X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Problem z prolaktyna?
Odpowiedz

Problem z prolaktyna?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Stokrortka2017 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 15 maja 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Moja Prolaktyna mieści się niby w normie - 23 ng w przedziale 5 - 26 ng.Po obciążeniu wynosi 270 ng. Czy to nie za dużo? Słyszałam że prolaktyna dla starających się powinna być w granicy 10-15 ng. A po obciążeniu max 5 razy większa. Ginekolog mówi że jest ok a my już 7 cykl się staramy i nic. Pozostałe hormony w normie. Tsh 1,5 a moja gin mówi że by mi ją podniosła, bo troszkę mało. Co myślicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2018, 19:25

    Stokrotka2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna ZA DUŻA!
    W którym dniu cyklu było robione badanie? Są zalecenia jak się do badania przygotować.
    TSH powinno być w granicach 1 przy staraniach.

    Mała ściąga:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/613bc796dc98.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ab086c314b98.jpg

    Multiwitamina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna rzeczywiście trochę za duża przy takich wynikach to wchodzi pod hiperprolatynemie czynnościową. Moja endokrynolog twierdzi że prolaktynę można robić w każdym dniu cyklu z zachowaniem zasad typu brak seksu i stymulacji sutków na czczo i tak dalej TSH dobre dla starających się a robiłaś może inne badania tarczycowe czy tylko te?

  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 15 maja 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Prolaktyna ZA DUŻA!
    W którym dniu cyklu było robione badanie? Są zalecenia jak się do badania przygotować.
    TSH powinno być w granicach 1 przy staraniach.

    Mała ściąga:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/613bc796dc98.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ab086c314b98.jpg
    Aniu kradną i podaje dalej. Świetne masz te tabelki! Dzięki

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Stokrortka2017 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 15 maja 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie robiłam w 21 dc. Robiłam też w 4 dc fsh 4.36 i lh 5.34. Estradiol 34 i testosteron 39 a jest do 57

    Stokrotka2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Aniu kradną i podaje dalej. Świetne masz te tabelki! Dzięki

    To tylko własne doświadczenie, analizy i wnioski z 9 cykli.

    Multiwitamina lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ