X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Owulacja po odstawieniu luteiny?
Odpowiedz

Owulacja po odstawieniu luteiny?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miesiąc temu poroniłam (najprawdopodobniej ciążę biochemiczną). Po poronieniu jeden lekarz mi powiedział, że to biochemiczna i czeka mnie normalny cykl, drugi, że na podstawie usg widać, że to druga faza i owulacji na pewno nie będzie. Obaj kazali brać luteinę od 16 dc (żebym nie czekała nie wiadomo ile na okres). Brałam. Odstawiłam już 8 dni temu i nic:/ A ovu wyznaczył mi owulację po odstawieniu luteiny. Już kompletnie nie wiem, co o tym myśleć. Temperatura też po odstawieniu luteiny utrzymuje się wyższa. Byłam/ jestem co prawda trochę chora, ale nie gorączkuje, a ta temperatura na stałym poziomie. Czy któraś z Was ma podobne doświadczenie z luteiną? Możliwe, że owulacja jednak była, została zablokowana przez lek i po odstawieniu się pojawiła? Poczekam do 14 dni - jak nie będzie nadal okresu zapisze się oczywiście do lekarza, ale na razie może Wy mi coś doradzicie...

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owu Ci zaznaczył ale linia przerywana czyli bardzo mały %procencik ze to była owu bo tylko na podstawie tempki. Sluzu nie masz zaznaczonego ani innych objawow. Jezeli w ogole była owu to widocznie luteina Ci nie zablokowała. Okres mozna dostac i po 16 dniach od odstawienia -zalezy od danego organizmu. Natomiast nie radze opierac sie głownie na wykresie bo mi juz dwa razy pokazało ze nie było owulacji a była na monitoringu, dlatego jedynym 99% potwierdzeniem jest monitoring/usg. Ewentualnie mozesz zbadac progesteron.

  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Innych objawów rzeczywiście nie było, testy owu też negatywne wychodziły, choć druga kreska była dość widoczna, ale na pewno nie bardziej, niż kontrolna. Tak, jak pisałam - na usg lekarz stwierdził, że w tym miesiącu na pewno owulacji nie będzie. Cóż, pozostaje mi czekać. Dzięki za odpowiedź.

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hatfe wrote:
    Innych objawów rzeczywiście nie było, testy owu też negatywne wychodziły, choć druga kreska była dość widoczna, ale na pewno nie bardziej, niż kontrolna. Tak, jak pisałam - na usg lekarz stwierdził, że w tym miesiącu na pewno owulacji nie będzie. Cóż, pozostaje mi czekać. Dzięki za odpowiedź.
    ale wiesz skad on moze to wiedziec jak nie monitoruje co 3-4 dni, po ciazy biochemicznej mogly Ci sie wydluzyc cykle, wtedy owulacji nie ma szybko tylko pozniej. Dlatego zbadaj progesteron teraz powinno pokazac czy byla owulacja.:)

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytałam ostatnio że branie luteiny/duphastonu może wywołać pik LH co skutkuje owulacją - jeśli się staraliście w tym czasie to może cień nadziei jest kochana :) lekarze też bywają omylni - może zrób test po 10 dniu od domniemanej owulacji :)

    [img][/img]
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ