X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Madżka89 Autorytet
    Postów: 2239 3787

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki dziś miałam trzecią IUI , niestety nasienie troszkę gorsze niż poprzednio- Mąż ma od dwóch dni gorączkę , myślałam nawet czy nie odwołać , ale Dr Kru napisał, że szkoda cyklu
    Dzisiaj byłam u Dr A.B, wizyta ekspres 😂 trochę się zdziwiłam, że nie zrobił przed usg 🤨 u Kru jestem zawsze tak pół godz, zawsze usg , po tak 15min leżę na kozetce , a dzisiaj tylko podał i odrazu na równe nogi😁
    Może będzie miał szczęśliwa rękę 😉

    Wszystkim Mamusiom i Staraczkom życzę przede wszystkim zdrówka i spełnienia tego jednego marzenia!!!!🐣🐥🐣

    Paolita, Figasmakiem, Nowa9090, Angel9306, Lena 87, truskawka26, Martucha29, Zielona_ lubią tę wiadomość

    202301124965.png
    🙍🏻‍♀️ 34l.
    Letrox 75,MTHFR hetero, PAI-homo
    🙎🏻‍♂️ 43l.
    Teratozoospermia, fragmentacja39%
    08.2017 poronienie 9 tc 👼
    06.2020 MedArt Poznań
    10.21-04.22 3x IUI 🐒
    10.2021-przygotowanie IVF🍀
    01.2022-punkcja 🥚🥚🥚- 16 komórek➡️ 6 zarodków ➡️ ❄️❄️ 2 blastocysty( 5AA, 3BB) ➡️ ❄️1 zarodek po NGS
    02.2022- transfer-odwołany➡️ zapalenie endometrium
    21.03- biopsja➡️ wynik prawidłowy
    10.05- TRANSFER 3.2.2 🙏🍀
    17.05- BETA 23/ 19.05- 55 / 23.05-281
    7.06- USG- jest ❤️ CRL 6mm
    14.06- USG- CRL 1,42cm
    28.06- USG -CRL 3,04cm Córeczka💕
    18.07. USG PRENATALNE- CRL 7cm
    28.08. USG- CRL 9cm
    18.08. USG- 185g
    2.09. USG- 308g
    20.09 USG POŁÓWKOWE - 463g
    30.09. USG- 612g
    21.10. USG- 970g
    10.11. USG - 1588g
    25.11. USG III TRYM.- 1650g
    12.01. Nasz Cud SN 3610g 56cm💗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych Świąt Kochane, dużo jajeczek 😉 i jeszcze więcej kurczaczków 🐣 pozdrawiam 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2021, 19:12

    Madżka89, Nowa9090, Angel9306, Lena 87, Figasmakiem, Paolita, truskawka26, Martucha29, panizajączkowa, 91aga lubią tę wiadomość

  • Iwa20 Ekspertka
    Postów: 394 99

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie staraczki i mamuśki, czy dr Kruszyński przyjmuje w medart? Czy można wejść na wizytę z mężem? Bylam aktywna na grupie jakiś rok temu dzięki in vitro urodzila mi się córeczka, która ma 10 miesięcy teraz prawdopodobnie udał się nieplanowany naturalsik.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwa20 wrote:
    Witam wszystkie staraczki i mamuśki, czy dr Kruszyński przyjmuje w medart? Czy można wejść na wizytę z mężem? Bylam aktywna na grupie jakiś rok temu dzięki in vitro urodzila mi się córeczka, która ma 10 miesięcy teraz prawdopodobnie udał się nieplanowany naturalsik.
    Tak, przyjmuje ale z mężem można wejść do kliniki tylko na punkcje lub transfer.

  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwa20 wrote:
    Witam wszystkie staraczki i mamuśki, czy dr Kruszyński przyjmuje w medart? Czy można wejść na wizytę z mężem? Bylam aktywna na grupie jakiś rok temu dzięki in vitro urodzila mi się córeczka, która ma 10 miesięcy teraz prawdopodobnie udał się nieplanowany naturalsik.


    Gratulacje ❤

  • BellaLuna Znajoma
    Postów: 23 11

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Lekarz przez przypadek wypisał na recepcie za dużo opakowań orgalutranu :)a w aptece nie chcą przyjąć zwrotu mogę odsprzedać
    Mam 8 sztuk na zbyciu :) Pozdrawiam

  • Rozamala Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madżka89 wrote:
    Kobietki dziś miałam trzecią IUI , niestety nasienie troszkę gorsze niż poprzednio- Mąż ma od dwóch dni gorączkę , myślałam nawet czy nie odwołać , ale Dr Kru napisał, że szkoda cyklu
    Dzisiaj byłam u Dr A.B, wizyta ekspres 😂 trochę się zdziwiłam, że nie zrobił przed usg 🤨 u Kru jestem zawsze tak pół godz, zawsze usg , po tak 15min leżę na kozetce , a dzisiaj tylko podał i odrazu na równe nogi😁
    Może będzie miał szczęśliwa rękę 😉

    Wszystkim Mamusiom i Staraczkom życzę przede wszystkim zdrówka i spełnienia tego jednego marzenia!!!!🐣🐥🐣

    Czesc mam do Ciebie pytanie, jestem po dwóch nieudanych UIU u dr A. B, czytam, że też miałas inseminacje bez usg, i właśnie moje pytanie od kiedy bierzesz progesteron? Od dnia UIU, ja tak się zastanawiam czy moje inseminacje są nieudane dlatego, że bez usg i nie wiadomo czy pęcherzyki pękły i nie wiadomo czy prawidłowo biorę progesteron, on też może hamować owulacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2021, 09:56

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, czy w Poznaniu gdzieś kupię na miejscu globulki z Sildenafilem czy tylko na zamowienie?

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Marysia089 Ekspertka
    Postów: 238 309

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Kobietki, czy w Poznaniu gdzieś kupię na miejscu globulki z Sildenafilem czy tylko na zamowienie?

    Apteka Wielkopolska przy rondzie solidarności, za polskimi meblami. Na endo na pewno pomogą, na mnie działają najlepiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2021, 13:25

    Zielona_, Malina1984 lubią tę wiadomość

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia089 wrote:
    Apteka Wielkopolska przy rondzie solidarności, za polskimi meblami. Na endo na pewno pomogą, na mnie działają najlepiej.

    Ooo cudnie, to lecę tam! U mnie to endo było dobre się okazuje, tylko mam jakieś skurcze i prawdopodobnie alurat na wizycie przed transferem mailami skurczone a na biopsji już znow było ok... trochę mi szkoda tego miesiąca.
    Ale trzymajcie proszę kciuki żeby w tym było Ok ❤️

    Marysiu, a u Ciebie jak beta?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2021, 13:24

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Marysia089 Ekspertka
    Postów: 238 309

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Ooo cudnie, to lecę tam! U mnie to endo było dobre się okazuje, tylko mam jakieś skurcze i prawdopodobnie alurat na wizycie przed transferem mailami skurczone a na biopsji już znow było ok... trochę mi szkoda tego miesiąca.
    Ale trzymajcie proszę kciuki żeby w tym było Ok ❤️


    A jaki teraz plan ? Cykl naturalny plus globulki? Trzymam ✊

    Bez zmian, beta <0.1
    Nie chce już kolejnego transferu bez pogłębionej diagnostyki. Już mam dość. Dr chce zrobić jakieś badanie genetyczne endometrium. Uważa, ze w tym jest problem. Ale ja już sama nie wiem... warunki do transferu są zawsze dobre, 5 razy beta 0.
    zastanawiam się czy nie iść na własna rękę w immunologie, chociaz jak i tym czytam to jestem autentycznie przerażona. Mam zamiar iść do dr na rozmowę, odstawiłam wszystkie leki, nie wiem czy mam brać tylko duphaston te 10 dni czy nie.


    Poza tym, może już czas na zmianę kliniki? Chociaż nie chce, nie wiem gdzie i jak miałabym to zorganizować. Generalnie jesteśmy załamani.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2021, 13:45

  • Madżka89 Autorytet
    Postów: 2239 3787

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozamala wrote:
    Czesc mam do Ciebie pytanie, jestem po dwóch nieudanych UIU u dr A. B, czytam, że też miałas inseminacje bez usg, i właśnie moje pytanie od kiedy bierzesz progesteron? Od dnia UIU, ja tak się zastanawiam czy moje inseminacje są nieudane dlatego, że bez usg i nie wiadomo czy pęcherzyki pękły i nie wiadomo czy prawidłowo biorę progesteron, on też może hamować owulacje.
    Zdziwiło mnie to bo Dr Kru zawsze robił usg, z racji tego , że wcześniej miałam robione na pękniętych pęcherzykach brałam duphaston odrazu.
    W tym przypadku miałam IUI o godz. 11 , mocny ból lewego jajnika czyli tam gdzie był pęcherzyk miałam popołudniu wiec myśle , że dopiero wtedy mógł pękać , tez u tym myślałam, żeby nie brać progesteronu za szybko dlatego wzięłam dopiero dzisiaj rano😊

    202301124965.png
    🙍🏻‍♀️ 34l.
    Letrox 75,MTHFR hetero, PAI-homo
    🙎🏻‍♂️ 43l.
    Teratozoospermia, fragmentacja39%
    08.2017 poronienie 9 tc 👼
    06.2020 MedArt Poznań
    10.21-04.22 3x IUI 🐒
    10.2021-przygotowanie IVF🍀
    01.2022-punkcja 🥚🥚🥚- 16 komórek➡️ 6 zarodków ➡️ ❄️❄️ 2 blastocysty( 5AA, 3BB) ➡️ ❄️1 zarodek po NGS
    02.2022- transfer-odwołany➡️ zapalenie endometrium
    21.03- biopsja➡️ wynik prawidłowy
    10.05- TRANSFER 3.2.2 🙏🍀
    17.05- BETA 23/ 19.05- 55 / 23.05-281
    7.06- USG- jest ❤️ CRL 6mm
    14.06- USG- CRL 1,42cm
    28.06- USG -CRL 3,04cm Córeczka💕
    18.07. USG PRENATALNE- CRL 7cm
    28.08. USG- CRL 9cm
    18.08. USG- 185g
    2.09. USG- 308g
    20.09 USG POŁÓWKOWE - 463g
    30.09. USG- 612g
    21.10. USG- 970g
    10.11. USG - 1588g
    25.11. USG III TRYM.- 1650g
    12.01. Nasz Cud SN 3610g 56cm💗
  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia089 wrote:
    A jaki teraz plan ? Cykl naturalny plus globulki? Trzymam ✊

    Bez zmian, beta <0.1
    Nie chce już kolejnego transferu bez pogłębionej diagnostyki. Już mam dość. Dr chce zrobić jakieś badanie genetyczne endometrium. Uważa, ze w tym jest problem. Ale ja już sama nie wiem... warunki do transferu są zawsze dobre, 5 razy beta 0.
    zastanawiam się czy nie iść na własna rękę w immunologie, chociaz jak i tym czytam to jestem autentycznie przerażona. Mam zamiar iść do dr na rozmowę, odstawiłam wszystkie leki, nie wiem czy mam brać tylko duphaston te 10 dni czy nie.


    Poza tym, może już czas na zmianę kliniki? Chociaż nie chce, nie wiem gdzie i jak miałabym to zorganizować. Generalnie jesteśmy załamani.

    Tak, naturalny + globulki i 3x dziennie nospa max żeby zapobiegać tym skurczom. Zobaczymy....

    Strasznie Ci wspolczuje, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji... samo zmęczenie fizyczne i psychiczne musi już być ogromne. Mieliście zbadane zarodki, prawda?
    Jestem ciekawa jaki dr będzie miała na Was plan. Ja niestety o tej immunologii nic nie wiem i chyba póki co nie chce się zagłębiać, ale może rzeczywiście to jest jakiś trop. Jeśli może pomoc, a nie zaszkodzi... wiem, ze dziewczyny mocno polecają dr Pasnika. Ale to chyba rzeczywiście musiałoby się wiązać ze zmiana kliniki albo trochę właśnie działaniem na własna rękę. Strasznie trudna sytuacja:(

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Malina1984 Koleżanka
    Postów: 55 39

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia089 wrote:
    A jaki teraz plan ? Cykl naturalny plus globulki? Trzymam ✊

    Bez zmian, beta <0.1
    Nie chce już kolejnego transferu bez pogłębionej diagnostyki. Już mam dość. Dr chce zrobić jakieś badanie genetyczne endometrium. Uważa, ze w tym jest problem. Ale ja już sama nie wiem... warunki do transferu są zawsze dobre, 5 razy beta 0.
    zastanawiam się czy nie iść na własna rękę w immunologie, chociaz jak i tym czytam to jestem autentycznie przerażona. Mam zamiar iść do dr na rozmowę, odstawiłam wszystkie leki, nie wiem czy mam brać tylko duphaston te 10 dni czy nie.


    Poza tym, może już czas na zmianę kliniki? Chociaż nie chce, nie wiem gdzie i jak miałabym to zorganizować. Generalnie jesteśmy załamani.

    A jakie dokładnie badania endometrium chce doktor zrobić? Nie czasami test Emma i Alice?

  • Misiamisia1 Debiutantka
    Postów: 12 17

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia089 wrote:
    A jaki teraz plan ? Cykl naturalny plus globulki? Trzymam ✊

    Bez zmian, beta <0.1
    Nie chce już kolejnego transferu bez pogłębionej diagnostyki. Już mam dość. Dr chce zrobić jakieś badanie genetyczne endometrium. Uważa, ze w tym jest problem. Ale ja już sama nie wiem... warunki do transferu są zawsze dobre, 5 razy beta 0.
    zastanawiam się czy nie iść na własna rękę w immunologie, chociaz jak i tym czytam to jestem autentycznie przerażona. Mam zamiar iść do dr na rozmowę, odstawiłam wszystkie leki, nie wiem czy mam brać tylko duphaston te 10 dni czy nie.


    Poza tym, może już czas na zmianę kliniki? Chociaż nie chce, nie wiem gdzie i jak miałabym to zorganizować. Generalnie jesteśmy załamani.

    Czesc, byłam w podobnej sytuacji, też leczyłam się w klinice(ostatecznie zmieniłam) miałam test o którym piszecie i u mnie to nic nie dało, morze wylanych łez, problem leżał gdzie indziej, jak coś to zapraszam na priv, może będę mogła coś podpowiedzieć.

    Marysia089, Angel9306 lubią tę wiadomość

  • Marysia089 Ekspertka
    Postów: 238 309

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1984 wrote:
    A jakie dokładnie badania endometrium chce doktor zrobić? Nie czasami test Emma i Alice?


    Nie mam pojęcia jak się nazywa, ale potrafi dokładnie co do dnia wskazać okno implantacyjne, bada endometrium pod względem genetycznym. Nic więcej nie wiem 😢

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, to moj pierwszy cykl od października bez leków. Miesiączka powinna być wczoraj, a mialam tylko lekkie brudzenie a dziś nic. Czy też tak miałyście? Czy może poprzesuwał się komuś cykl?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiamisia1 wrote:
    Czesc, byłam w podobnej sytuacji, też leczyłam się w klinice(ostatecznie zmieniłam) miałam test o którym piszecie i u mnie to nic nie dało, morze wylanych łez, problem leżał gdzie indziej, jak coś to zapraszam na priv, może będę mogła coś podpowiedzieć.
    Można priv?

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    Dziewczyny, to moj pierwszy cykl od października bez leków. Miesiączka powinna być wczoraj, a mialam tylko lekkie brudzenie a dziś nic. Czy też tak miałyście? Czy może poprzesuwał się komuś cykl?

    Ja też pierwszy cykl naturalny po kilku na lekach miałam trochę dłuższy niż zwykle, myślę, że może tak być.

    Karo84 lubi tę wiadomość

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Ja też pierwszy cykl naturalny po kilku na lekach miałam trochę dłuższy niż zwykle, myślę, że może tak być.
    Dziękuję 😘

‹‹ 2613 2614 2615 2616 2617 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ