Forum Starając się z pomocą medyczną pęcherzyki oraz płyn w zatoce douglasa
Odpowiedz

pęcherzyki oraz płyn w zatoce douglasa

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gozomalta Ekspertka

Wysłany: 8 października 2018, 21:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

Staramy się o dziecko od 14 miesięcy. Przez pół roku nie miałam owulacji, aż w tym miesiącu zaczęły mi rosnąć pęcherzyki i to aż dwa. W 9 dc w lewym jajniku 16mm pęcherzyk, a w prawym jajniku 22mm, endometrium 5,5mm. Brak płynu w zatoce douglasa. Dostałam estrogeny na poprawę endometrium, a także od 2-7dc cyklu brałam clo raz dziennie do tego cały czas 2x1 metformax 500. Dziś byłam znowu na ocenie owulacji - 13 dcień cyklu, endometrium się poprawiło 8mm, a pęcherzyki takie same jak 4 dni temu. Jednakże w zatoce douglasa pojawił się płyn, wczoraj miałam dzień wyjęty z życia cała macica spuchnięta, jajniki, nie mogłam siedzieć. Ginekolog karze mi przyjść pojutrze na kolejny monitorig. Powiedzcie, pocieszcie mnie czy jest możliwe, że była owulacji czy tworzą się torbiele? Jestem załamana, już brakuje mi sił oraz cierpliwości. Pozdrawiam Was cieplutko, Marta

Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2018, 21:10

ov72hlz.png
  • Selina Autorytet

Wysłany: 9 października 2018, 00:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twoje odczucia mogą świadczyć o owu jednak monitoring prawdę Ci powie, tylko i wyłącznie. Dr jest pewien że były 2 pęcherzyki? Może jeden świeżo pękł i stąd płyn w zatoce a pęcherzyk się jeszcze nie zapadł? Ciężko stwierdzić z no już różne rzeczy tu na forum czytałam ;)
    Weź nospe jak się źle czujesz albo buscopan forte

Koniec starań
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego