X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Nieudana stymulacja invitro - dlaczego? :(
Odpowiedz

Nieudana stymulacja invitro - dlaczego? :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 10 listopada 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zeszłym m-cu zakwalifikowaliśmy się do rządowego programu in-vitro gdyż z powodu LUF nie udawało nam się naturalnie zajść w ciążę. Nasza radośc nie trwała jednak długo.

    Jesteśmy w 12 dniu cyklu i 10 dniu stymulacji wg. protokołu:

    3 dc. Gonal 150 j.m. + Merional - 2 amp.
    4 dc. Gonal 150 j.m. + Merional - 2 amp.
    5 dc. Gonal 150 j.m. + Merional - 2 amp.
    6 dc. Gonal 150 j.m. + Merional - 1 amp.
    7 dc. Gonal 150 j.m. + Merional - 1 amp.
    8 dc. Gonal 150 j.m. + Merional - 1 amp.
    9 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.
    10 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.
    11 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.

    Zostały mi:
    12 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.
    13 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.
    14 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.
    15 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.

    Do tego 10 mg Encortonu 1 x dziennie.

    8 d.c. byłam na USG. Lekarz powiedział, że mam tylko 6 pęcherzyków kiepskiej jakości oraz estradiol 44,54 pg/ml więc znaczniej poniżej normy jak na ten dzień cyklu co nie rokuje dobrze. Przypisał jednak dodatkowe zastrzyki i kazał zgłosić się po weekendzie.

    Dziś jestem w 12 d.c. i po kolejnym USG. Estradiol znów dużo poniżej normy a pęcherzyki podobno do bani. Lekarz prowadzący powiedział, że mimo dobrego wyniku AMH moje jajniki nie reagują na stymulacje (a podobno dostałam końskie dawki więc nie bardzo będzie je już można zwiększyć) i jeśli sytuacja powtórzy się przy kolejnej stymulacji wykluczą mnie z rządowego programu a ja powinnam pomyśleć o biorstwie komórki:(

    Dostałam kolejną receptę na zastrzyki i w piątek mam zgłosić się na USG.

    Jestem załamana i przerażona. Czy któraś ze staraczek miała może podobnie i udało jej się przejść procedurę z sukcesem?
    Czemu mój organizm nie zareagował na leki?

    Mam niedoczynność tarczycy (biorę Euthyrox) i najprawdopodobniej chorobę Hashimoto (aTPO 319 IU/ml, aTG 347,5IU/ml, TSH - 2,74uU/ml, FT3 i FT4 w normie)). W środę mam wizytę u endokrynologa. Czy to może mieć jakikolwiek wpływ na wynik stymulacji? Czy to już koniec? Zostaje nam tylko nadzieja na cud? :(

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 11 listopada 2014, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobacz w "starając się z pomocą medyczną" i "in vitro". Nie zakładaj kolejnych wątków.

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • SolarPolar Autorytet
    Postów: 3132 15545

    Wysłany: 11 listopada 2014, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda78 wrote:
    W zeszłym m-cu zakwalifikowaliśmy się do rządowego programu in-vitro gdyż z powodu LUF nie udawało nam się naturalnie zajść w ciążę. Nasza radośc nie trwała jednak długo.

    Jesteśmy w 12 dniu cyklu i 10 dniu stymulacji wg. protokołu:

    3 dc. Gonal 150 j.m. + Merional - 2 amp.
    4 dc. Gonal 150 j.m. + Merional - 2 amp.
    5 dc. Gonal 150 j.m. + Merional - 2 amp.
    6 dc. Gonal 150 j.m. + Merional - 1 amp.
    7 dc. Gonal 150 j.m. + Merional - 1 amp.
    8 dc. Gonal 150 j.m. + Merional - 1 amp.
    9 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.
    10 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.
    11 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.

    Zostały mi:
    12 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.
    13 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.
    14 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.
    15 dc. Merional - 2 amp. + Fostimon 2 amp.

    Do tego 10 mg Encortonu 1 x dziennie.

    8 d.c. byłam na USG. Lekarz powiedział, że mam tylko 6 pęcherzyków kiepskiej jakości oraz estradiol 44,54 pg/ml więc znaczniej poniżej normy jak na ten dzień cyklu co nie rokuje dobrze. Przypisał jednak dodatkowe zastrzyki i kazał zgłosić się po weekendzie.

    Dziś jestem w 12 d.c. i po kolejnym USG. Estradiol znów dużo poniżej normy a pęcherzyki podobno do bani. Lekarz prowadzący powiedział, że mimo dobrego wyniku AMH moje jajniki nie reagują na stymulacje (a podobno dostałam końskie dawki więc nie bardzo będzie je już można zwiększyć) i jeśli sytuacja powtórzy się przy kolejnej stymulacji wykluczą mnie z rządowego programu a ja powinnam pomyśleć o biorstwie komórki:(

    Dostałam kolejną receptę na zastrzyki i w piątek mam zgłosić się na USG.

    Jestem załamana i przerażona. Czy któraś ze staraczek miała może podobnie i udało jej się przejść procedurę z sukcesem?
    Czemu mój organizm nie zareagował na leki?

    Mam niedoczynność tarczycy (biorę Euthyrox) i najprawdopodobniej chorobę Hashimoto (aTPO 319 IU/ml, aTG 347,5IU/ml, TSH - 2,74uU/ml, FT3 i FT4 w normie)). W środę mam wizytę u endokrynologa. Czy to może mieć jakikolwiek wpływ na wynik stymulacji? Czy to już koniec? Zostaje nam tylko nadzieja na cud? :(

    A jakie masz amh, fsh, lh, progesteron. Nasze organizmy sa rozne i nie zawsze reaguja prawidlowo na dana stymulacje. Nie panikuj. W przyszlym miesiacu lekarz powinien przepisac ci inne hormony.

  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 11 listopada 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podstawowe hormony w normie FSH 7.51, LH 5.47, progesteron 1.3 (w 3 dniu cyklu), AMH 1.2 więc trochę poniżej normy.

    Po tej stymulacji chcę zmienić również klinikę bo tą strasznie się rozczarowałam (z wielu powodów).

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/ivf,60,570.html
    Tu masz temat invitro.

    moremi lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ