Letnia promocja w OvuFriend!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 31 sierpnia a otrzymasz od nas prezent:

Jeżeli wykupisz abonament Premium w OvuFriend i zajdziesz w ciążę, będziesz mogła wykorzystać swój abonament w BellyBestFriend, w niesamowitym, w pełni spersonalizowanym, inteligentnym kalendarzu Twojej ciąży!

Promocja trwa do 31 sierpnia 2019 roku.

Wykup abonament Zamknij
Odpowiedz

Mutacja PAI-1

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Haana Autorytet

Wysłany: 19 września 2016, 09:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mutacja genu PAI-1 odpowiada za łagodną postać choroby zakrzepowo-zatorowej, może utrudnić implantacje zarodka w macicy.

Pani genetyk wspomniała, że w ciąży warto wprowadzić profilaktykę przeciwzakrzepową w ciąży.

Czy są wśród nas kobietki, które posiadają tą mutację? Jeśli tak, czy w ciąży wprowadzono wam leki przeciwzakrzepowe?

kinga27.30 lubi tę wiadomość

2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 19 września 2016, 09:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem, czy mam taką mutację, gdyż z genetyki robiłam tylko kariotypy, ale moja dr na wszelki wypadek przy każdym transferze obstawia mnie clexane i encortonem, żeby się zabezpieczyć na wszelkie możliwe sposoby i z tego co się orientuję w mojej klinice to powszechna praktyka ;-)

• Haana Autorytet

Wysłany: 26 września 2016, 12:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również liczę, że w kolejnej ciąży będę obstawiona tymi lekami. Chciałabym się tak zabezpieczyć.

2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • llallka Autorytet

Wysłany: 26 września 2016, 13:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W mojej klinice przy tej czy tez innych mutacjach związanych z krzepliwością, standardowo wprowadza się clexane (po transferze). Choć miałam wrażenie, że mój dr z kliniki dość sceptycznie do tego podchodzi, natomiast mój drugi dr spoza kliniki, wprost przeciwnie. czasami człowiek trochę głupieje od ilości tych wszystkich "teorii"

nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • kinga27.30 Autorytet

Wysłany: 31 lipca 2017, 18:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam PAI-1 + V R2 - obie heterozygoty. Mi hematolog z kolei powiedziała, że nie potrzebuję clexane w trakcie ciąży. Co lekarz to inne obyczaje, chociaż chyba wolałabym na wszelki wypadek się kłuć codziennie, żeby uniknąć jakich problemów. Na wszelki wypadek, na własną rękę łykam cały czas acard.

l22nroeqy0f9mcah.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
  • Bella93 Autorytet

Wysłany: 31 lipca 2017, 20:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga27.30 wrote:
    Ja też mam PAI-1 + V R2 - obie heterozygoty. Mi hematolog z kolei powiedziała, że nie potrzebuję clexane w trakcie ciąży. Co lekarz to inne obyczaje, chociaż chyba wolałabym na wszelki wypadek się kłuć codziennie, żeby uniknąć jakich problemów. Na wszelki wypadek, na własną rękę łykam cały czas acard.
    Ja pomimo wykluczenia trombofilii wrodzonej, przy transferach dostaje clexane. Teraz poszerzamy z lekarzem diagnostyke miedzyinnymi o PAI i jesli wyjdzie pozytywne, to najprawdopodobniej bede brala wieksze dawki niz dotychczas.

Moja historia leczenia
    This time, I'm gonna be stronger.
    I’m not giving in!
    Przerwa od forum
  • kinga27.30 Autorytet

Wysłany: 5 sierpnia 2017, 10:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella - powiedz mi kto Ci zalecił Clexane? Lekarz w klinice, immunolog, genetyk, hematolog? Zastanawiam się nad pierwszą wizytą u immunologa.

l22nroeqy0f9mcah.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
  • Bella93 Autorytet

Wysłany: 5 sierpnia 2017, 10:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga27.30 wrote:
    Bella - powiedz mi kto Ci zalecił Clexane? Lekarz w klinice, immunolog, genetyk, hematolog? Zastanawiam się nad pierwszą wizytą u immunologa.
    Ginekolog z kliniki i immunolog

Moja historia leczenia
    This time, I'm gonna be stronger.
    I’m not giving in!
    Przerwa od forum
  • Sarrrra Autorytet

Wysłany: 5 sierpnia 2017, 16:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę Was o pomoc. Lekarz na urlopie. Jest w ciąży 31 dzień cyklu 4 tydzien i 3 dni. Mam mutacje mthfr hetero oraz pai homo. Biorę acard i heparyne. Badając miesiąc temu homocystejne wynik 10,2 . Biorę b12 metylokobalamine 1 mg oraz b6 ale ta zwykła postać 1.4 mg. Folianow aktywny 0.8 mg i zwykły kwas foliowy 0.4 mg. Dzisiaj zadałem homocysteiny i wynik 10.4 urósł. Boję się że coś się stanie. Czy moje dawki nie są za małe. Do ilu powinnam zwiększyć b12 i foliany? Czy brać aktywna b6 ? Ale znacie jakąś firmę? Bo o aktywne postacie ciężko w aptekach.

w4sqdqk3l8sw98cs.png
    zem320mmiu4xizmw.png
  • Niki345 Znajoma

Wysłany: 1 sierpnia, 15:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, podbijam temat. Stwierdzono u mnie mutację PAI-1 hetero, pozostałe geny ok, czy są tu dziewczyny w podobnej sytuacji? Co się dalej z taką diagnozą robi?

Wiadomość wyedytowana przez autora 1 sierpnia, 15:05

2018.11 // 10tc [*] Poronienie zatrzymane (Cytotec, łyżeczkowanie)
    2019.04 // cb

Starania od 08.2018

PAI-1 4G układ heterozygotyczny
    inwersja pericentryczna chromosomu 9
    LH:FSH 0,51
  • Cicha. Ekspertka

Wysłany: 1 sierpnia, 15:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki345 wrote:
    Cześć Dziewczyny, podbijam temat. Stwierdzono u mnie mutację PAI-1 hetero, pozostałe geny ok, czy są tu dziewczyny w podobnej sytuacji? Co się dalej z taką diagnozą robi?

Pewnie dostaniesz acard i heparyne, przeciwzakrzepowo :)

Niki345 lubi tę wiadomość

PCOS, hashimoto, endometrioza,kir AA

wrzesień 2018: ciąża naturalna - 5 tydzień [*]
    styczeń 2019: start z ivf
    marzec 2019: start stymulacji/długi protokół/pobrano 25 komórek
    kwiecień 2019: mamy 9 mrozaczków
    kwiecień 2019: criotransfer - 5 tydzień [*]
    lipiec 2019: criotransfer z Accofil, Encorton, Neoparin - 4 tydzień [*]
  • Niki345 Znajoma

Wysłany: 1 sierpnia, 15:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cicha. wrote:
    Pewnie dostaniesz acard i heparyne, przeciwzakrzepowo :)

Oby tym razem wszystko było dobrze, podchodzę pod ivf w październiku :) a jak Twój transfer z lipca? Udało się?

Wiadomość wyedytowana przez autora 1 sierpnia, 15:10

2018.11 // 10tc [*] Poronienie zatrzymane (Cytotec, łyżeczkowanie)
    2019.04 // cb

Starania od 08.2018

PAI-1 4G układ heterozygotyczny
    inwersja pericentryczna chromosomu 9
    LH:FSH 0,51

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)