X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meda, no wlasnie chyba bedziemy musieli o tym pomysleć, ale póki co mamy wizytę umówiona na 07.10. Wiesz, nie ruszyło mnie to az tak mocno, bo wiem ze jej przejdzie i zapomni, ale fakt jest taki ze rzeczywiście cos jest na rzeczy.

    Campari, ja z reguły zadaje duzo pytań, bo lubię wiedziec dlaczego cos jest czarne albo biale. Pani dr zapisała mi estrofem i plasterki Systen, w ulotkach jest napisane zeby absolutnie nie brać w ciazy. Jeszcze wyczytałam w internecie, ze to leki z kat. X, czyli takie które wykazują wyraźnie szkodliwe działanie na płód i podawane sa tylko kiedy istnieje zagrożenie zycia matki. Napisałam więc do pani dr czy to stosowanie ich jest na pewno bezpieczne. Odpisała mi, ze w takim razie mam przerwać ich stosowanie i brać tylko encorton jeszcze przez 2 tyg. Troche mnie to zastanowiło, bo w sumie nie odpowiedziała na moje pytanie, takze wysłałam jej SMS, ze przepraszam za wszystkie trudne pytania i ze wiem, ze nie ma ze mna lekko, ale niektóre rzeczy sa po prostu dla mnie niejasne. Odpowiedz była taka, ze jak cos jest niejasne i nie jestem ustasfacjonowana z wizyt (?!) to czas najwyższy zebym sobie poszukała innego lekarza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to nieźle ci pojechała... Dziwne, bo mnie przez ten ponad rok nigdy tak nie potraktwała a też ją pytam, ostatnio coraz więcej, ale widać że między wami nie gra. No cóż, czasem się tak po prostu dzieje, że ktoś bez powodu działa na nas jak płachta na byka... Ważne, że dała ci malucha i zobaczysz po wizycie jak będzie :)

  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 20 września 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, to chyba naprawdę miała gorszy dzień, ale fakt jest, że z lekarzem powinnaś czuć się bezpiecznie i nie bać się zadawać żadnych pytań.

    r9bzabd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 20:16

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 20:16

  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 20 września 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarinka, czopek nie powinien dawać takiego efektu, jakiś dyskomfort, potrzebę skorzystania z toalety-tak, ale nie ból :-/ a może to skurcz jelit jest?

    r9bzabd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 20:16

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakonda czekam z niecierpliwością na wieści! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 20:12

  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 21 września 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha... widze, że dużo w Tobie wątpliwości i braku zaufania... ja Ciebie doskonale rozumiem, 100 razy pytałam Żaka, czy estrofem w ciązy jest bezpieczyny. Pewnie i za bezpieczny nie jest, ale u nas jest konieczny.
    Jest to lek niewskazany w ciąży, tak jak acard, heparyna, a ja ze względu na IVF estrofem brałam do konca 3 miesiąca, a Acard i heparyne mam do dziś. Stale mam jakies czarne myśli, ale trzeba zaufać lekarzom, estrofem jest koniezny w ciązy, jeśli to było CRIO na cyklu sztucznym, bo organizm sam nie produkuje estogenów, dlatego nam to podaja. Nic sie nie martw, kobiety powazniejsze leki przyjmuja w ciązy ze względu na swoje inne choroby, schorzenia, ludzie w ciązy przechodza operacje, sa faszerowani chemią.
    Zaufaj lekarzom i Bogu, wszystko bedzie dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2016, 10:54

    Aina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aina, masz racje...troche brakuje mi zaufania, ale wynika to z tego ze pani dr jest moim 6 (!) lekarzem, dlatego nie potrafię sie do końca przełamać i podchodzę do pewnych kwestii bardzo ostrożnie, stad tez cała masa moich pytań. Szkoda tylko, ze odpowiedzi musze szukać na forum, jak w tym przypadku. Pani doktor miała słabszy dzien i uniosła sie honorem, a ja nie wiem co powinnam robic.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha idź spokojnie na wizytę, a potem podejmijcie decyzję ;-) A to ogólnie jak długo się staraliście, że już zdążyłaś 5 innych lekarzy odwiedzić? Ale tym bardziej masz potwierdzenie, że Pani dr jednak wie co robi skoro 5 innych nie potrafiło ci pomóc a dr od razu w zasadzie dała ci upragnionego maluszka, ale jeśli nie czujesz się bezpiecznie to może warto zmienić, chociaż, czy u kolejnego lekarza, którego już totalnie nie znasz będziesz się czuła lepiej?

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 21 września 2016, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katariiinkaa wrote:
    Agniecha a Ty chyba faktycznie musisz pomyśleć nad zmiana lekarza bo ewidentnie coś miedzy Wami.nie gra :/

    J
    Fakt jest tez taki ze ja jej nie pytam czy cos jest konieczne, bezpieczne itd bo wiem ze skoro ona to zaleca to tak musi byc :) zreszta kilkakrotnie jej powtarzalam ze zrobie wszystko co zechce oby tylko był z tego dzidzius.. i obiecała że na pewno będę miala maluszka :)
    Jestem tego samego zdania zresztą już na pierwszej wizycie powiedziałam jak trzeba to biorę i dałam jej do zrozumienia że to Pani dr decyduje co i jak . Zresztą dzisiaj pytała się czy nie jestem zła ze nie będzie transferu bo chciałaby by były lepsze warunki Odpowiedziałam absolutnie że nie i jestem jej za to wdzięczna bo ja tak samo do tego podchodzę .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakonda dobrze, że się w końcu odezwałaś bo już się martwiłam o ciebie! ;-) Opowiadaj jak tam? Widzę, że transferu jednak nie będzie, ale może to i lepiej skoro teraz twój organizm nie jest gotowy... Mój też pewnie nie jest więc tak jak ci kiedyś pisałam, jedziemy na tym samym wózku z tą różnicą, że ty w listopadzie do krio a ja stymulacja. Ale, ale ile komóreczek? Jak zniosłaś znieczulenie?

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 21 września 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha88 wrote:
    Aina, masz racje...troche brakuje mi zaufania, ale wynika to z tego ze pani dr jest moim 6 (!) lekarzem, dlatego nie potrafię sie do końca przełamać i podchodzę do pewnych kwestii bardzo ostrożnie, stad tez cała masa moich pytań. Szkoda tylko, ze odpowiedzi musze szukać na forum, jak w tym przypadku. Pani doktor miała słabszy dzien i uniosła sie honorem, a ja nie wiem co powinnam robic.
    Agniecha a myślisz że lekarz przepisałby Ci leki po których mogłoby coś sie stać dziecku czy tobie ? Jest lekarzem z wieloletnim stażem i wie co wy możecie a co nie :) Takie moje zdanie . Masz grypę idziesz do rodzinnego przepisuje antybiotyk lista działań niepożądanych niekończąca sie i co nie bierzesz bo któyś punkt nie pasuje ... nie bierzesz i czekasz na poprawe i teraz też będzie dobrze :)

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 21 września 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MedA wrote:
    Anakonda dobrze, że się w końcu odezwałaś bo już się martwiłam o ciebie! ;-) Opowiadaj jak tam? Widzę, że transferu jednak nie będzie, ale może to i lepiej skoro teraz twój organizm nie jest gotowy... Mój też pewnie nie jest więc tak jak ci kiedyś pisałam, jedziemy na tym samym wózku z tą różnicą, że ty w listopadzie do krio a ja stymulacja. Ale, ale ile komóreczek? Jak zniosłaś znieczulenie?
    No tak transferu nie będzie dostałam tabletki anty i mam brać od dziś i crio (o ile bedzie zarodek ) to na początku listopada ale nie powiedziała ani słowa o urlopie . Przed punkcją pogadałam chwile z Pania dr i stwierdziła ze badania będziemy robić na miejscu :) Znieczulenie ok choć obudziłam sie w trakcie i powiedziałam ze strasznie mnie brzuch boli i Żak (chyba ) powiedział 16 a ja naprawdę i zaczęłam płakać jak bóbr wiec cos mi wstrzyknęli i poszłam dalej spać . Schodząc z fotela pytam jeszcze raz ile mi pobrali a ona 16 komórek do teraz nie mogę w to uwierzyć choć liczę ze połowa jest niedojrzałych . Pani dr po zabiegu przyszła dała receptę i powiedziała że transferu nie będzie bo ściągnęła mi błonę bo była bardzo w złym stanie . Dostałam ketonal + jakaś tabletkę na skurcze bo myślałam ze macica mi wyskoczy serio .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 21 września 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przepraszam ze nieskładnie piszę ale jeszcze otumaniona lekami jestem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2016, 12:22

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 21 września 2016, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i mam wizytę 9.10 tak jak Pani dr kazała przyjechać .


    Kata powiedz mi bo zapomniałam zapytać ty Gynalgin brałaś 2 dni przed punkcja a później? Bo mam napisane do dzień przed transferem a ze nie będzie to mam brać do niedzieli czy całe opakowanie ? Jak ty brałaś bo też miałaś anty po punkcji .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 20:16

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy sie od trzech lat, właściwie to z tych pięciu tylko jeden mnie dluzej prowadził. Pomimo przeprowadzenia badan diagnostycznych w szpitalu na polnej i faszerowania lekami, nie zrobił właściwie nic. Wodził nas za nos, mowil ze sie uda, zrobił dwie inseminacje, które właściwie od razu spisane były na niepowodzenie. Z reszta sama Pani doktor była zdziwiona, ze w ogole zdecydował sie na cos takiego. To nie tak, ze nie czuje sie bezpiecznie u pani dr albo ze poddaje jej komplecie jakimś wątpliwościom. Dała nam, to czego chcieliśmy, takze fachowcem jest na prawde dobrym. Ja po prostu chce, zeby mi tłumaczyła dlaczego cos jest takie, a nie inne, w jakim celu mam brać leki, jak długo, czy ma to wpływ na moja ciąże...itd. Oczywiście logiczne jest to, ze przeciez w zaden sposób nie chce zaszkodzić mnie, ani maluchowi, ale wytłumaczenie pewnych spraw z pewnością ułatwiło by mi przejście tej ciazy bez zbędnych nerwow.

    Co do antybiotyku, to zle trafiłaś :P Akurat ja antybiotyku nie biorę, a juz tym bardziej jesli został przepisany na grypę. Antybiotyki sa skuteczne w walce z bakteriami, a nie wirusami...i to jeszcze po uprzednim pobraniu wymazu.

‹‹ 115 116 117 118 119 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ