    Miałam jeszcze badanie sonohisterografię przy której wyszło ze kształt od strony jamy brzucha jest jednorodny, czeka mnie jeszcze HSG i ewentualnie ustalimy jakie kroki dalej.

    age.png

    Synek 👶🏼 Ur 17.11.2023 54cm, 3kg 🥰
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ