X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną nie poddawajcie się!!!
Odpowiedz

nie poddawajcie się!!!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • magnolka 83 Nowa
    Postów: 3 14

    Wysłany: 16 lipca 2021, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, zaczęłam starania mając 32 lata. Skonczyło się na nierównej walce z in vitro, symulacjami, transferami i z poronieniem. Druga ciąża z invitro była szczęśliwa, urodził się na patologii ciąży HNB synek, miałam 36lat. Po ponad pół roku karmienia piersią wróciły okresy. Czułam się inaczej w brzuchu, ciąża dużo zmieniła w mojej endometriozie. Po kolejnym roku współżycia, załamałam się znów trochę, ale uznałam, że trudno, najwyżej wrócę kiedyś do kliniki. Zmęczona bardzo wymagającym dzieckiem oddałam do na kilka h do żłobka w przedszkolu. I niesamowite jest to, że poczułam się bezpiecznie, dziecko zaopiekowane, zrobiło się miejsce dla kolejnego. Zaszłam w ciążę. :O

    Dlatego proszę Was, nie poddawajcie się. Za każdym razem bardzo chciałam. Za każdym razem myślałam o tym. Choć jest to pętla na szyi i nic mnie tak nie przeczołgało w życiu jak niepłodność, ciąża, połóg i macierzyństwo z High need baby- warto.

    Jedyne co bym dziś zmieniła- poszłabym wcześniej na terapię. Serio, myślałam, że tego nie potrzebuję. Każda osoba urodzona w latach 80-90 tego potrzebuje, smutne... Ale to najlepiej zainwestowane 120zł dwa razy w miesiącu. Tylko poszukajcie dobrej osoby.


    Powodzenia!!!!

    ps mam nadzieję, że moja ciąża się utrzyma i zakończy urodzeniem zdrowego bobaska. Bo nie ma NIC złego w tym że chcemy mieć zdrowe dzieci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2021, 10:37

    Cherry78, xagax, szamanka91, Krakowska, Kla_Mum, Berbeć.., MyŚliwa, Emily0723, arzu, emdar, I am waiting for a miracle lubią tę wiadomość

  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 13 sierpnia 2021, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Gratulacje i trzymam kciuki :) Dziękuję za ten wpis, na pewno dodałaś wielu osobą otuchy. Mogę wiedzieć z czym się mierzyłaś jeśli chodzi o plodnosc? Też zaczęłam starania w tym wieku i łapię się na tym że mam do siebie pretensje i się obwiniam że może za późno (szczególnie że z każdym badaniem wychodzą nowe problemy... )

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 13 sierpnia 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Też zaczęłam starania w tym wieku i łapię się na tym że mam do siebie pretensje i się obwiniam że może za późno (szczególnie że z każdym badaniem wychodzą nowe problemy... )

    Postaraj się nie obwiniać, bo czasu już nie cofniesz, choćbyś bardzo chciała. Jeszcze zdarzą się chwile, kiedy uronisz łzy i nie będziesz miała siły (to znaczy życzę, żeby dopiero w momencie porodu, ale wiadomo - nie wszystko jest takie proste, jakby się chciało).
    Postaraj się naciskać lekarza na szybką diagnostykę: czasem warto zrobić więcej badań, więcej wydać, niż zrobić trzy badania - poczekać miesiąc na konsultację, dowiedzieć się, że wszystko dobrze - zrobić kolejne badania i tak w kółko.
    Za większość badań i tak zapłacisz w klinice, więc w sumie nie ma znaczenia - czy zrobisz je z zalecenia lekarza, czy z własnego widzimisię.

    Przede wszystkim, pamiętaj, że zawsze są jakieś alternatywy. Póki z macicą jest dobrze to można skorzystać z cudzych zarodków/komórek/nasienia, zawsze też można pójść w stronę klasycznej adopcji.
    Głowa do góry i przyj do przodu! :-)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ