X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pierwsza wizyta w klinice niepłodności- pytania
Odpowiedz

Pierwsza wizyta w klinice niepłodności- pytania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane kobietki 🙂

    Po wielu, wielu miesiącach nieudanych prób, żadnym pozytywnym teście ciążowym i niezliczonych ilościach załamań psych. uznałam, że trzeba wybrać się do kliniki niepłodności. Nurtuje mnie kilka rzeczy 🤔

    1. Jak wygląda taka pierwsza wizyta, z czym się na nią idzie? W sensie czy wymagają już przygotowanych szczegółowych badań w tym takie poza podstawowymi?

    Do tej pory diagnozowano mnie pod kątem hormonów LH, FSH, estrogeny, progesteron itp.

    PROGESTERON jest za mały- NIEDOMOGA LUTEALNA, brak reakcji na przyjmowanie LUTEINY/DUPHASTONU - pęcherzyki ładne są ale nie zawsze pękają, druga faza trwa ok. 7 dni, prawdopodobnie nie ma owulacji, lekko OBNIŻONE FSH

    Mąż dużo plemników ale BARDZO SLABA ICH JAKOSC, za dwa tyg będzie miał USG jąder

    no jakieś combo.

    Chciałabym, żeby nas od razu skierowali na inseminację lub na in vitro. 😉 Nie wierzę, że tu się uda naturalnie. Nawet moja gin stwierdziła, że mamy oboje pecha... Oczywiście zanim do tego przystąpimy mam nadzieję, że od razu pokierują na inne badania np. drożność jajowodów?

    Czy będę musiała u nowego lekarza robić wszystkie badania laboratoryjne od nowa, monitoringi itp. żeby lekarz prowadzący mógł wyrazić zgodę na inseminację?

    2. Jaką klinikę wybrać? Dojazd do Warszawy (ok 2h autem) czy w Lublinie? Nie wiem czy celować od razu w stolicę, czy odległość nie będzie kolidować z koniecznością chodzenia na kontrole.

    Krakowska, Morgana lubią tę wiadomość

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze przede mną, więc nie pomogę. Ja wezmę ze sobą badanie AMH bo jest bardzo ważne i podstawową morfologię plus trójkę tarczycową, gdyż mam Hashimoto.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Morgana Autorytet
    Postów: 475 327

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Belladonna wrote:
    Witajcie kochane kobietki 🙂

    Po wielu, wielu miesiącach nieudanych prób, żadnym pozytywnym teście ciążowym i niezliczonych ilościach załamań psych. uznałam, że trzeba wybrać się do kliniki niepłodności. Nurtuje mnie kilka rzeczy 🤔

    1. Jak wygląda taka pierwsza wizyta, z czym się na nią idzie? W sensie czy wymagają już przygotowanych szczegółowych badań w tym takie poza podstawowymi?

    Do tej pory diagnozowano mnie pod kątem hormonów LH, FSH, estrogeny, progesteron itp.

    PROGESTERON jest za mały- NIEDOMOGA LUTEALNA, brak reakcji na przyjmowanie LUTEINY/DUPHASTONU - pęcherzyki ładne są ale nie zawsze pękają, druga faza trwa ok. 7 dni, prawdopodobnie nie ma owulacji, lekko OBNIŻONE FSH

    Mąż dużo plemników ale BARDZO SLABA ICH JAKOSC, za dwa tyg będzie miał USG jąder

    no jakieś combo.

    Chciałabym, żeby nas od razu skierowali na inseminację lub na in vitro. 😉 Nie wierzę, że tu się uda naturalnie. Nawet moja gin stwierdziła, że mamy oboje pecha... Oczywiście zanim do tego przystąpimy mam nadzieję, że od razu pokierują na inne badania np. drożność jajowodów?

    Czy będę musiała u nowego lekarza robić wszystkie badania laboratoryjne od nowa, monitoringi itp. żeby lekarz prowadzący mógł wyrazić zgodę na inseminację?

    2. Jaką klinikę wybrać? Dojazd do Warszawy (ok 2h autem) czy w Lublinie? Nie wiem czy celować od razu w stolicę, czy odległość nie będzie kolidować z koniecznością chodzenia na kontrole.

    Cześć :) To ja może powiem jak to było u mnie.
    Szłam z tym, co już miałam. Bierzesz wszystkie wyniki badań i lekarz co chce to sobie zobaczy.
    Na pierwszej wizycie USG. Dzięki temu lekarka zdiagnozowała mi pcos, którego wcześniejsi lekarze nie widzieli. :/
    Dostałam skierowania na badania, których jeszcze nie miałam. Mąż dostał również na badanie nasienia, bo nigdy nie robił.
    Następny krok to właśnie sprawdzenie drożności jajowodów. Jak lekarz będzie dobry to na pewno Ci to zleci.
    A zawsze można zasugerować czego się oczekuje. Lekarz powinien wziąć to pod uwagę. :)
    Co do odległości, to ja bym nie zdecydowała się dojeżdżać tak daleko. Ale to już sama musisz wiedzieć, czy takie dłuższe wyjazdy na wizyty i kontrole nie będą uciążliwe. Ja dojeżdżam właśnie do Lublina (ok 30km) niby blisko, a też nie zawsze łatwo trafić w dogodny termin i odpowiednią zmianę w pracy męża.

    Krakowska lubi tę wiadomość

    33l. ♀ ➥PCOS
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Belladonna wrote:
    Witajcie kochane kobietki 🙂

    Po wielu, wielu miesiącach nieudanych prób, żadnym pozytywnym teście ciążowym i niezliczonych ilościach załamań psych. uznałam, że trzeba wybrać się do kliniki niepłodności. Nurtuje mnie kilka rzeczy 🤔

    1. Jak wygląda taka pierwsza wizyta, z czym się na nią idzie? W sensie czy wymagają już przygotowanych szczegółowych badań w tym takie poza podstawowymi?

    Do tej pory diagnozowano mnie pod kątem hormonów LH, FSH, estrogeny, progesteron itp.

    PROGESTERON jest za mały- NIEDOMOGA LUTEALNA, brak reakcji na przyjmowanie LUTEINY/DUPHASTONU - pęcherzyki ładne są ale nie zawsze pękają, druga faza trwa ok. 7 dni, prawdopodobnie nie ma owulacji, lekko OBNIŻONE FSH

    Mąż dużo plemników ale BARDZO SLABA ICH JAKOSC, za dwa tyg będzie miał USG jąder

    no jakieś combo.

    Chciałabym, żeby nas od razu skierowali na inseminację lub na in vitro. 😉 Nie wierzę, że tu się uda naturalnie. Nawet moja gin stwierdziła, że mamy oboje pecha... Oczywiście zanim do tego przystąpimy mam nadzieję, że od razu pokierują na inne badania np. drożność jajowodów?

    Czy będę musiała u nowego lekarza robić wszystkie badania laboratoryjne od nowa, monitoringi itp. żeby lekarz prowadzący mógł wyrazić zgodę na inseminację?

    2. Jaką klinikę wybrać? Dojazd do Warszawy (ok 2h autem) czy w Lublinie? Nie wiem czy celować od razu w stolicę, czy odległość nie będzie kolidować z koniecznością chodzenia na kontrole.
    Czesc, my się leczymy w Lublinie. Polecam Ci dr Kaczmarczyk w prywatnym gabinecie provivo na Czubach. Prowadzi inseminacje i in vitro. Wszystkie badania, drożność sono HSG zrobi Ci w provivo. Natomiast sam zabieg inseminacja czy in vitro to już klinika lubelska. Ona z nią współpracuje. My robimy tu inseminacje. Ale jeśli teraz się nie uda to in vitro już w Waw. Lubelska klinika jest słaba, a in vitro już bardziej skomplikowane wiec nie ufam temu labowi w klinice (mamy w rodzinie bardzo złe doświadczenia). Ja jestem zapisana na wizytę in vitro w waw Novum (najlepsze statystyki w kraju). Lekarz będzie Ci mimo wszystko od nowa robił badania hormonalne.
    Jeśli lekarz zakwalifikuje Was do inseminacji to polecam zostać w Lublinie. To są częste wizyty, ciagle zwalnianie w pracy, na prawdę wizyt potrafi być dużo. Decyzja o dniu inseminacji zwykle maks na 2 dni przed nią a raz miałam w dniu inseminacji rano, ze jednak inseminacja już po południu. Wiec lekarz w tym samym mieście dużo ułatwi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 21:21

    Morgana lubi tę wiadomość

  • Morgana Autorytet
    Postów: 475 327

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również Provivo i doktor Kaczmarczyk :)

    33l. ♀ ➥PCOS
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ