X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pojedyncze plemniki w ejakulacie a in vitro
Odpowiedz

Pojedyncze plemniki w ejakulacie a in vitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Cynthia Autorytet
    Postów: 564 375

    Wysłany: 20 lipca 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Po ponad roku starań postanowiłam w końcu napisać, bo chyba nie radzę sobie z obecną sytuacją. :( Ponad rok temu rozpoczęliśmy starania. Ja: niedoczynność tarczycy + hashi, pod stałą kontrolą lekarza, wyniki w normie. Po ok. pół roku pojawiły sięcykle bezowulacyjne, było ich kilka, zaczęliśmy szukać przyczyny, stale będąc w przekonaniu, że problem leży po mojej stronie. W kwietniu podejrzenie guza jajnika, który po laparoskopii okazał się torbielą prostą. Aktualnie cykle jak w zegarku, owulacja potwierdzona co miesiąc. Stwierdziłam, że trzeba przebadać męża i tu szok... POJEDYNCZE PLEMNIKI W EJAKULACIE w polu widzenia (typ a, b i c). Udaliśmy się do Gyncentrum. Trochę czytałam wcześniej, byliśmy zdecydowani na wszystko. Na wizycie pani doktor, której nazwiska ze względu na RODO podawać nie będę potraktowała nas tak, że ekspedientka w sklepie mięsnym ma chyba więcej empatii. Popatrzyła tylko na wynik i powiedziała, że "to się nawet do in vitro nie kwalifikuje"... Zaznaczyła również, że można szukać przyczyny, ale szanse marne. Zrobiliśmy badania genetyczne i hormonalne - czekamy na wyniki. Pytanie do Was, czy któraś z Was miała podobną sytuację i czy in vitro się powiodło?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2018, 18:51

    atdc20mmyu84cdr0.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 lipca 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynthia wejdz na wątek bezplemnikowcy tam zobaczysz ile juz jest ciaż i dzieci i to z plemników pobranych z jader :) szansa jest tylko przed przystąpieniem do procedury idzce do innego lekarza zdiagnozujcie dokładnie meża <3

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Cynthia Autorytet
    Postów: 564 375

    Wysłany: 21 lipca 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś czytałam, że plemniki w jądrach i nadjądrzach znajduje się, ale przy azospermii, czyli jak w ejakulacie nie ma ich w ogóle. Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie. Chyba już za dużo czytam i się nakręcam niepotrzebnie. :/ W czwartek tak jak wspomniałam powyżej urolog. Zobaczymy też, co pokażą badania hormonalne i badania genetyczne. Po prostu przykro mi się zrobiło, że lekarka z Gyncentrum tak od razu nas skreśliła, zwłaszcza, że tak jak piszesz jest wiele osób, którym się udało pomimo beznadziejnej sytuacji. Na sekundę straciłam nadzieję po wizycie, ale wiele historii na forum podtrzymuje mnie na duchu. :) Na badania genetyczne czeka się ok 3 tygodnie. Na 21 sierpnia umówiłam wizytę do Gyncentrum, ale do innego lekarza. Z tamtą panią nie chcę mieć już nic wspólnego. Zapisałam nas także do kolejki do doktora Mańki do Angelius Provita. Podobno to specjalista od beznadziejnych przypadków i ostatnia deska ratunku. Termin dopiero na końcówkę listopada, ale myślę, że warto czekać.

    atdc20mmyu84cdr0.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 lipca 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biopsja tez czesto jest robiona w przypadku pojedynczych z racji tego że jest wiele przyczyn moga to być np pozatykane kanaliki i tylko przez czesc sie przedostaje a reszta równie wartościowa jest w jadrach najadrzach
    Nieraz pojedyncze plemniki sa wynikiem stanów zapalnych bakterii , chlamydii moze byc efektem świnki na pewno nie załamuj się walczcie.zrobcie kolejne badanie czy sie potwierdza przeanalizujcie choroby leki ktore dostawał maz
    Nam nie dawali nawet 1% tylko w jednej klinice dali nam szansę
    Wiem jak boli gdy ktoś mówi nie macie szans ale warto wtedy zapukac do innych drzwi
    A o bezplemnikowcach wspomniałam bo w 90% przechodzi sie ta sama droge :)
    Trzymam kciuki za genetyka i hormony ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2018, 21:39

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Cynthia Autorytet
    Postów: 564 375

    Wysłany: 22 lipca 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 - jak dobrze rozumiem z podpisu udało się Wam w Novum? :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    atdc20mmyu84cdr0.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 lipca 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak choć u nas trochę inna historia przez wadę genetyczną męza :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Cynthia Autorytet
    Postów: 564 375

    Wysłany: 23 lipca 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam dzisiaj wyniki hormonalne męża:

    Estradiol - 28,44 pg/ml (norma 23,1-26,6)
    LH - 3,89 mlU/ml (norma 1,7-8,6)
    FSH - 4,42 mlU/ml (norma 1,5-12,4)
    Testosteron wolny - 2,53 ng/ml (norma 1,75-7,81)
    Wolne PSA -0,31 ng/ml

    Czy ktoś wie, co mogą oznaczać takie wyniki w kontekście naszego problemu kryptozoospermii?

    atdc20mmyu84cdr0.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 23 lipca 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby byl kobietą to powiedziala bym,ze bardzo dobre wyniki ale ze chodzi o daceta to nie wiem :) generalnie w normie. Psa male wiec chyba znaczy,ze nie ma podwjrzenia guza prostaty.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 lipca 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynthia wrote:
    Odebrałam dzisiaj wyniki hormonalne męża:

    Estradiol - 28,44 pg/ml (norma 23,1-26,6)
    LH - 3,89 mlU/ml (norma 1,7-8,6)
    FSH - 4,42 mlU/ml (norma 1,5-12,4)
    Testosteron wolny - 2,53 ng/ml (norma 1,75-7,81)
    Wolne PSA -0,31 ng/ml

    Czy ktoś wie, co mogą oznaczać takie wyniki w kontekście naszego problemu kryptozoospermii?
    Ogólnie bardzo dobrze, że hormony są niskie niż odwrotnie (lh, FSH).
    Nam androlog powiedział, że FSH jest sprężone z produkcją plemników, a LH z produkcją testosteronu. Jak są problemy z produkcją plemników to organizm stara się pobudzić jądra do produkcji poprzez właśnie hormony. I tak u mojego męża są uszkodzone jadra, w związku z tym produkcja plemników jest bardzo słaba- zerowa i przysadka stymuluje jądra do produkcji poprzez produkcję FSH (u nas aż 50 przy normie 8). Tak samo działa linia LH - testosteron. - przysadka produkuje niskie poziomy FSH i LH, więc jest słaba produkcja plemników i słaba produkcja testosteronu.
    Estradiol jest wyzszy i to moze własnie też blokowac produkcje
    warto zeby te wyniki przenalizował lekarz - bo on najlepiej oceni n podstawie całego obrazu

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Cynthia Autorytet
    Postów: 564 375

    Wysłany: 27 lipca 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż jest już po wizycie u urologa, który nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Wygląda na to, że fizycznie wszystko jest ok, badania hormonalne również są ok. Jaka zatem może być jeszcze przyczyna tak słabych wyników nasienia, bo już nie mam pomysłu? :/

    atdc20mmyu84cdr0.png
  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 28 lipca 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas była sytuacja z pojedynczymi plemnikami i nie była konieczna biopsja. Wybrali z tego co znaleźli. Teraz czekamy co dalej, po 48h mamy 6 zarodeczkow.

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ