X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną nieaktywne endometrium
Odpowiedz

nieaktywne endometrium

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maargot Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 23 lutego 2016, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Jak w temacie. Czy ktoś się z tym spotkał? I czy udało się komuś zajść po takiej diagnozie w ciążę? W pierwsza ciążę zaszła w pierwszym cyklu starań. Niestety, w 11 tygodniu ciąży serduszko mojej córki przestało bić. Piszę córki bo robiliśmy badania genetyczne, Marysia miała zespół Turnera. Totalny los na loterii, ale i wiadomo przyczyną. Po 3 dniach farmakologicznego prowokowania poronienia, bez efektu zdecydowano o lyzeczkowaniu. Zabieg był mocno powikłany, krwotok, podejrzenie przebicia macicy (niepotwierdzon), atonia... Na powrót cyklu czekałam 13 tygodni. Od tamtej pory miesiączki są skąpe -2 dni i dzień plamienia. Kiepsko. Ostatecznie zdecydowano o histeroskopii, żeby wykluczyć zarosty. Zrostow nie ma, ale.... Endometrium jest nieaktywne. Zanim przyszły wyniki dostałam duphaston na drugą połowę cyklu, chwilowo nie ma mnie w miejscu zamieszkania i nie mam jak skontaktować się z moją panią dr więc może tu mnie ktoś pocieszy. Udało się z tym dziadostwem komuś zostać mamą?

  • sorriso Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 23 lutego 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podobną sytuację. Zacznę tylko od tego, że staramy się o dziecko już 3 rok... Zrobiliśmy juz chyba wszystkie możliwe badania włącznie z genetycznymi i wszystko było w porządku a dziecka nie ma. W między czasie udało mi sie 2 razy zajśc w ciąże ale w ok 9 tyg poroniłam. Za drugim razem ciąża obumarła ale nie krwawiłam dlatego lekarz postanowił wyłyżeczkować macicę. Po zabiegu okazało się, że w macicy "schował się" zarodek i żeby juz mnie nie męczyć przepisano mi tabletki poronne. W końcu w męczarniach zaczęłam krwawić beta HCG spadło. To wszystko działo się w lipcu 2015. Od tamtej pory mam problemy z endometrium. W zeszłym miesiącu na monitoringu 14 dc miał grubość 3 mm do owulacji nie doszło z pęcherzyka zrobił sie torbiel (pierwszy raz miałam taka sytuacje). W tym cyklu nie ma w ogóle pęcherzyka (cykl bezowulacyjny) a endometrium ma 1mm! dostałam luttagen na druga fazę cyklu. Stosuje też inofolic 2 miesiąć i będę czekać. Myślę, że te problemy z endometrium to przez łyżeczkowanie, nie może sie teraz odbudować ale to tylko moje przypuszczenia bo żaden lekarz tego nie potwierdził.

    ug37hdgevqd5t264.png
  • sorriso Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 23 lutego 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze tylko, że pod października do grudnia brałam duphaston i na endometrium nic mi nie pomógł :(

    ug37hdgevqd5t264.png
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 28 lutego 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja również się z tym zmagam i to jest główny powód moich niepowodzeń. Moje endo nie reaguje na nic:-( brak już pomysłów

    r9bzabd.png
  • Maargot Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 marca 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc endometrium po brania od 3 dc progynova 21 osiągnęło zawrotne 6 mm ale estrogeny zablokowaly owulacje :-( do planów czasie owulacji dostałam jeszcze duphaston, i w 22 dc dalej jest 6 mm.... W następnym cyklu mamy spróbować z Fostimonem. Ale ja już chyba nie wierzę że to się wogole jeszcze uda...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ