X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Na jaki transfer się zdecydować
Odpowiedz

Na jaki transfer się zdecydować

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Zastanawiam się czy kwestia transferu świeżego bądź mrożonego ma znaczenie na powodzenie procedury. Zastanawia mnie też, czy transfer 5 dniowej blastki też zwiększa szansę powodzenia. Jakie jest Wasze zdanie, bądź też doświadczenie w tym zakresie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2022, 16:45

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz możliwość świeżego to próbuj świeży bo to zawsze cykl do przodu. Jak nie ma takiej opcji to te mrożone dają statystycznie bardzo podobne wyniki. Transfer blastocysty ma statystycznie większą szansę powodzenia niż 2dniowiec czy motyla wynika to z tego faktu że jest już poprostu na dalszym etapie rozwoju.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2022, 01:12

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 4 czerwca 2022, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyba wrote:
    Jak masz możliwość świeżego to próbuj świeży bo to zawsze cykl do przodu. Jak nie ma takiej opcji to te mrożone dają statystycznie bardzo podobne wyniki. Transfer blastocysty ma statystycznie większą szansę powodzenia niż 2dniowiec czy motyla wynika to z tego faktu że jest już poprostu na dalszym etapie rozwoju.
    Cykl do przodu, pod warunkiem, że będzie co transferować w kolejnym miesiącu. Po pierwszej procedurze nie miałam takiej możliwości i transferowałam 3 dniowca, bo nie było już nic więcej ☹️ Jestem w trakcie drugiej procedury i chciałabym móc transferować 2 blastocysty. Zobaczymy, czy moje plany się powiodą. Lekarz zapytał mnie o jakim transferze myślę, a ja niemam bladego pojęcia, co jest dla mnie lepsze.

  • Mushka Autorytet
    Postów: 517 1020

    Wysłany: 5 czerwca 2022, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Cykl do przodu, pod warunkiem, że będzie co transferować w kolejnym miesiącu. Po pierwszej procedurze nie miałam takiej możliwości i transferowałam 3 dniowca, bo nie było już nic więcej ☹️ Jestem w trakcie drugiej procedury i chciałabym móc transferować 2 blastocysty. Zobaczymy, czy moje plany się powiodą. Lekarz zapytał mnie o jakim transferze myślę, a ja niemam bladego pojęcia, co jest dla mnie lepsze.

    To chyba lekarz powinien wiedzieć co dla pacjentki lepsze. Wiadomo, że są lekarze, którzy wolą transfery świeże a inni mrożone. Wszystko zależy też od całej procedury. Mój lekarz akurat jest za transferem mrożonym na cyklu naturalnym. Tu artykuł o jego metodzie: https://plodnosc.pl/in-vitro-w-cyklu-naturalnym-jak-zajsc-w-ciaze-bez-stymulacji-hormonalnej/
    Przeszłam dokładnie tym trybem opisanym w artykule. Dr nie podał mi żadnych leków (poza suplementami) w cyklu, w którym był transfer FET. Transfer udany.

    👩 Ona '88 👦 On '86 👶 Naturalsik '15 ❤️

    👩 Ona 🔹Histeroskopia 11.20 🔹SONO HSG 09.21 (niedrożne jajowody, udało się udrożnić) 🔹 IO (opanowana) 🔹 Endometrioza 🔹 AMH 3,12
    👦 On 🔹obniżone parametry nasienia

    IUI: 10.21 ❌ 11.21 ❌ 12.21 ❌ 01.22 ❌
    IVF start 03.22: punkcja 04.22, ❄️3AB ❄️3BB ❄️6BB
    ▶️ FET 02.05.22, cykl naturalny ❄️3AB
    7 dpt: beta 100,38
    18 dpt: pęcherzyk ciążowy
    28 dpt: CRL: 0,96 cm, ❤️130 bpm
    12w5d: CRL: 6,46 cm, Sanco: zdrowy chłopiec <3 wysokie ryzyko stanu przedrzucawkowego :/
    38w5d: 2900 g szczęścia jest już na świecie ❤️ poród SN
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 5 czerwca 2022, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mushka wrote:
    To chyba lekarz powinien wiedzieć co dla pacjentki lepsze. Wiadomo, że są lekarze, którzy wolą transfery świeże a inni mrożone. Wszystko zależy też od całej procedury. Mój lekarz akurat jest za transferem mrożonym na cyklu naturalnym. Tu artykuł o jego metodzie: https://plodnosc.pl/in-vitro-w-cyklu-naturalnym-jak-zajsc-w-ciaze-bez-stymulacji-hormonalnej/
    Przeszłam dokładnie tym trybem opisanym w artykule. Dr nie podał mi żadnych leków (poza suplementami) w cyklu, w którym był transfer FET. Transfer udany.
    Oczywiście, że lekarz powinien wiedzieć, ale zadał mi pytanie, na jaki transfer się nastawiam, a ja nie wiedziałam jakiej odpowiedzi udzielić, dlatego pomyślałam, że zasięgnę opinii na forum😊

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ