Forum Starając się z pomocą medyczną Metypred po pozytywnej becie
Odpowiedz

Metypred po pozytywnej becie

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • elfi Autorytet

Wysłany: 1 kwietnia 2019, 14:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do dziewczyn, które brały przy transferze Metypred i się udało. Do którego tygodnia go brałyście? Za tydzień mam wizytę z USG w 20dpt i zastanawiam się, jak długo jeszcze będę brać ten lek

0d1ygov3xuib4nao.png
    mamy ❄️❄️

31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
    8-10.2018 - 3 x IUI :-(
    11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
    2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
  • MonikA_89! Autorytet

Wysłany: 8 kwietnia 2019, 06:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    elfi wrote:
    Pytanie do dziewczyn, które brały przy transferze Metypred i się udało. Do którego tygodnia go brałyście? Za tydzień mam wizytę z USG w 20dpt i zastanawiam się, jak długo jeszcze będę brać ten lek
    Cześć, ja brałam metypred do 7-8 tygodnia ciąży. Potem dr kazał odstawić, ale uważam że to mógł być błąd. Dziecko przestało się rozwijać w 12 tygodniu. Uważam więc, że lepiej brać dłużej, do końca 1 trymestru, a jak jest potrzeba to i całą ciążę. Tym bardziej, jeśli występują problemy autoimmunologiczne, np przeciwciała tarczycowe czy przeciw antygenom jajnika

6 lat starań o kropka
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • elfi Autorytet

Wysłany: 9 kwietnia 2019, 14:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Cześć, ja brałam metypred do 7-8 tygodnia ciąży. Potem dr kazał odstawić, ale uważam że to mógł być błąd. Dziecko przestało się rozwijać w 12 tygodniu. Uważam więc, że lepiej brać dłużej, do końca 1 trymestru, a jak jest potrzeba to i całą ciążę. Tym bardziej, jeśli występują problemy autoimmunologiczne, np przeciwciała tarczycowe czy przeciw antygenom jajnika
    U mnie dziś 5t5d i na wczorajszej wizycie dowiedziałam się, że Metypred będę brać jeszcze ok. 2 tygodnie - czyli zgadzałoby się z Twoimi zaleceniami.
    Przykro mi z powodu Twojej straty :-( jednak na tym etapie to już chyba nie wina immunologii, tylko genetyki? Tak jak zrozumiałam lekarza, Metypred jest kluczowy przy zagnieżdżaniu...

0d1ygov3xuib4nao.png
    mamy ❄️❄️

31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
    8-10.2018 - 3 x IUI :-(
    11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
    2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.