X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Poronienie zatrzymane ciąży z in vitro na cyklu sztucznym
Odpowiedz

Poronienie zatrzymane ciąży z in vitro na cyklu sztucznym

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ruzgar Koleżanka
    Postów: 46 7

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Zarodek obumarł w ciąży z in vitro, 7tc+6, wczoraj się dowiedziałam, krwiak i rozwarstwienie kosmówki na 2,5 cm najbardziej prawdopodobną przyczyną, wiecie może w jakim czasie powinnam dostać poronienia po odstawieniu leków (progesteron w zastrzykach, dopochwowo, doustnie, estrofem) bo ciąża na cyklu sztucznym, w klinice kazali czekać nawet do 2 tyg. i dopiero wywołanie tabletkami, ale dostałam immunoglobuliny anty-D u nich bo mam grupę krwi rh-, jak to u was wyglądało? jakoś nie wyobrażam sobie czekać tyle czasu a zarodek od tygodnia ponoć bez tętna i w związku z tym obawiam się sepsy albo jakiegoś zakażenia.... boję się też tego farmakologicznego indukowania poronienia a potem łyżeczkowania bo często po tym są zrosty... może lepiej usunąć taką ciąże obumarłą w czechach, ponoć robią to próżniowo....? głowa mi zaraz pęknie...poradźcie coś proszę...

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3664 3409

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie trzy tyg nic się nie zaczęło. Indukcja tabletkami 12 tydzień. Najbezpieczniej jest wywołać tabletkami jeśli samo się nie zacznie. Czekałam bym jeszcze z tydzień po odstawieniu leków, szanse są że samo ruszy. Przykro mi z powodu Twojej straty, trzymaj się, więcej informacji znajdziesz w dziale poronienie…

    Krakowska, ruzgar lubią tę wiadomość

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Kala_ap Przyjaciółka
    Postów: 80 32

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruzgar wrote:
    Hej Dziewczyny! Zarodek obumarł w ciąży z in vitro, 7tc+6, wczoraj się dowiedziałam, krwiak i rozwarstwienie kosmówki na 2,5 cm najbardziej prawdopodobną przyczyną, wiecie może w jakim czasie powinnam dostać poronienia po odstawieniu leków (progesteron w zastrzykach, dopochwowo, doustnie, estrofem) bo ciąża na cyklu sztucznym, w klinice kazali czekać nawet do 2 tyg. i dopiero wywołanie tabletkami, ale dostałam immunoglobuliny anty-D u nich bo mam grupę krwi rh-, jak to u was wyglądało? jakoś nie wyobrażam sobie czekać tyle czasu a zarodek od tygodnia ponoć bez tętna i w związku z tym obawiam się sepsy albo jakiegoś zakażenia.... boję się też tego farmakologicznego indukowania poronienia a potem łyżeczkowania bo często po tym są zrosty... może lepiej usunąć taką ciąże obumarłą w czechach, ponoć robią to próżniowo....? głowa mi zaraz pęknie...poradźcie coś proszę...

    Hej,

    U mnie wizyta była w środę (półtora roku temu), też serduszko nie biło od tygodnia (to był 10 tydzień) i pani doktor kazała czekać do poniedziałku max.a w zasadzie w poniedziałek już jechać do szpitala jeśli samo się nie zacznie. A w szpitalu już poszło sprawnie, tabletki + lyzeczkowanie i tego samego dnia wróciłam do domu.
    Zrostów nie miałam. Ewentualnie przed kolejnym transferem możesz zrobić histeroskopię, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok, nie ma stanu zapalnego itp. to chyba mimo wszystko mniej zachodu i mniej kosztów niż wyjazd do Czech.
    Może masz czekać aż 2 tygodnie przez te immunoglobiny, żeby zdążyły zadziałać?
    A może najlepiej jeszcze konsultacja z innym lekarzem?

    ruzgar lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ