X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pojedyncze plemniki w ejakulacie a in vitro
Odpowiedz

Pojedyncze plemniki w ejakulacie a in vitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Cynthia Autorytet
    Postów: 564 375

    Wysłany: 20 lipca 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Po ponad roku starań postanowiłam w końcu napisać, bo chyba nie radzę sobie z obecną sytuacją. :( Ponad rok temu rozpoczęliśmy starania. Ja: niedoczynność tarczycy + hashi, pod stałą kontrolą lekarza, wyniki w normie. Po ok. pół roku pojawiły sięcykle bezowulacyjne, było ich kilka, zaczęliśmy szukać przyczyny, stale będąc w przekonaniu, że problem leży po mojej stronie. W kwietniu podejrzenie guza jajnika, który po laparoskopii okazał się torbielą prostą. Aktualnie cykle jak w zegarku, owulacja potwierdzona co miesiąc. Stwierdziłam, że trzeba przebadać męża i tu szok... POJEDYNCZE PLEMNIKI W EJAKULACIE w polu widzenia (typ a, b i c). Udaliśmy się do Gyncentrum. Trochę czytałam wcześniej, byliśmy zdecydowani na wszystko. Na wizycie pani doktor, której nazwiska ze względu na RODO podawać nie będę potraktowała nas tak, że ekspedientka w sklepie mięsnym ma chyba więcej empatii. Popatrzyła tylko na wynik i powiedziała, że "to się nawet do in vitro nie kwalifikuje"... Zaznaczyła również, że można szukać przyczyny, ale szanse marne. Zrobiliśmy badania genetyczne i hormonalne - czekamy na wyniki. Pytanie do Was, czy któraś z Was miała podobną sytuację i czy in vitro się powiodło?

    atdc20mmyu84cdr0.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 20 lipca 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim poszukaj dobrego androloga bo sprawa jest poważna. Tym nie powinien zajmować się ginekolog. Poza hormonami, które zrobiliście i genetyką konieczne USG jąder w celu wykluczenia żylaków i innych nieprawidłowości.
    Nie wiem na jakiego lekarza trafiłaś ale udaje się in vitro nawet w przypadku azoospermii, kiedy w badaniu nasienia w ogóle nie ma plemników (wiadomo, że nie zawsze ale nie można zupełnie na początku jeszcze przed całą diagnostyką mówić, że się nie uda). Jest cały dział na forum- Męskie sprawy i tam możesz uzyskać więcej informacji. Ale nic jeszcze nie jest stracone! Dopóki są plemniki jest szansa na ciążę :-)

    m_d_f lubi tę wiadomość

  • Cynthia Autorytet
    Postów: 564 375

    Wysłany: 20 lipca 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizytę u urologa mamy w czwartek. Też czytałam historie par, u których w ogóle nie stwierdzono plemników w nasieniu a ICSI się udało, bo znaleźli plemniki w jądrach lub nadjądrzach podczas biopsji, dlatego załamałam się jak doktorka w Gyncentrum skresliła nas na pierwszej wizycie, na podstawie tak naprawdę tylko jednego, pierwszego wyniku nasienia. Od kliniki specjalizującej się w leczeniu niepłodności oczekiwałam jakiegos pokierowania na dalszą drogę, tak jak pisE Zizu97, jakiś androlog, urolog, szukanie przyczyny, a tu nic. Szczerze mówiąc mój świat na sekundę runął. :( Czy ktoś miał podobne wyniki badań? Czekam na Wasze historie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2018, 21:45

    atdc20mmyu84cdr0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ