X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Najlepsza wit d3 albo zestaw suplementow
Odpowiedz

Najlepsza wit d3 albo zestaw suplementow

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej .zaraz zostanę wprowadzona w farmakologiczna menopauze przez endometrioze .w tym czasie przez te 4 miesiące chce uzupełnić wit dieta i suplementami .który polecacie ? Na wit d3 osobny

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 19 listopada 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Click a duży masz niedobór wit d3? robiłaś badania z krwi?
    Ja miałam dość duży bo mój wynik oscylował gdzieś koło 20 przy minimum 30. Moja endokrynolog powiedziała, ze jak na ciążę (tzn. jak na chęć zajścia) to najlepszy wynik jest ok. 60.
    Ja dostałam na recepte krople vigantol przez miesiąc 10 kropel dziennie, następnie 4 krople dziennie aż do wykończenia opakowania, a jak się skończy to już w tabletkach vigantoletten (czy jakoś tak) 2 tabl. dziennie.
    Ale jak ta kuracja zadziała to jeszcze nie wiem bo na kontrolne badania mam iść dopiero za 1,5 miesiąca...

    Co do suplementów to moja lekarka poleciła "Mama DHA Premium Plus", ale ja tego na razie nie stosuje bo mam pokupowane jeszcze wcześniej zapasy kwasu foliowego i innych suplementów i najpierw muszę je zużyć ;)

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej .niedobór napewno ale nie wiem na jakim poziomie .lekarz karze suplementów ac ponieważ mojej choroby ograniczają wchłanianie a jest to nie zbędne do za ciążenia gdyż ta witamina w brzuchu przemienia się w hormon który wpływa na inne ważne rzeczy .niestety ogólnie mówię bo tyle wiem a sam przekaz od lekarza dał mi do zrozumienia że to bardzo ważne

  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 19 listopada 2016, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vitrum d3 forte ma fajny skład i odpowiednią dawkę zwłaszcza na okres jesienno-zimowy. Stosujemy w domu od lat i się sprawdza :)

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 22 listopada 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    click wrote:
    Hej .niedobór napewno ale nie wiem na jakim poziomie .lekarz karze suplementów ac ponieważ mojej choroby ograniczają wchłanianie a jest to nie zbędne do za ciążenia gdyż ta witamina w brzuchu przemienia się w hormon który wpływa na inne ważne rzeczy .niestety ogólnie mówię bo tyle wiem a sam przekaz od lekarza dał mi do zrozumienia że to bardzo ważne

    Dziwne, że skoro lekarz zalecił Ci suplementacje to nie przepisał Ci nic konkretnego albo chociaż nie polecił konkretnych preparatów.
    Moja pani dr twierdzi, że jeśli chodzi o wit. D to ta wersja w płynie lepiej się wchłania niż tabletki, więc szybciej można uzyskać lepszy efekt - poprawę wyniku. No tylko że trzeba mieć na nie receptę.
    Ponadto ja jeszcze oprócz vigantolu dostałam jod (dokładnie chyba preparat nazywa się jodid 200) 1 tabl. dziennie.

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 27 listopada 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam vigantoletten - jest bez recepty :)

    słońca łan, BabyBoom25, akacjowa lubią tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ