Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🌤🌱🌷Marzec 2026 IVF🌷🌱🌤
Odpowiedz

🌤🌱🌷Marzec 2026 IVF🌷🌱🌤

Oceń ten wątek:
  • HopeHope Autorytet
    Postów: 1330 3184

    Wysłany: 2 marca, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja1992 wrote:
    Transfer 5 dniowej blastki 3.2.3
    9dpt - 70,8.
    Pierwsza w życiu dodatnia beta.
    Czy taki wynik dobrze rokuje? 🙈
    No pewnie że dobrze rokuje, kciuki za przyrost

    Patrycja1992 lubi tę wiadomość

    age.png
    1 IVF:
    Start: 4.11.2021 - antyki
    26.11 - 1DS, menopur 225
    10.12 - punkcja, 10 pęcherzyków, 8 zdegenerowanych🥚, 0 zarodków
    2IVF - lipiec 2022🙏✊
    3.07 - mensinorm 300 -> 450
    14.07 - punkcja, 7 komórek, 6 prawidłowo zapłodnionych
    Mamy: ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    2x 4AA, 4x 4AB
    8.08.2022 - transfer 4AA✔️
    14.08 - ⏸️
    15.08 - wciąż są ⏸️ to nie sen ✊️
    16.08 - 8dpt beta 99 10dpt beta 295, 12dpt beta 585, 14dpt beta 1208, 21dpt beta 14015
    3.09 - 26dpt jest ❤, CRL 3,66mm, FHR 140
    21.09 - 8+6, CRL 2,13cm, FHR 179
    3.10 - 10+3, CRL 3.8cm, FHR 170
    12.10 - prenatalne - 5.38cm, jest ok
    28.11 - będzie SYNuś ♥️
    7.02 - 28+6 - 1400 gram
    28.02 - 31+6 - 2100 gram
    24.03.2026 - transfer 4AB ❌
    23.04.2026 - transfer 4AB
    7dpt - beta 10,1, 11dpt - 13,4, 12dpt - 18,8 18dpt- 87,5, 20dpt - 94,7, 22dpt - 128 CB ❌
  • merci Autorytet
    Postów: 1282 2285

    Wysłany: 2 marca, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja1992 wrote:
    Transfer 5 dniowej blastki 3.2.3
    9dpt - 70,8.
    Pierwsza w życiu dodatnia beta.
    Czy taki wynik dobrze rokuje? 🙈
    dobrze rokuje 100 w 10dpt, ale nie musi być to reguła. Wygląda dobrze.
    sprawdzasz w 11dpt?

    Patrycja1992 lubi tę wiadomość

    👩 '96
    PCOS, AMH 09.2024 10,8 -> 02.2026 6,9
    profile ANA + ‼️cross 19,8% allo 30%
    kariotypy ✅ mutacja MTHFR homozygotyczna
    kir Bx obecny tylko 2DS1
    histeroskopia ✅ CD138 5/10❔antybiotyki
    🧑 '96
    astenoteratozoospermia

    starania od 09.2023
    2024/2025 cykle stymulowane ❌3 x IUI ❌
    09.2025 I IVF - 4 ❄️❄️❄️❄️
    I-III FET - beta <0,1
    20.04. IV FET ✨🤞🏻🍀(+metypred, accofil)
    8dpt - 155 10dpt - 364 12dpt- 825 16dpt- 4039
    21dpt- 19 104🥹 24dpt (6+1)CRL 0,46cm i 💓
    8+0 CRL 1,67cm FHR 160bpm 11+4 5,2cm
    felia test zdrowy 🩵
    preg.png
  • Patrycja1992 Ekspertka
    Postów: 128 213

    Wysłany: 2 marca, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    merci wrote:
    dobrze rokuje 100 w 10dpt, ale nie musi być to reguła. Wygląda dobrze.
    sprawdzasz w 11dpt?
    Tak, oczywiście będę sprawdzać w 11 dpt

    1. IVF. Gameta Warszawa 12. 2024 - 🥚5->3 MII, zapłodniona 1, blastocysta 4.2.2 (5 doba)
    05.02.25 - ❄️4.2.2 - Encorton, Acard - beta<2,3❌
    2. IVF. Gameta Warszawa 05. 2025 🥚5->3 MII, zapłodniona 1, blastocysta 4.3.2 (6 doba)
    05.2025 - equoral 50 + Encorton 5 (dr Jarosz)
    26.07.25 - ❄️4.3.2 - Encorton 2 x 5,
    hydroxychloroquine, estrofem, besins, cyclogest beta< 0.2 ❌
    3. IVF. Novum. Długi protokół. Histeroskopia i usunięcie polipów i leczenie cd138
    21.02 udany transfer swiezy. 5 ❄️
    11+0 Felia test. Zdrowa 🩷
    preg.png
  • mariposa_ Autorytet
    Postów: 318 453

    Wysłany: 2 marca, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, chciałabym się dopisać do kalendarzyka na 05.03. - pierwsza wizyta w klinice. Ze względu na małą ilość zgromadzony badań nie zakładam że będzie ona kwalifikująca, ale kto wie 🤷🏻‍♀️
    EDIT załączam wyniki pierwszego badania nasienia swojego partnera https://ibb.co/8LfRYYrX

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca, 13:11

    Borówka_A lubi tę wiadomość

    Starania o pierwszego bąbla od 10.2025
    👩🏻'97 Insulinooporność
    - AMH 2,47
    - Insulina - 12,0 (HOMA 2,57)
    - TSH - 1,19
    🧔🏻‍♂️'92 Kryptozoospermia (0,50 mln/ml) - przyczyna wrodzona
    - USG poprawne
    - LH 6,32, FSH 5,61, estradiol 39,9, prolaktyna 24,10, testosteron 3,82, SHBG 15,70, testosteron wolny 21,50
    - kariotyp prawidłowy, CFTR polimorfizm 7T/9T, AZF nie wykryto mikrodelecji

    09.04.2026 kwalifikacja do refundacji TFP Vitrolive
    14.04.2026 I stymulacja Bemfola 300, Ganirelix 0,25
    25.04.2026 punkcja 10 🥚 -> 6 MII -> ICSI -> 4 ☀️: 4AA, 4AB, 2 x 4BB

    30.04.2026 I ET 4AA🍍Cyclogest 2x1 💊
    Beta 6 DPT 7,31 -> 8 DPT 18,3 -> 10 DPT 25,9 -> 12 DPT 17,2 💔

    02.06.2026 II FET 4BB🍍CN Cyclogest 3x1, Acard 💊
    Beta 8 DPT 11,50 -> 10 DPT 9,04 💔

    Pozostaje ❄️ 4AB, 4BB
  • Borówka_A Znajoma
    Postów: 19 35

    Wysłany: 2 marca, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pytanie: co zabrać na punkcję? Dostałam rozpiskę, że kapcie i piżamę, napój oraz kanapkę. Czy do zabiegu dają szpitalną piżamę? Oprócz tego kazali mi wypić 2 szklanki wody z samego rana, a po wpisach widzę że kazali Wam opróżnić pęcherze...

    Dajcie znać, mam lekki stresik :)

    endometrioza, AMH 0,469

    kwalifikacja 01/2026
    marzec punkcja-->pobrane dwa🥚- brak zapłodnienia

    kolejna stymulacja: kwiecień???
  • Bajka92 Autorytet
    Postów: 1035 2049

    Wysłany: 2 marca, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Borówka mi powiedzieli, że maksymalnie łyk wody przed punkcją, jeżeli masz klasycznie w znieczuleniu ogólnym to chyba bym dopytała...
    Dali koszule, dali kapcie i nie było mowy nt pęcherza u mnie.

    Borówka_A lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦱33&27👱🏻‍♂️


    📌 IVF- ⏳️
    💉6.02 start stymulacji
    💉 18.02 punkcja- 28 🫧- 14 MII 🥚
    💉 ☃️
    💉13.03 FET- ❌
    💉21.04 FET- 6dpt beta 12,8 | 10dpt beta 6,0 cb ❌

    🌟starania od 12.23
    💉z pomocą medyczną od 02.25
    ❌ 8 cykli stymulowanych

    👩🏻‍🦱 PCOS, insulinooporność, niedoczynność, długie bezowulacyjne cykle (65>), prawy jajowód niedrożny ❌
    wymazy MUCH-✅ tsh- 1,7✅, biocenoza (1.26) ✅, kariotypy obojga ✅,
    amh- 7,9 ❌

    👱🏻‍♂️ cukrzyca typu I
    🪱 morfologia 2% HBA- 80%, fragmentacja DNA 28% ❌,
    ilość& koncentracja ✅

    🎶 you can’t play on broken strings… 💔
  • Mokka95 Przyjaciółka
    Postów: 112 107

    Wysłany: 2 marca, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borówka_A wrote:
    Dziewczyny, pytanie: co zabrać na punkcję? Dostałam rozpiskę, że kapcie i piżamę, napój oraz kanapkę. Czy do zabiegu dają szpitalną piżamę? Oprócz tego kazali mi wypić 2 szklanki wody z samego rana, a po wpisach widzę że kazali Wam opróżnić pęcherze...

    Dajcie znać, mam lekki stresik :)

    Jak dostałaś na rozpisce, że masz zabrać piżamę, to klinika nie daje jednorazowych sukienek i trzeba mieć swoją koszulkę nocną na przebranie do zabiegu. Z tą wodą to dopytaj dobrze, bo mnie tak samo jak koleżance wyżej pozwolono tylko wziąć łyk wody. Żołądek ma być pusty, żeby się nie zadławić przy ewentualnych wymiotach po znieczuleniu.

    Bajka92 lubi tę wiadomość

    👩🏽 30 👨🏽34
    On: kariotypy ✅ hormony ✅ wymazy ✅, ciężka oligoospermia (3 mln)
    Ona: hormony ✅ wymazy ✅ własne owulacje ✅ grubość endometrium ✅
    Ciąż: 0

    I procedura 01.2025 - 4 dojrzałe komórki ❄️ 1 zarodek 5CC ✖️(cykl naturalny)
    biopsja (cd138 ✅, nk ✅)

    II procedura 08.2025 - komórki jajowe o nieprawidłowej morfologii ✖️

    zmiana kliniki
    III procedura 01.2026 - 11 zapłodnionych komórek - 3 zarodki
    - (2dn) 4.1 ✖️ (po punkcji)
    scratching endometrium, biopsja (cd138 5/10), leczenie gentamycyna e.coli
    - ❄️(3 dn) 8 komórkowy 1.2 ✖️(cykl sztuczny)
    - ❄️(6 dn) 3AB - (cykl naturalny, intralipid) 08.04.2026
  • Believe Koleżanka
    Postów: 47 42

    Wysłany: 2 marca, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja1992 wrote:
    Tak, oczywiście będę sprawdzać w 11 dpt

    Tak nic się nie stresuj, wcale nie musi być 100 jak ktoś tu napisał. Miałam 76 w 9dpt i póki co jest piękny przyrost i potwierdza pęcherzyk :)

  • Borówka_A Znajoma
    Postów: 19 35

    Wysłany: 2 marca, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny- zadzwonię jeszcze do kliniki, ale lekarka normalnie mi napisała na kartce i powiedziała, że nastawiam budzik na 6:00 rano i wypijam dwie, pełne szklanki wody (punkcja przed 9:00)...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca, 13:42

    endometrioza, AMH 0,469

    kwalifikacja 01/2026
    marzec punkcja-->pobrane dwa🥚- brak zapłodnienia

    kolejna stymulacja: kwiecień???
  • Marz91 Autorytet
    Postów: 1350 1777

    Wysłany: 2 marca, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borówka_A wrote:
    Dzięki Dziewczyny- zadzwonię jeszcze do kliniki, ale lekarka normalnie mi napisała na kartce i powiedziała, że nastawiam budzik na 6:00 rano i wypijam dwie, pełne szklanki wody (punkcja przed 9:00)...

    Dziwne, ja do punkcji zawsze mam być na czczo, i jak biorę letrox rano to mam zaznaczone aby popić małą ilością wody, wręcz o to dopytują

    🧑‍🦱 31 👱 34🐈‍⬛
    AMH 1,68 -> 2,89 -> 1,56 -> 2,44
    12.08.24 - 3 ❄️❄️❄️
    17.08.24 - I ❄️ beta 0 ❌
    14.10.24 II ❄️beta 0 ❌
    18.06.2025 ❄️ beta 0 ❌
    brak kirow: 2DS1, 3DS1, 2DS5 ⛔
    Hla-c 👧 C1, 🧔 C1/C2
    Homocysteina, Białko s, Białko c, krzywa
    cukrowa i insulinowa, ANA2, Cytokiny, Trombofilia Immunofenotyp, komórki NK, biopsja endometrium, witaminy, kariotypy ✅

    Accofil, Hydroxychloroquine, Acard, Equoral,
    Encorton
    Cross Match 29,7%
    Allo Mlr 0%
    Adenomioza 🚨
    Zmiana kliniki 10.25

    IVF II - 22.01.26 -> 02.02.26 punkcja -> ❄️❄️❄️
    5.1.1, 5.1.2, 6.3.2 (1 zdrowy)
    IVF III - 03.04.2026 -> 14.04.26 punkcja -> ❄️❄️❄️
    5.1.1, 5.2.2, 5.2.1 (2 zdrowe)
    Razem 3 zdrowe po PGT-A
    Immunosupresja 🔜
  • Ishildur Autorytet
    Postów: 320 422

    Wysłany: 2 marca, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mariposa_ wrote:
    EDIT załączam wyniki pierwszego badania nasienia swojego partnera https://ibb.co/8LfRYYrX
    Przy takich wynikach i relatywnie którkim okresie starań to może powinni zalecić suplementację i zmiany w diecie, trybie życia u partnera? Do kwalifikacji z dofinansowaniem potrzebują ok. rok udokumentowanych starań, jeśli się nie mylę...

    Woczekiwaniu, sylstaa lubią tę wiadomość

    👩🏻37 👦🏻38
    06.2024 💔 poronienie 6+4
    ✔️kariotypy, morfologia krwi
    ja: amh 2,47-2,76, IBS
    💊colon C, prenatal, NAC, magnez, sanprobi
    ✔️protrombina, V Leiden, ANA3, białko C i S
    ❌F5 R2 hetero, MTHFR homo, PAI-1 hetero
    on: 💊profertil
    ✔️fragmentacja, HBA, ilość
    🔻ruchliwość, budowa

    I procedura ICSI
    09.2025: krótki💉gonal, ovitrelle
    punkcja: 6 🟡4🥚2❄️5AB, 5AB
    pgt-a: 1❌, 1🤔
    29.11.2025 transfer 5AB❄️ mozaika30%
    10dpt beta 7,8, 12dpt beta 6,2, 14dpt beta 1,💔5+3

    II procedura IMSI
    01.2026: krótki💉rekovelle, menopur, ganirelix, gonapeptyl +ona:💊NAC, resveratrol, Q10
    punkcja: 9🟡6🥚1❄️5AB
    pgt-a: 1❌ ferrytyna:18

    III procedura PICSI
    +on💊: resveratrol, Q10, vit. C, tran
    03.2026 💉gonal, menopur, ganirelix, gonapeptyl
    punkcja: 9🟡5🥚5❄️4AB, 4BB, 4BB, 4BC, 4BC
    pgt-a: 2✔️3❌ ferrytyna:51
    03.06.2026 transfer ❄️4AB
    8dpt beta 63, 10 dpt beta 183, 12 dpt beta 614, 17dpt beta 5247🍀
  • Kropelka92 Ekspertka
    Postów: 247 168

    Wysłany: 2 marca, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki za dzisiejsze transfery ♥️

  • Mati01 Autorytet
    Postów: 1319 1122

    Wysłany: 2 marca, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, trochę tu byłam nieobecna bo
    Zasiedliłam niestety wątek po poronieniu. W tym miesiącu będę mieć transfer, doktor dała mi wybór
    Czy cykl
    Sztuczny czy naturalny. Swoje cykle mam dobre i regularne. Ale boję się że coś akurat się rozjedzie więc chyba skłaniam się ku sztucznemu dla spokoju. Jakie wy macie doświadczenie i zdanie na ten temat ?

    Starania od 2022
    🙋🏻‍♀️ 35
    🙋🏻‍♂️30

    Nasienie ✅
    Owulacja ✅
    Hormony ✅
    AMH 2,8 ✅
    HSG ✅
    Witaminy ✅
    Kir Bx 3/5
    Kariotypy ✅
    Niedoczynność tarczycy
    12.2024 hsg z lipiodolem
    02.2025 kwalifikacja in vitro
    03.2025 scratching endometrium
    04.2025 start stymulacji, protokół krótki
    19.04 punkcja ❄️❄️❄️
    28.07 USG endometriozy= endometrioza otrzewnowa niewielkie ogniska ❌
    08.2025 naturalna ciąża
    24.09.2025 6+0 poronienie chybione💔
    21.01.2026 histeroskopia ✅
    21.03.2026 I transfer ❄️
    7dpt beta 103,82 prog 43,38
    9dpt beta 213,94 prog 35,60
    11dpt beta 477,98 prog 32,69
    13dpt beta 1061,55 prog 95,2
    17dpt beta 6906,00 prog 94,7
    20dpt beta 19435,0 prog 98,4
    14.04 I USG mamy <3 (24dpt)
    Felia zdrowa dziewczynka 🩷
    preg.png
  • mariposa_ Autorytet
    Postów: 318 453

    Wysłany: 2 marca, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ishildur wrote:
    Przy takich wynikach i relatywnie którkim okresie starań to może powinni zalecić suplementację i zmiany w diecie, trybie życia u partnera? Do kwalifikacji z dofinansowaniem potrzebują ok. rok udokumentowanych starań, jeśli się nie mylę...
    Od prawie roku pilnujemy diety, gdyż byłam u dietetyka klinicznego z insulinoopornoscia. Partnerowi nie gotuje oddzielnie, jemy dużo warzyw, orzechów, białka. Ja suplementuje się już od czasu przed staraniami, partner od 10.2025. Tak na prawdę to już się nie zabezpieczamy od 2 lat, a od 05.2025 zaczęliśmy starania na luzie, tylko ze względu na moje chudnięcie nie zwracałam uwagi na niepowodzenia. Świadome starania są właśnie od 10.2025, z testami LH, temperatura i USG w trakcie owulacji.
    Nie oczekuje kwalifikacji na pierwszej wizycie, bo podejrzewam, że dostaniemy duża listę badań do zrealizowania. Czekamy również na wizytę u urologa 09.03.2026.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca, 14:21

    Ishildur lubi tę wiadomość

    Starania o pierwszego bąbla od 10.2025
    👩🏻'97 Insulinooporność
    - AMH 2,47
    - Insulina - 12,0 (HOMA 2,57)
    - TSH - 1,19
    🧔🏻‍♂️'92 Kryptozoospermia (0,50 mln/ml) - przyczyna wrodzona
    - USG poprawne
    - LH 6,32, FSH 5,61, estradiol 39,9, prolaktyna 24,10, testosteron 3,82, SHBG 15,70, testosteron wolny 21,50
    - kariotyp prawidłowy, CFTR polimorfizm 7T/9T, AZF nie wykryto mikrodelecji

    09.04.2026 kwalifikacja do refundacji TFP Vitrolive
    14.04.2026 I stymulacja Bemfola 300, Ganirelix 0,25
    25.04.2026 punkcja 10 🥚 -> 6 MII -> ICSI -> 4 ☀️: 4AA, 4AB, 2 x 4BB

    30.04.2026 I ET 4AA🍍Cyclogest 2x1 💊
    Beta 6 DPT 7,31 -> 8 DPT 18,3 -> 10 DPT 25,9 -> 12 DPT 17,2 💔

    02.06.2026 II FET 4BB🍍CN Cyclogest 3x1, Acard 💊
    Beta 8 DPT 11,50 -> 10 DPT 9,04 💔

    Pozostaje ❄️ 4AB, 4BB
  • HopeHope Autorytet
    Postów: 1330 3184

    Wysłany: 2 marca, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati01 wrote:
    Cześć dziewczyny, trochę tu byłam nieobecna bo
    Zasiedliłam niestety wątek po poronieniu. W tym miesiącu będę mieć transfer, doktor dała mi wybór
    Czy cykl
    Sztuczny czy naturalny. Swoje cykle mam dobre i regularne. Ale boję się że coś akurat się rozjedzie więc chyba skłaniam się ku sztucznemu dla spokoju. Jakie wy macie doświadczenie i zdanie na ten temat ?
    Ja miałam tylko sztuczny, chwalę sobie za minimalną ilość wizyt poprzedzających transfer, tylko jedna. Mniej kombinowania z wolnym..

    Mati01 lubi tę wiadomość

    age.png
    1 IVF:
    Start: 4.11.2021 - antyki
    26.11 - 1DS, menopur 225
    10.12 - punkcja, 10 pęcherzyków, 8 zdegenerowanych🥚, 0 zarodków
    2IVF - lipiec 2022🙏✊
    3.07 - mensinorm 300 -> 450
    14.07 - punkcja, 7 komórek, 6 prawidłowo zapłodnionych
    Mamy: ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    2x 4AA, 4x 4AB
    8.08.2022 - transfer 4AA✔️
    14.08 - ⏸️
    15.08 - wciąż są ⏸️ to nie sen ✊️
    16.08 - 8dpt beta 99 10dpt beta 295, 12dpt beta 585, 14dpt beta 1208, 21dpt beta 14015
    3.09 - 26dpt jest ❤, CRL 3,66mm, FHR 140
    21.09 - 8+6, CRL 2,13cm, FHR 179
    3.10 - 10+3, CRL 3.8cm, FHR 170
    12.10 - prenatalne - 5.38cm, jest ok
    28.11 - będzie SYNuś ♥️
    7.02 - 28+6 - 1400 gram
    28.02 - 31+6 - 2100 gram
    24.03.2026 - transfer 4AB ❌
    23.04.2026 - transfer 4AB
    7dpt - beta 10,1, 11dpt - 13,4, 12dpt - 18,8 18dpt- 87,5, 20dpt - 94,7, 22dpt - 128 CB ❌
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 2565 2115

    Wysłany: 2 marca, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mariposa_ wrote:
    Od prawie roku pilnujemy diety, gdyż byłam u dietetyka klinicznego z insulinoopornoscia. Partnerowi nie gotuje oddzielnie, jemy dużo warzyw, orzechów, białka. Ja suplementuje się już od czasu przed staraniami, partner od 10.2025. Tak na prawdę to już się nie zabezpieczamy od 2 lat, a od 05.2025 zaczęliśmy starania na luzie, tylko ze względu na moje chudnięcie nie zwracałam uwagi na niepowodzenia. Świadome starania są właśnie od 10.2025, z testami LH, temperatura i USG w trakcie owulacji.
    Nie oczekuje kwalifikacji na pierwszej wizycie, bo podejrzewam, że dostaniemy duża listę badań do zrealizowania. Czekamy również na wizytę u urologa 09.03.2026.


    Przy takich wynikach to na pewno warto zrobić USG jąder i kariotypy. Mój mąż teoretycznie zdrowo odżywiający się facet, ćwiczący itd w pierwszych badaniach miał tak samo jak Twój, że nie zrobiono morfologii, ponieważ plemników było za mało. Okazało się, że ma żylaki powrózka, które były jedna z przyczyn obniżonych parametrów nasienia. Druga przyczyną był nieprawidłowy kariotyp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca, 14:29

    mariposa_, sylstaa, Ishildur lubią tę wiadomość

    Starania od 11.2018
    🧔‍♂️ 90: nieprawidłowy kariotyp: translokacja 14/21, oligozospermia
    👱‍♀️ 93: AMH: (07.2023)- 2.96, (10.2025)-1.91
    ❌Komórki NK z krwi 21.3%❌KIR AA ❌Cross-match luty 2025:30,1%, maj 2025:36.9%.

    I IVF 12/2023
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy
    ➡️I FET 17/06/2024, BetaHCG: 8dpt: 13,50, 10dpt: CB 💔
    II IVF 10/2024 (zmiana kliniki)
    🥚16 pobranych, 12 dojrzałych, 8 zapłodnionych, ❄️❄️❄️
    PGT-SR (zdrowy, trisomia 21, mozaika niskiego stopnia chromosomu 2)
    ➡️II FET 28/01/2025
    Accofil, Smoflipid
    BetaHCG: 8dpt-97.40, 10dpt-174, 13dpt-163, 14dpt-115 💔
    ➡️III FET 28/04/2025
    Immunosupresja,Accofil, Smoflipid
    BetaHCG: 8dpt 15,30, 10dpt: CB 💔
    III IVF 11.2025 🥚15 pobranych, 10 dojrzałych, ❄️❄️❄️
    IV IVF 01.2026 🥚13 pobranych, 7 dojrzałych, ❄️❄️❄️❄️
    (5 zdrowych, 1 mozaika, 1 nieinformatywny)
    ➡️IV FET 08.06.2026
    BetaHCG: 8dpt-31,90, 10dpt-CB 💔
  • Adirella Autorytet
    Postów: 1236 2825

    Wysłany: 2 marca, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati01 wrote:
    Cześć dziewczyny, trochę tu byłam nieobecna bo
    Zasiedliłam niestety wątek po poronieniu. W tym miesiącu będę mieć transfer, doktor dała mi wybór
    Czy cykl
    Sztuczny czy naturalny. Swoje cykle mam dobre i regularne. Ale boję się że coś akurat się rozjedzie więc chyba skłaniam się ku sztucznemu dla spokoju. Jakie wy macie doświadczenie i zdanie na ten temat ?

    Mi lekarz mówi, że przy IO i niedoczynności lepiej cykl natrualny bo jest mniej leków :)

    Mati01 lubi tę wiadomość

    Rezygnacja z antykoncepcji 11.2022
    Starania od początku 2023
    Październik 2023 - wizyta w klinice Gameta Bydgoszcz

    Czynnik męski - kryptozoospermia (pojedncze plemniki)
    Czynnik żeński - Hashimoto i niedoczynność tarczycy, insulinooporność

    Pierwsza próba grudzień 2024 ❌️
    USG piersi wykazało niewielki guzek - badania w styczniu ✅
    I IVF 27.02.25 6x🥚 zamrożonych i czekają na małża 🥺
    II IVF - 28.08.25 23x🥚 + 4🥚 -> (2 doba) 14 🦠 -> 1x❄️4.2.2 -> PGT-a (30.09) ZDROWY 🥹
    17.11 transfer🍍-> 26.11 beta <0.2 😢
    III IVF - 26.02.26 16🥚 -> 4❄️
    31.03 transfer 🍍 -> 8.04 beta <0.2 😢
    7.05 histeroskopia - NK < 10%; brak stanu zapalnego
  • mariposa_ Autorytet
    Postów: 318 453

    Wysłany: 2 marca, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Przy takich wynikach to na pewno warto zrobić USG jąder i kariotyp.
    Czekamy na wizytę w klinice i wizytę u urologa, żeby zobaczyć jak rozszerzą badania i jak nas pokierują. Chcemy znaleźć przyczynę tak słabych wyników, ale jednocześnie działać z pomocą medyczną. Mamy jedno podejrzenie, ale to musi ocenić urolog.
    EDIT jeszcze może doprecyzuje, że stabilizacja wagi nastąpiła w 09.2025, stąd świadome starania od 10.2025

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca, 14:31

    Starania o pierwszego bąbla od 10.2025
    👩🏻'97 Insulinooporność
    - AMH 2,47
    - Insulina - 12,0 (HOMA 2,57)
    - TSH - 1,19
    🧔🏻‍♂️'92 Kryptozoospermia (0,50 mln/ml) - przyczyna wrodzona
    - USG poprawne
    - LH 6,32, FSH 5,61, estradiol 39,9, prolaktyna 24,10, testosteron 3,82, SHBG 15,70, testosteron wolny 21,50
    - kariotyp prawidłowy, CFTR polimorfizm 7T/9T, AZF nie wykryto mikrodelecji

    09.04.2026 kwalifikacja do refundacji TFP Vitrolive
    14.04.2026 I stymulacja Bemfola 300, Ganirelix 0,25
    25.04.2026 punkcja 10 🥚 -> 6 MII -> ICSI -> 4 ☀️: 4AA, 4AB, 2 x 4BB

    30.04.2026 I ET 4AA🍍Cyclogest 2x1 💊
    Beta 6 DPT 7,31 -> 8 DPT 18,3 -> 10 DPT 25,9 -> 12 DPT 17,2 💔

    02.06.2026 II FET 4BB🍍CN Cyclogest 3x1, Acard 💊
    Beta 8 DPT 11,50 -> 10 DPT 9,04 💔

    Pozostaje ❄️ 4AB, 4BB
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1913 1449

    Wysłany: 2 marca, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati01 wrote:
    Cześć dziewczyny, trochę tu byłam nieobecna bo
    Zasiedliłam niestety wątek po poronieniu. W tym miesiącu będę mieć transfer, doktor dała mi wybór
    Czy cykl
    Sztuczny czy naturalny. Swoje cykle mam dobre i regularne. Ale boję się że coś akurat się rozjedzie więc chyba skłaniam się ku sztucznemu dla spokoju. Jakie wy macie doświadczenie i zdanie na ten temat ?
    Ja miałam naturalny z lekkim kopniakiem- zastrzykiem ovitrelle. Jedna wizyta przed, jeden dodatkowy zastrzyk a mniej progesteronu później się przyjmuje 🤔

    Mati01 lubi tę wiadomość

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • Mokka95 Przyjaciółka
    Postów: 112 107

    Wysłany: 2 marca, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mariposa_ wrote:
    Cześć dziewczyny, chciałabym się dopisać do kalendarzyka na 05.03. - pierwsza wizyta w klinice. Ze względu na małą ilość zgromadzony badań nie zakładam że będzie ona kwalifikująca, ale kto wie 🤷🏻‍♀️
    EDIT załączam wyniki pierwszego badania nasienia swojego partnera https://ibb.co/8LfRYYrX

    Wyniki są słabe i nie piszę tego złośliwie - mój mąż ma niewiele lepsze. Pomimo suplementacji, zmiany trybu życia nie udało się osiągnąć poprawy pozwalającej spokojnie oczekiwać na naturalne poczęcie. Jeśli jest coś co partner może zmienić (alkohol, papierosy, inne używki), to koniecznie, bo to i tak ma ogromne znaczenie do ewentualnego in vitro, ale raczej przy takich wynikach zostaniecie od razu skierowani do urologa, żeby wykluczyć żylaki powrózka i inne kwestie urologiczne i jeśli urolog nie znajdzie przyczyny, to pewnie kwalifikacja do in vitro. My nie mieliśmy udokumentowanego roku starań, lekarz stwierdził ciężki czynnik męski, potwierdziliśmy kilkumiesięczne starania bez ciąży i zostaliśmy zakwalifikowani.

    mariposa_, sylstaa lubią tę wiadomość

    👩🏽 30 👨🏽34
    On: kariotypy ✅ hormony ✅ wymazy ✅, ciężka oligoospermia (3 mln)
    Ona: hormony ✅ wymazy ✅ własne owulacje ✅ grubość endometrium ✅
    Ciąż: 0

    I procedura 01.2025 - 4 dojrzałe komórki ❄️ 1 zarodek 5CC ✖️(cykl naturalny)
    biopsja (cd138 ✅, nk ✅)

    II procedura 08.2025 - komórki jajowe o nieprawidłowej morfologii ✖️

    zmiana kliniki
    III procedura 01.2026 - 11 zapłodnionych komórek - 3 zarodki
    - (2dn) 4.1 ✖️ (po punkcji)
    scratching endometrium, biopsja (cd138 5/10), leczenie gentamycyna e.coli
    - ❄️(3 dn) 8 komórkowy 1.2 ✖️(cykl sztuczny)
    - ❄️(6 dn) 3AB - (cykl naturalny, intralipid) 08.04.2026
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ