X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Naprotechnologia - ktoś ? coś ?
Odpowiedz

Naprotechnologia - ktoś ? coś ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 28 października 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej - właśnie lekarz zaproponował mi naprotechnologię - czy któraś z Was przerabiała już to ? Czy warto ? a wg drogi gips - pierwsza wizyta 70 zł, materiały 80 zł, kolejne wizyty 130 zł . Masakra jakaś, na pieniążkach nie śpimy ... :/ nie wiem jak często musielibyśmy chodzić i wg .... przerażam nie to wszystko ...

    lv8pusw.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 października 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    est caly watek o naprotechnologii na "starając się ogólne" - tam siedza dziewczyny, które stosuja te metody. Jak przeczytasz od poczatku watek to sporo się dowiesz :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 28 października 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki :)

    lv8pusw.png
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 6 maja 2015, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któras z was chodziła do naprotechnologa z endometriozą?

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 7 maja 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka88 wrote:
    Czy któras z was chodziła do naprotechnologa z endometriozą?
    Wejdz na wątek o naprotechnologii w "starając sie ogólnie" tam większość ma endometriozę.
    Naprotechnologia leczy wszystko bez względu na przyczyne.

    urocza, Asiak lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 8 maja 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Wejdz na wątek o naprotechnologii w "starając sie ogólnie" tam większość ma endometriozę.
    Naprotechnologia leczy wszystko bez względu na przyczyne.

    Brak plemnikow tez?

    Kava, Mimbla lubią tę wiadomość

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 8 maja 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mycha28 wrote:
    Brak plemnikow tez?
    TEŻ :) znam przypadek że z 0 plemników po leczeniu powstała armia :) :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 10:59

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 8 maja 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale na czym polega wtedy leczenie ? Farmakologia?

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 8 maja 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mycha28 wrote:
    No ale na czym polega wtedy leczenie ? Farmakologia?
    Tak najpierw dokładne badania a potem cos do łykania. Jezeli jest potrzeba to i różne zabiegi. Na własnym przykładzie nie podam bo nie mamy z tym problemu ale wiem od osób które maja problemy z nasieniem. Zależy od przyczyny i leczenie przebiega u każdego inaczej.
    Nie pamiętam gdzie ale czytałam o przypadku gdzie mąż nie miał plemników i nikt nie potrafił pomóc... potem trafili do lekarza napro i zlecił im jakieś badania i wyszło dlaczego jądra nie pracowały włączyli farmakologie i po czasie było iles tam plemników wiem że była to dosyc duża liczba i nadal leczyli sie i chyba ta liczba wzrastała.
    Napro dysponuje wieloma środkami i sposobami diagnozy i leczenia niektóre nawet nie są znane innym lekarzom i tego doświadczyłam na własnym przykładzie.
    U nas np. (głównie u mnie) nic lekarze nie potrafili zdiagnozowac słyszałam tylko że jest wszystko ok. a ciązy nie było przez kilka lat a jak trafiłam do naprolekarza to po pierwszej wizycie juz wiedziałm ze mam przewlekły stan zapalny endometrium który uniemozliwia zagnieżdzenie po kolejnych wizytach badaniach powychodziło to i owo i było tego trochę. Teraz widze że nie miałam ŻADNYCH szans na ciążę gdyby nie leczenie u naprotechnologa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 11:27

    mycha28, sylwiaśta159 lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    TEŻ :) znam przypadek że z 0 plemników po leczeniu powstała armia :) :) :)
    NAPRAWDĘ ? :o MYŚLAŁAM, ŻE TO TYLKO DLA KOBIET! SORRY ZA CAPS LOCK, ALE JESTEM W SZOKU

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 8 maja 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    NAPRAWDĘ ? :o MYŚLAŁAM, ŻE TO TYLKO DLA KOBIET! SORRY ZA CAPS LOCK, ALE JESTEM W SZOKU
    Napro leczy niepłodność małżeńską czyli obojga partnerów nie tylko kobiety :)
    Mój naprolekarz jest też takim naprospecem od nasienia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 17:35

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa a powiedz mi jak się diagnozuje przewlekły stan zapalny endometrium?? Spotkałam się z tym terminem ale nie wiem, czy to jakieś badania się robi? Czy na usg to widać? Co to oznacza?

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 9 maja 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    vanessa a powiedz mi jak się diagnozuje przewlekły stan zapalny endometrium?? Spotkałam się z tym terminem ale nie wiem, czy to jakieś badania się robi? Czy na usg to widać? Co to oznacza?
    Ten przewlekły stan zapalny endometrium jest spowodowany jakimiś bakteriami które dostaja sie do macicy. Nie daje to zadnych objawów i nie ma możliwości zbadania tego np. badaniem krwi czy wymazem. Taki stan zapalny "widać" tylko na karcie obserwacji modelem Creightona. Naprolekarz "widzi" taki stan zapalny po przeanalizowaniu krwawień miesiączkowych. Bardzo często ale nie wiem czy zawsze i czy tylko objawia sie to plamieniami po @. Dodam że model Creightona to nie tylko obserwacja sluzu ale i krwawień miesiączkowych oraz wszelkiej wydzieliny z pochwy której nie widac nie stosując tego modelu.
    Wiem że taki stan zapalny uniemozliwia zagnieżdzenie lub jest częsta przyczyna poronień i chyba zwłaszcza tych które są na bardzo wczesnym etapie.
    Dodam jeszcze że zwykli lekarze nie maja pojęcia o takim stanie zapalnym...
    Aha nie każde plamienia po @ to stan zapalny. Ostatnio lekarz mi mówił że przyczyn plamień może być 7 i nie wolno ich bagatelizować bo plamienia po @ to nieprawidłowe krwawienie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2015, 16:08

    klara_bella lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 11 maja 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka88 wrote:
    Czy któras z was chodziła do naprotechnologa z endometriozą?

    tak mam endometriozę, leczyłam się u napro, jestem w ciąży

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ