X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 23 lutego 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to jest Anakonda dobry plan, żeby dr pociągnąć za język, żeby nakreśliła dwie drogi,
    ale przy pierwszym podejściu IVF, to ja taka trochę zagubiona jestem, nawet czasem nie wiem dokładnie o co pytać.

    bv5tg9v.png
  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny też wam wysyłam dobre fluidy i wierzę, że w końcu każdej się uda! Ja dziś też byłam w Medart i coraz więcej brzuszków widziałam. To dobry znak! Kiedyś jak bywałam na Słowiańskiej to było dużo mniej 2 paków:) Musicie wierzyć, że się uda! Zero złych myśli i przekonania, że beta nie wyjdzie! Wiara czyni cuda - ja jestem tego przykładem. Powodzenia!

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi przykro mi :(

    Ja już jestem po usg i wszystko ok uff

    anakonda, iwonn, antonna, MalaHD lubią tę wiadomość

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    A to jest Anakonda dobry plan, żeby dr pociągnąć za język, żeby nakreśliła dwie drogi,
    ale przy pierwszym podejściu IVF, to ja taka trochę zagubiona jestem, nawet czasem nie wiem dokładnie o co pytać.
    Wiesz ja zawsze pytam co jeśli ... czasami dr nawet mówi że wybiegamy zbyt daleko ale ja wiem przynajmniej co "robić " Wiem co będzie jak się nie uda ten transfer i co dr ma w planach .Ja prosto z mostu pytam co jeśli nie uda się transfer albo to badanie będzie takie czy inne . Czy jesteś przy pierwszym czy 5 podejściu masz prawo pytać i wiedzieć . Ja po transferze w listopadzie rozmawiałam z dr z 20 min co "jeśli " juz nawet rozmowa była o kolejnej procedurze. Pytaj śmiało co Ci w głowie siedzi .

    Mysza1986 lubi tę wiadomość

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiciakocia wrote:
    Gabi przykro mi :(

    Ja już jestem po usg i wszystko ok uff
    A pisałam właśnie że czekam na wiadomość . Pięknie to teraz nudnej ciąży życzę i jak najszybszych kopniaków , co by mama spokojna była :)

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dokładnie jak Anakonda miałm rozpisany plan na min 3 miesiące w przód przy założeniu, że się nie uda

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 23 lutego 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeden dzień bez prolutexu i już na następny rano dostałam @ więc to chyba nie ma reguły.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 lutego 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza a jak Ty się czujesz? Masz jakieś dolegliwości z powodu dużej liczby pęcherzyków? Jak nastrój przed punkcją? :)

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 24 lutego 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Mysza a jak Ty się czujesz? Masz jakieś dolegliwości z powodu dużej liczby pęcherzyków? Jak nastrój przed punkcją? :)


    A dziękuję Antonnko , pozytywne nastawienie :)

    nie boję się nic, idę jak taran, jestem przekonana, że uda nam się choć kilka zarodków wyhodować (nie wiem skąd takie przeświadczenie, ale jest), powoli też oswajam się z myślą, że z powodu wysokiego progesteronu (1,52 ng/ml) świeży transfer może być odroczony. Jakoś się z tym będę musiała pewnie pogodzić, wmawiając sobie, że tak będzie lepiej, i że jakoś ten m-c przevegetuję jeszcze.

    Nie wiem czy realne jest takie zagrożenie bo Pani dr znów wczoraj nie odpisała mi na 2 SMSy z wynikami i zapytaniem- (raz odpisuje raz nie) w nosie mam taką komunikację, ale w trakcie procedury nie będziemy już zmieniać ani lekarza ani kliniki.

    Nie wiem też czy rano przed punkcją brać gynalgin- sama zadecyduję, że nie wezmę, ost raz dziś na noc, choć z rozpiski dr wynika że powinnam zaaplikować sobie. (Biorę od tygodnia lacibios femina doustnie i wierzę że to też mnie chroni przed ewentualną infekcją).

    Dziś już faktycznie odczuwam brzuch, jest lekko wzdęty i trochę czuję jajniki przy siadaniu, ale zupełnie nie przeszkadza mi to jako tako funkcjonować - nazwałabym to delikatnym dyskomfortem niżeli bólem. Wiadomo, że raczej siedzę, nie popierdzielam np. na zakupy czy sprzątać w domu. Piję wodę hektolitrami i wcinam wysokobiałkowe produkty na każdy posiłek. Jest mi pewnie trochę łatwiej o to dbać bo pracuję z domu i mam na to czas.

    A Ty jak tam się czujesz? Jak nastawienie przed testowaniem? (w poniedziałek beta, tak?)

    Gabrysia daj znać jak już menda @ się pojawi i będziesz wiedzia coś więcej od Pan dr


    MałaHD jaki teraz status u Ciebie?

    bv5tg9v.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 lutego 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza ja miałam progesteron 1.65 ng/ml i transfer miał się odbyć. Ogólnie Pani dr podczas punkcji zobaczy jak wygląda Twoje endometrium i jeśli będzie ładne i będziecie mieć sporo zarodków to przymknie oko na wynik. Co do Gynalginu to wg mojej rozpiski miałabyś dziś nie brać, a w sobotę wziąć wieczorem.

    Ja się czuję znakomicie i to mnie martwi, bo chciałabym, żeby mnie coś bolało, bo to by mogło oznaczać sukces. A tak to co mam sobie myśleć. Myślę, że nic się nie dzieje i w pon zobaczę 0 :> Ale już sobie wmówiłam, że to nie będzie koniec świata i szukam jakichś pozytywów. Np. pozytywem będzie dla mnie to, że w marcu będę miała crio na naturalnym cyklu i nie będę musiała brać estrofemu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2017, 12:57

    Mysza1986 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 24 lutego 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Mysza ja miałam progesteron 1.65 ng/ml i transfer miał się odbyć. Ogólnie Pani dr podczas punkcji zobaczy jak wygląda Twoje endometrium i jeśli będzie ładne i będziecie mieć sporo zarodków to przymknie oko na wynik. Co do Gynalginu to wg mojej rozpiski miałabyś dziś nie brać, a w sobotę wziąć wieczorem.

    Ja się czuję znakomicie i to mnie martwi, bo chciałabym, żeby mnie coś bolało, bo to by mogło oznaczać sukces. A tak to co mam sobie myśleć. Myślę, że nic się nie dzieje i w pon zobaczę 0 :> Ale już sobie wmówiłam, że to nie będzie koniec świata i szukam jakichś pozytywów. Np. pozytywem będzie dla mnie to, że w marcu będę miała crio na naturalnym cyklu i nie będę musiała brać estrofemu :)


    Antonka- pozytywne myślenie jest w tym wszystkim bardzo wazne, każda z nas przechodzi to wszystko inaczej.

    Będę wyczekiwać wieści od Ciebie w poniedziałek

    bv5tg9v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przypomnijcie prosze, ktora z Was rozpoczynala stymulacje jeszcze przed przyjsciem @ po antykach?

  • ajda Ekspertka
    Postów: 192 92

    Wysłany: 26 lutego 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anatonna jak samopoczucie?

    ajda
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 26 lutego 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza jak po punkcji ? Masz wieści co z zarodkami ?

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 26 lutego 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    Mysza jak po punkcji ? Masz wieści co z zarodkami ?

    Hej Dziewczyny, wczoraj była punkcja, pobrali 12 komórek, dziś już dostałam SMS że kom. zapłodniły się prawidłowo i jest "szansa na 6 zarodków". Także bardzo się cieszę, chociaz trochę brzuch mnie pobolewa (nie silnie, ale tak jakbym miała zakwasy).

    Też miałyście takie odczucia po punkcji to normalne czy nalezy zacząć się martwić że toobjawy hiperki?

    bv5tg9v.png
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 26 lutego 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Hej Dziewczyny, wczoraj była punkcja, pobrali 12 komórek, dziś już dostałam SMS że kom. zapłodniły się prawidłowo i jest "szansa na 6 zarodków". Także bardzo się cieszę, chociaz trochę brzuch mnie pobolewa (nie silnie, ale tak jakbym miała zakwasy).

    Też miałyście takie odczucia po punkcji to normalne czy nalezy zacząć się martwić że toobjawy hiperki?
    ja miałam dzień po punkcji potworne bóle nie mogłam się wyprostować Pani dr kazałą izotoniki pić 1l dziennie i dużo białka i w zasadzie na drugi dzień przeszło prawie ale nadal piłam izotoniki . Ale u mnie świeżego transferu nie było .

    Mysza1986 lubi tę wiadomość

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 26 lutego 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 ja zaczynałam stymulację po okresie, więc nie pomogę.

    Ajda moje samopoczucie jest neutralne. Minął mi już ten szał pierwszych dni po transferze :D W piątek miałam jakąś burzę hormonów i płakałam i użalałam sie nad sobą, ale po rozmowie z mężem jakoś chyba udzieliło mi się jego opanowanie i rozsądek i póki co się trzyma. Objawów nie mam żadnych, no czasem mnie coś zakłuje, czasem coś zaboli, ale myślę, że gdybym nie analizowała wszystkiego to bym pewnie tego nawet nie zauważyła ;) No ale zobaczymy co jutro za cyrki będę odstawiać czekając na wyniki :D

    Mysza super wynik!! Też miałam takie bóle brzucha, ale moim zdaniem to po punkcji. Nie wiązałabym tego z hiperką. Po kilku dniach bóle przeszły, a hiperka się dopiero rozkręcała ;) Waż się codziennie i mierz obwód w talii i jak zaczniesz rosnąć to będzie zły znak.

    Mysza1986 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • ajda Ekspertka
    Postów: 192 92

    Wysłany: 26 lutego 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekam jutro na dobre wiadomości

    antonna lubi tę wiadomość

    ajda
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja również myślami już jestem przy jutrzejszych dobrych wiadomościach.

    Pamiętajcie, że Wasze sukcesy cieszą nas wszystkich. Dla Was to spełnienie marzeń, dla nas nadzieja, że skoro innym się udaje, to i u nas w końcu musi być dobrze.



    iwonn, Mysza1986, kiciakocia, antonna lubią tę wiadomość

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 26 lutego 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś rano przyszła @. Pani dr napisała, że we wtorek się dowie, jak wyglądają terminy w szpitalu. Myślicie, że jest jakieś ryzyko, że to będzie ten tydzień? Bardzo mi nie pasuje, bo mam pewne prawne tematy do ogarnięcia, których nie mogę przesunąć...

    l22ntv73m8tqf2yc.png
‹‹ 372 373 374 375 376 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ