X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Kla_Mum Autorytet
    Postów: 886 1454

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    Hehe- ja jutro mam taka konsultację więc już chyba wiem co mi lekarz powie😁
    Ostatnio oglądałam webinar z Panią embriolog, która mówiła że laboratoria są juz na takim poziomie teraz że jeśli zarodek w nim nie przetrwa to rowniez w macicy by nie przetrwal... mam wrazenie ze tylko Novum ma w tym temacie odmienne podejscie.

    No właśnie powiem Ci, że ja mam dokladnie to samo odczucie. Nawet przy ostatnim transferze poprosiłam o hodowlę do 5 doby (kosztem nawet odwołania transferu, gdyby zarodek nie dotrwał), bo wg mnie jak wytrzyma na szkiełku, to ma tym bardziej szansę wytrzymać w lepszych warunkach w macicy...

    A z kim masz spotkanie? Nam zachwalał jeszcze podwójne stymulacje, no i oczywiście badanie genetyczne zarodków. Sama wizyta była za darmo, ale on nas szybko odesłał jeszcze do genetyka, który tłumaczył nam aberracje chromosomalne...już za 200zł.

    Ja tam byłam rok temu, ale już wtedy byłam nastawiona na immunologię, tzn. na Paśnika i Jerzakową, więc trochę sluchałam go jednym uchem.

    Ona: AMH 1,32, FSH: 5,82, LH: 3,47
    43 lata
    PAI hetero, MTHFR a1298c hetero, dwurożna macica, hipoglikemia reaktywna, niedoczynność tarczycy, wygasające PCOS?
    On: wyniki nasienia w miarę ok

    5IVF - Kriobank Białystok (8.2020) - lekka stymulacja lamettą - 2 komórki, 1 morulka 💝:
    7dpt - 21,9; 9 dpt - 100,7; 12 dpt - 392; 16dpt - 3927; 26 dpt - jest ❤️!

    82do3e5e1vm21v9s.png
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Podobno decyduje zawsze embriolog. W Novum jednak jest tendencja transferów w 2-3 dobie chyba? Widziałam wiele opinii ale na forum ogólnie, żeby to 5. Doby hodować. Już sama nie wiem/ zobaczymy najpierw co nam pobiorą. Ale mam nadzieje, ze je ogłupienie na chwile po punkcji :p
    U nas gin w klinice jak zobaczyła papiery, ze zawsze była hodowla do 5. Doby to się zjeżyła i zdziwiła 😝
    Taka informacja na stronie Novum
    Długość hodowli zarodków (2 – 5 dni) jest uzależniona od indywidualnych wskazań zalecanych przez lekarza i embriologa.
    A nam lekarz powiedział że czynnik męski tak poważny jest wskazaniem do hodowania do blaski
    No nic zobaczymy.
    Mam jeszcze pytanie teraz czekam na okres ide na histeroskopie już teraz lekarz mnie poinformował że dostanę antybiotyk czy coś osłonowego po zabiegu. Moje pytanie bo nie wiem czy zdążę z zrobieniem posiewu bo przecie on jest ważny 30 dni a jak będę kwawic i potem antybiotyk posiew można zrobić chyba tydz od antybiotyku.. Miał ktoś takie rozterki? Kiedy pobieralyscie wymaz? Co jeśli w cyklu invitro będzie bakteria? Już zaczynam się denerwowac

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kla_Mum wrote:
    No właśnie powiem Ci, że ja mam dokladnie to samo odczucie. Nawet przy ostatnim transferze poprosiłam o hodowlę do 5 doby (kosztem nawet odwołania transferu, gdyby zarodek nie dotrwał), bo wg mnie jak wytrzyma na szkiełku, to ma tym bardziej szansę wytrzymać w lepszych warunkach w macicy...

    A z kim masz spotkanie? Nam zachwalał jeszcze podwójne stymulacje, no i oczywiście badanie genetyczne zarodków. Sama wizyta była za darmo, ale on nas szybko odesłał jeszcze do genetyka, który tłumaczył nam aberracje chromosomalne...już za 200zł.

    Ja tam byłam rok temu, ale już wtedy byłam nastawiona na immunologię, tzn. na Paśnika i Jerzakową, więc trochę sluchałam go jednym uchem.

    U Kunickiego. My mamy wizytę przez zooma więc może nie odeśle 😊 no wlasnie o te badanie genetyczne miałam pytać. Czyli mowisz ze generalnie namawiają? Ja jeszcze miesiac temu bylam za ale teraz mam coraz wiecej watpliwosci.
    No zobaczę co mi powie. Nie jestem jakoś nastawiona...
    Jeszcze w oviklinice jestem umowiona na konsultacje i mam nadzieje ze wtedy uda mi sie podjac jakas decyzje😊

    Kla_Mum lubi tę wiadomość

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • Kla_Mum Autorytet
    Postów: 886 1454

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Taka informacja na stronie Novum
    Długość hodowli zarodków (2 – 5 dni) jest uzależniona od indywidualnych wskazań zalecanych przez lekarza i embriologa.
    A nam lekarz powiedział że czynnik męski tak poważny jest wskazaniem do hodowania do blaski
    No nic zobaczymy.
    Mam jeszcze pytanie teraz czekam na okres ide na histeroskopie już teraz lekarz mnie poinformował że dostanę antybiotyk czy coś osłonowego po zabiegu. Moje pytanie bo nie wiem czy zdążę z zrobieniem posiewu bo przecie on jest ważny 30 dni a jak będę kwawic i potem antybiotyk posiew można zrobić chyba tydz od antybiotyku.. Miał ktoś takie rozterki? Kiedy pobieralyscie wymaz? Co jeśli w cyklu invitro będzie bakteria? Już zaczynam się denerwowac

    Proponuję przypilnować i przypomnieć jeszcze o antybiotyku przed uśpieniem. Ja miałam dostać antybiotyk po punkcji, tak miałam w papierach, więz uznałam, że lekarz na sali będzie wiedział. Okazało się, że nic mi nie dali niestety 😣.

    Ona: AMH 1,32, FSH: 5,82, LH: 3,47
    43 lata
    PAI hetero, MTHFR a1298c hetero, dwurożna macica, hipoglikemia reaktywna, niedoczynność tarczycy, wygasające PCOS?
    On: wyniki nasienia w miarę ok

    5IVF - Kriobank Białystok (8.2020) - lekka stymulacja lamettą - 2 komórki, 1 morulka 💝:
    7dpt - 21,9; 9 dpt - 100,7; 12 dpt - 392; 16dpt - 3927; 26 dpt - jest ❤️!

    82do3e5e1vm21v9s.png
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    U Kunickiego. My mamy wizytę przez zooma więc może nie odeśle 😊 no wlasnie o te badanie genetyczne miałam pytać. Czyli mowisz ze generalnie namawiają? Ja jeszcze miesiac temu bylam za ale teraz mam coraz wiecej watpliwosci.
    No zobaczę co mi powie. Nie jestem jakoś nastawiona...
    Jeszcze w oviklinice jestem umowiona na konsultacje i mam nadzieje ze wtedy uda mi sie podjac jakas decyzje😊

    Zapomnialam spytac u kogo Ty bylas?

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
  • Kxenia Koleżanka
    Postów: 39 7

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    U mnie jest poronienie zatrzymane, zarodek obumarł ok 1,5 tygodnia temu.. To takie poronienie które samo się nie zacznie oczyszczać.. W szpitalu do którego idę najpierw próbują farmakologicznie pod obserwacja, w ostateczności łyżeczkowanie.

    Bardzo Wam dziękuję za miłe słowa. Ściskam Was wszystkie

    Agnes czy wybierasz się do szpitala do którego kierują aktualnie z N?
    Pytam, gdyż aktualnie otrzymałam skierowanie z poronieniem zatrzymanym z N do Instytutu i na podstawie dwóch USG wykonanych w Instytucie nie przyjęto mnie na oddział. Panie doktor stwierdziły, iż zarodek jeszcze żyje (FHR ok. 69 ud/min). Mam się pojawić w momencie rozpoczęcia krwawienia. Leki są już odstawione od 4 dni, ale nic się nie dzieje. Nie ukrywam, iż sytuacja jest dla mnie stresująca ...

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Taka informacja na stronie Novum
    Długość hodowli zarodków (2 – 5 dni) jest uzależniona od indywidualnych wskazań zalecanych przez lekarza i embriologa.
    A nam lekarz powiedział że czynnik męski tak poważny jest wskazaniem do hodowania do blaski
    No nic zobaczymy.
    Mam jeszcze pytanie teraz czekam na okres ide na histeroskopie już teraz lekarz mnie poinformował że dostanę antybiotyk czy coś osłonowego po zabiegu. Moje pytanie bo nie wiem czy zdążę z zrobieniem posiewu bo przecie on jest ważny 30 dni a jak będę kwawic i potem antybiotyk posiew można zrobić chyba tydz od antybiotyku.. Miał ktoś takie rozterki? Kiedy pobieralyscie wymaz? Co jeśli w cyklu invitro będzie bakteria? Już zaczynam się denerwowac
    My w sumie nie mamy problemy z infekcjami a jak na złość w cyklu z ivf dopadła nas bakteria. Ale u nas to wyszło już po wizycie startowej i rozpoczęciu stymulacji. Tez się stresowałam co teraz. Mój ma e coli. To świeża infekcja i z adnotacja, ze jest na antybiotyku podchodzi do biopsji. Ja miałam hm nadkażeniem od niego. Nieliczne bakterie. To dali mi tylko lek osłonowy i bez recepty taki dopochwowy krem. Nawet nie wiem jak jest teraz czy ok czy nie 🤦‍♀️ No ale mamy jutro zabiegi.
    ja jutro biorę papiery z bociana mojego z ex i tam jest napisane, ze zarodki padły w 3 dobie i tylko 1-2 do 5 były. Mam nadzieje, ze wezmą to pod uwagę. To nasze wspólne 1. Ivf no ale wyniki mówią same przez siebie. I nie bez przyczyny biopsje robimy

  • Ika Autorytet
    Postów: 608 379

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes, Marmis serce peka poprostu czytajac co sie u Was dzieje. Zycie jest okrutnie niesprawiedliwe, jak juz sie cos uda to zaraz sie wali. Duzo sily dziewczyny, pokonamy fale 💪

    Od 2017 starania o 2 dziecko
    2x ciąża pozamaciczna,
    Brak jajowodów
    6xhisteroskopia
    Zespół Ashermana
    Hashimoto
    08.2019 I IVF -4 transfery-nieudane
    07.2020 II IVF-4 transfery-nieudane
    07.2021 III IVF
    08.2021 - cb
    09.2021- cb
    12.2021 😔
    02.2022 😔
    04.2022 transfer blastki 4.1.1
    8dpt - beta 55,1
    9dpt - beta 106,3
    12dpt - beta 528,0
    14dpt- beta 1132,0
    18dpt - beta 5071,0 prog 37
    23dpt- beta 19450, prog 36
    27dpt - serduszko ❤
    16.05 - usg - 8w3d 1,9 cm 170 fhr 😍
    🙏
  • Kla_Mum Autorytet
    Postów: 886 1454

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    U Kunickiego. My mamy wizytę przez zooma więc może nie odeśle 😊 no wlasnie o te badanie genetyczne miałam pytać. Czyli mowisz ze generalnie namawiają? Ja jeszcze miesiac temu bylam za ale teraz mam coraz wiecej watpliwosci.
    No zobaczę co mi powie. Nie jestem jakoś nastawiona...
    Jeszcze w oviklinice jestem umowiona na konsultacje i mam nadzieje ze wtedy uda mi sie podjac jakas decyzje😊

    Namawiają bardzo. Zwłaszcza, że się w tym wyspecjalizowali. Ja z kolei mam trochę wątpliwości....dziewczyny mówią, że czasami wadliwy zarodek potrafi się naprawić albo dobry zarodek popsuć. Z drugiej strony gdyby te badania genetyczne miały mieć aż tak dużo błędów, to chyba nie byłyby kontynuowane?? 🤔🤔

    My byliśmy u Pałaszewskiego.

    Ona: AMH 1,32, FSH: 5,82, LH: 3,47
    43 lata
    PAI hetero, MTHFR a1298c hetero, dwurożna macica, hipoglikemia reaktywna, niedoczynność tarczycy, wygasające PCOS?
    On: wyniki nasienia w miarę ok

    5IVF - Kriobank Białystok (8.2020) - lekka stymulacja lamettą - 2 komórki, 1 morulka 💝:
    7dpt - 21,9; 9 dpt - 100,7; 12 dpt - 392; 16dpt - 3927; 26 dpt - jest ❤️!

    82do3e5e1vm21v9s.png
  • Kla_Mum Autorytet
    Postów: 886 1454

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    U Kunickiego. My mamy wizytę przez zooma więc może nie odeśle 😊 no wlasnie o te badanie genetyczne miałam pytać. Czyli mowisz ze generalnie namawiają? Ja jeszcze miesiac temu bylam za ale teraz mam coraz wiecej watpliwosci.
    No zobaczę co mi powie. Nie jestem jakoś nastawiona...
    Jeszcze w oviklinice jestem umowiona na konsultacje i mam nadzieje ze wtedy uda mi sie podjac jakas decyzje😊

    Do Ovikliniki, a dokładnie do prof. Laudańskiego poszła teraz moja kolezanka ☺️. Trzymam kciuki, żebyś była zadowolona ✊🏻

    Ona: AMH 1,32, FSH: 5,82, LH: 3,47
    43 lata
    PAI hetero, MTHFR a1298c hetero, dwurożna macica, hipoglikemia reaktywna, niedoczynność tarczycy, wygasające PCOS?
    On: wyniki nasienia w miarę ok

    5IVF - Kriobank Białystok (8.2020) - lekka stymulacja lamettą - 2 komórki, 1 morulka 💝:
    7dpt - 21,9; 9 dpt - 100,7; 12 dpt - 392; 16dpt - 3927; 26 dpt - jest ❤️!

    82do3e5e1vm21v9s.png
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka już po punkcji? Jak się czujesz?

    MonkaB lubi tę wiadomość

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Taka informacja na stronie Novum
    Długość hodowli zarodków (2 – 5 dni) jest uzależniona od indywidualnych wskazań zalecanych przez lekarza i embriologa.
    A nam lekarz powiedział że czynnik męski tak poważny jest wskazaniem do hodowania do blaski
    No nic zobaczymy.
    Mam jeszcze pytanie teraz czekam na okres ide na histeroskopie już teraz lekarz mnie poinformował że dostanę antybiotyk czy coś osłonowego po zabiegu. Moje pytanie bo nie wiem czy zdążę z zrobieniem posiewu bo przecie on jest ważny 30 dni a jak będę kwawic i potem antybiotyk posiew można zrobić chyba tydz od antybiotyku.. Miał ktoś takie rozterki? Kiedy pobieralyscie wymaz? Co jeśli w cyklu invitro będzie bakteria? Już zaczynam się denerwowac

    Hej ja mialam mies temu histeroskopie w novum i po samym zabiegu nie dostałam żadnego antybiotyku dopiero po wykrytym stanie zapalnym po ok 2 tygodniach lekarz zadzwonil ze mam brac antybiotyk. Nawet mnie to zdziwiło ze nie dostałam antybiotyku po samym zabiegu bo w poprzedniej klinice dostawałam go nawet po punkcji , po histeroskopi tez.

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Koniczynka już po punkcji? Jak się czujesz?
    Czyje się super właśnie. W sumie nic mnie nie boli. Personel bardzo miły. Leżeliśmy z moim na jednej sali. Faktycznie nie było się co stresowac. Tylko jestem mega głodna! Na razie za dużo nie jadłam. Ale już wybieram co dobrego zamówić 😝
    Ale mieliśmy stresy potem. Mi pobrali 14 komórek wszystko super.
    Wyjeżdżamy z kliniki i telefon, ze potrzebują mojej decyzji czy mrozić moje komórki jak nie znajda ruchomych plemników eeee. No ja w szoku. Na startowej rozmawiałam z lekarzem, ze może się dawca zabezpieczymy (my przy IUI korzystaliśmy z dawcy), bo przy biopsji takie decyzje są na startowej. a lekarz nie nie, pan zawsze do kubeczka ma nasienie to bd ok. A tu, ze nie wiadomo. I mi mówią, ze nieruchomymi to słabe szanse. No to ja się pytałam, co radzą. Co ja mam teraz zrobić. No ze oddzwonią. Miałam .. 2 h na zasadzie „chuj wszystko strzelił”. No ale oddzwonili, ze znaleźli ruchome, ale nie ma co mrozić i nam oddadzą opłatę za mrożenie i będą zapladniac. Także czekamy jutro na wieści. Muszę być dobrej myśli. Stres już nam w niczym nie pomoże, 🍀🍀🍀

    amica, Sofia2019, Jusia 82, Kla_Mum, Ziuta@ 35, kababo, Nasza historia, AgZa, Durkapa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kxenia wrote:
    Agnes czy wybierasz się do szpitala do którego kierują aktualnie z N?
    Pytam, gdyż aktualnie otrzymałam skierowanie z poronieniem zatrzymanym z N do Instytutu i na podstawie dwóch USG wykonanych w Instytucie nie przyjęto mnie na oddział. Panie doktor stwierdziły, iż zarodek jeszcze żyje (FHR ok. 69 ud/min). Mam się pojawić w momencie rozpoczęcia krwawienia. Leki są już odstawione od 4 dni, ale nic się nie dzieje. Nie ukrywam, iż sytuacja jest dla mnie stresująca ...

    Jedz na izbie przyjęć na Madalińskiego, ja tu jestem. Przy poronieniu zatrzymanym krwawienia moze nie być nawet 8 tygodni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2021, 14:00

  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka no to kciuki teraz za telefon ile się zapłodniło!

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od którego dnia cyklu w novum zlecaja branie progesteronu ? Dopiero w dniu transferu czy wcześniej? Chodzi o transfer na naturalnym cyklu. Mialam dzis wizyte i dr powiedzial ze tylko wit d3 i kwas foliowy mam brac, a nie zapytalam o progesteron. 12dc mam zrobić usg czy ktoś mi jeszcze przepisze ten progesteron?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2021, 19:43

  • Alicja w Krainie Czarów Autorytet
    Postów: 2905 5075

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Dziewczyny od którego dnia cyklu w novum zlecaja branie progesteronu ? Dopiero w dniu transferu czy wcześniej? Chodzi o transfer na naturalnym cyklu. Mialam dzis wizyte i dr powiedzial ze tylko wit d3 i kwas foliowy mam brac, a nie zapytalam o progesteron. 12dc mam zrobić usg czy ktoś mi jeszcze przepisze ten progesteron?
    Ja brałam proga od dnia owulacji

    34 lata, AMH 3,6
    Słabe parametry nasienia ICSI 06.2020
    I transfer 02.07 nadzieja zgasła 31.07
    II transfer 21.12 bhcg 1,1😔
    III transfer 12.02.2021 3-dniowca
    8dpt bhcg 44 prog 32
    10dpt bhcg 95 prog 39
    12 dpt bhcg 287 prog 41
    14 dpt bhcg 629 prog 38
    19 dpt bhcg 3877 prog 28
    25 dpt bhcg 18596 prog 37 ❤
    31 dpt 1 cm szczęścia 😊
    8 tc 1,69 cm, rosnę 😊
    bhcg 111513, prog 35
    9 tc 2,48 cm, mam stópki 😊
    10t1d 3,6 cm 😊
    11 tc 4,39 cm 😊
    12t1d 5,74 cm 😊
    Nifty: Zdrowy Chłopak! 💪
    12t3d 6,79 cm 😊
    14t3d 8,92 cm
    20t2d 360 gram Człowieka
    21t3d 460 gram ❤
    29t6d 1348 gram ❤
    35t 2d 2520 gram ❤
    36 t 3d 2750 gram ❤
    30.10.2021 r moja miłość Aleksander ❤
    ❄❄❄❄❄cdn

    Nie zwyciężaj
    Nie broń się
    Nie poddawaj się

    "Żyj! Powiedziała nadzieja... bez Ciebie nie mogę- powiedziało cicho życie"
    1usa20mmby5mbvyf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja w Krainie Czarów wrote:
    Ja brałam proga od dnia owulacji
    Przestraszyłam się ze moze mi go nie zleca 🤦‍♀️ w sumie dr powiedzial tak " na naturalnym to próbujemy bez lekow"
    A jaki magnez polecacie? Do tej pory bralam magne b6 forte, niby to lek a nie suplement ale jakoś slabo mi się to wchlania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2021, 19:52

  • kababo Ekspertka
    Postów: 121 106

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Dziewczyny od którego dnia cyklu w novum zlecaja branie progesteronu ? Dopiero w dniu transferu czy wcześniej? Chodzi o transfer na naturalnym cyklu. Mialam dzis wizyte i dr powiedzial ze tylko wit d3 i kwas foliowy mam brac, a nie zapytalam o progesteron. 12dc mam zrobić usg czy ktoś mi jeszcze przepisze ten progesteron?
    Ja przy cyklu naturalnym progesteron miałam włączony, wtedy kiedy pękł pęcherzyk.

    Ona: 29 lat
    09.2019 - IVS8-5T

    On: 31 lat
    06.2019 - azoospermia
    08.2019 - IVS8-5T
    04.2020 - Artvimed - biopsja Tese, mamy plemniki

    f2w3rjjgzj834jjq.png

    07.2020 - Kraków Artvimed- I podejście do In Vitro - zapłodniono 13 kumulusów, zapłodniło się 4. W rezultacie nie uzyskano żadnego zarodka.

    11.2020 - Warszawa - Novum - II podejście do In Vitro i biopsja TESE
    Mamy ❄️❄️❄️

    15.12.2020 - transfer ❄️
    beta 13 dpt 1345
    beta 15 dpt 4034
  • Jusia 82 Autorytet
    Postów: 2369 1488

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Durkapa wrote:
    Dziewczyny od którego dnia cyklu w novum zlecaja branie progesteronu ? Dopiero w dniu transferu czy wcześniej? Chodzi o transfer na naturalnym cyklu. Mialam dzis wizyte i dr powiedzial ze tylko wit d3 i kwas foliowy mam brac, a nie zapytalam o progesteron. 12dc mam zrobić usg czy ktoś mi jeszcze przepisze ten progesteron?

    Od kolejnego dnia po owulacji

    age.png

    Starania od 2014 , 1 ICSI maj 2018, 2 ICSI sierpień 2019, 3 ICSI kwiecień 2021
    9 transferów NOVUM (1cb, 1 poronienie zatrzymane)
    10. transfer INVIMED - 29.06.22 r.: 7dpt-20, 9 dpt- 60,12 dpt - 346, 14 dpt - 1096, 17 dpt- 4020, 20 dpt- 7200, 22 dpt - 14200
    22 dpt- YS+,CRL 1,17 mm, FHR +
    7t6d- CRL 15mm, FHR 167/min
    9t0d- CRL 23,2 mm, FHR 169/min
    NIFTY- zdrowy chłopiec, wysokie ryzyko preeklampsji
    13.03.2023, g.13:20, Maciejek- 51 cm,2870 g szczęścia do kochania 🧡🧡🧡
‹‹ 1315 1316 1317 1318 1319 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ