X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Problemy u niej i u niego.
Odpowiedz

Problemy u niej i u niego.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Elisabeth Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 25 listopada 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    od jakiegoś czasu zaglądam nieśmiało na forum i czytam porady i wsparcie, jakiego sobie udzielacie. Zdecydowałam się więc napisać i poprosić Was o pomoc, bo po dzisiejszej wizycie ciężko mi pozbierać myśli.

    Staramy się o Dziecko od ponad 2 lat. Po początkowych 3-4 miesiącach bezskutecznych prób zajścia w ciążę wykonałam u siebie pełną diagnostykę hormonalną, badanie USG, cytologię itp, badania toksoplazmozy, hba, hbv, hiv itp itd. Wyniki w normie, bez żadnych negatywnych niespodzianek. 3 różnych cenionych ginekologów stwierdziło, że ze mną wszystko ok, z wyjątkiem niedoczynności tarczycy i Hashimoto. Zgłosiłam się do endokrynologa, Letrox działa, TSH teraz w normie od dłuższego czasu (wynik 1,600), tarczyca się nie zmniejsza i guzków też nie widać.

    U mojego męża wyszła obniżona jakość nasienia (plemniki o prawidłowej budowie - 2%) + bakterie enterococcus faecalis i escherichia coli. Mąż nie odczuwał żadnych objawów, lecz leczył się 1,5 roku - łącznie z końskimi dawkami antybiotyków, m.in. gentamycyny. Wykonał po jakimś czasie kontrolnie badania (m.in z cewki) w innym laboratorium i tam bakterie nie wyszły. Zaczęliśmy znów intensywniej starać się o dziecko. Minął rok i niestety nadal nic. Zgłosiliśmy się do jednej z klinik leczenia niepłodności. Dostaliśmy już na pierwszej wizycie szereg badań do wykonania.
    AMH, ANA1, ANA2, wymaz bakteryjny, CHUM, cytologia, krzywa cukrowa, insulina. Wszystkie badania z wyjątkiem AMH, OK. U Męża wykonano: posiew tlenowy nasienia, CHUM, MIOXSYS, HBA, badanie nasienia. Badanie nasienia poprawilo sie (plemniki o prawidłowej budowie - 3%)


    To, co nas martwi to:
    - w nasieniu znów pojawił się enterococcus faecalis i escherichia coli (i znów bez żadnych dolegliwosci bólowych. Dodam, że badania wykonano w tym samym laboratorium, w którym wykonywano je za pierwszym razem (nie w tym, co z cewki).
    - HBA - 64%
    - AMH - 0,991 (norma 0,711-7,59)
    Ja mam 30 lat, a mój Mąż 32.

    Nie ukrywam, że po dzisiejszej wizycie u lekarza jestem bardzo roztrzęsiona. Lekarz rekomendował in vitro, gdyż inseminacja wg niego może nie wyjść, a o naturalnej ciąży możemy zapomnieć. Chciałabym się Was zapytać czy byliście w podobnej sytuacji przy podobnych wynikach? Jak u Was to się rozwiązało?
    Dodam jeszcze, że zlecono nam kolejne badania:
    Spermbion i Kariotyp u Męża, a u mnie Kariotyp, FMR1 i SonoHSG u mnie.

    Koszty badań i wizyt są horrendalne i chciałabym doradzić się czy wg. Was wszystko z w/w rzeczywiście jest potrzebne i niezbędne?

    Dziękuję Wam wszystkim z góry za rady.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2022, 13:30

  • szkaradnyszkaradek Autorytet
    Postów: 961 580

    Wysłany: 25 listopada 2022, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elisabeth wrote:
    Cześć,
    od jakiegoś czasu zaglądam nieśmiało na forum i czytam porady i wsparcie, jakiego sobie udzielacie. Zdecydowałam się więc napisać i poprosić Was o pomoc, bo po dzisiejszej wizycie ciężko mi pozbierać myśli.

    Staramy się o Dziecko od ponad 2 lat. Po początkowych 3-4 miesiącach bezskutecznych prób zajścia w ciążę wykonałam u siebie pełną diagnostykę hormonalną, badanie USG, cytologię itp, badania toksoplazmozy, hba, hbv, hiv itp itd. Wyniki w normie, bez żadnych negatywnych niespodzianek. 3 różnych cenionych ginekologów stwierdziło, że ze mną wszystko ok, z wyjątkiem niedoczynności tarczycy i Hashimoto. Zgłosiłam się do endokrynologa, Letrox działa, TSH teraz w normie od dłuższego czasu (wynik 1,600), tarczyca się nie zmniejsza i guzków też nie widać.

    U mojego męża wyszła obniżona jakość nasienia (plemniki o prawidłowej budowie - 2%) + bakterie enterococcus faecalis i escherichia coli. Mąż nie odczuwał żadnych objawów, lecz leczył się 1,5 roku - łącznie z końskimi dawkami antybiotyków, m.in. gentamycyny. Wykonał po jakimś czasie kontrolnie badania (m.in z cewki) w innym laboratorium i tam bakterie nie wyszły. Zaczęliśmy znów intensywniej starać się o dziecko. Minął rok i niestety nadal nic. Zgłosiliśmy się do jednej z klinik leczenia niepłodności. Dostaliśmy już na pierwszej wizycie szereg badań do wykonania.
    AMH, ANA1, ANA2, wymaz bakteryjny, CHUM, cytologia, krzywa cukrowa, insulina. Wszystkie badania z wyjątkiem AMH, OK. U Męża wykonano: posiew tlenowy nasienia, CHUM, MIOXSYS, HBA, badanie nasienia. Badanie nasienia poprawilo sie (plemniki o prawidłowej budowie - 3%)


    To, co nas martwi to:
    - w nasieniu znów pojawił się enterococcus faecalis i escherichia coli (i znów bez żadnych dolegliwosci bólowych. Dodam, że badania wykonano w tym samym laboratorium, w którym wykonywano je za pierwszym razem (nie w tym, co z cewki).
    - HBA - 64%
    - AMH - 0,991 (norma 0,711-7,59)
    Ja mam 30 lat, a mój Mąż 32.

    Nie ukrywam, że po dzisiejszej wizycie u lekarza jestem bardzo roztrzęsiona. Lekarz rekomendował in vitro, gdyż inseminacja wg niego może nie wyjść, a o naturalnej ciąży możemy zapomnieć. Chciałabym się Was zapytać czy byliście w podobnej sytuacji przy podobnych wynikach? Jak u Was to się rozwiązało?
    Dodam jeszcze, że zlecono nam kolejne badania:
    Spermbion i Kariotyp u Męża, a u mnie Kariotyp, FMR1 i SonoHSG u mnie.

    Koszty badań i wizyt są horrendalne i chciałabym doradzić się czy wg. Was wszystko z w/w rzeczywiście jest potrzebne i niezbędne?

    Dziękuję Wam wszystkim z góry za rady.

    Wg mnie jeżeli chcesz podchodzić naturalnie to musicie się pozbyć tych paskudnych bakterii, a jak się zdecydujecie na in vitro to nasienie zostanie odwirowane i można olać bakterie , ale podpytaj jeszcze w klinice jak oni to widzą.

    marianmalinowski.pl/kalkulator-porodu/
    matkaaptekarka.pl/dobre-witaminy-prenatalne-dla-kobiet-planujacych-ciaze-w-ciazy-i-karmiacych-piersia-ranking/
    pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/
    mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/choroby-w-ciazy/cukrzyca-ciazowa/
    akademiaplodnosci.pl/blog/2020/09/04/002-poczatki-naszej-diety-podczas-staran-podcast/
    holistyczniezdrowi.pl/holistycznie-zdrowy-podcast
    natuli.pl/10-ksiazek-o-rodzicielstwie-ktore-warto-miec-w-domowej-bibliotece
    gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2022/
    akcesoria.zaufajpoloznej.pl/produkt/zestaw-porodowy/
    www.kappahl.com/pl-PL/ona/Bielizna/Staniki/amningsbh/biustonosz-bezszwowy-dla-kobiet-karmiacych-2-pack/740837/
    www.srokao.pl/2017/02/analiza-atoperal-baby-plus.html
    czytamyetykiety.pl/produkt-kosmetyczny/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda/
    www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/zestawy-3w1/p/2_184
    www.panmaterac.pl/materace-dla-niemowlat-6
  • Kluska Autorytet
    Postów: 3242 6287

    Wysłany: 25 listopada 2022, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli planujecie ivf to nie ma sensu robić hsg tylko działać. Jeśli jednak nadal chcecie próbować naturalnie to musicie znaleźć androlog który wyleczy bakterie i bezwzględnie Sono hsg. U nas wszystkie wyniki super a oba jajowody niedrożne, mogłabym czekać kolejne lata bez szans powodzenia.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Nela3 Autorytet
    Postów: 731 829

    Wysłany: 27 listopada 2022, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elisabeth wrote:
    Cześć,
    od jakiegoś czasu zaglądam nieśmiało na forum i czytam porady i wsparcie, jakiego sobie udzielacie. Zdecydowałam się więc napisać i poprosić Was o pomoc, bo po dzisiejszej wizycie ciężko mi pozbierać myśli.

    Staramy się o Dziecko od ponad 2 lat. Po początkowych 3-4 miesiącach bezskutecznych prób zajścia w ciążę wykonałam u siebie pełną diagnostykę hormonalną, badanie USG, cytologię itp, badania toksoplazmozy, hba, hbv, hiv itp itd. Wyniki w normie, bez żadnych negatywnych niespodzianek. 3 różnych cenionych ginekologów stwierdziło, że ze mną wszystko ok, z wyjątkiem niedoczynności tarczycy i Hashimoto. Zgłosiłam się do endokrynologa, Letrox działa, TSH teraz w normie od dłuższego czasu (wynik 1,600), tarczyca się nie zmniejsza i guzków też nie widać.

    U mojego męża wyszła obniżona jakość nasienia (plemniki o prawidłowej budowie - 2%) + bakterie enterococcus faecalis i escherichia coli. Mąż nie odczuwał żadnych objawów, lecz leczył się 1,5 roku - łącznie z końskimi dawkami antybiotyków, m.in. gentamycyny. Wykonał po jakimś czasie kontrolnie badania (m.in z cewki) w innym laboratorium i tam bakterie nie wyszły. Zaczęliśmy znów intensywniej starać się o dziecko. Minął rok i niestety nadal nic. Zgłosiliśmy się do jednej z klinik leczenia niepłodności. Dostaliśmy już na pierwszej wizycie szereg badań do wykonania.
    AMH, ANA1, ANA2, wymaz bakteryjny, CHUM, cytologia, krzywa cukrowa, insulina. Wszystkie badania z wyjątkiem AMH, OK. U Męża wykonano: posiew tlenowy nasienia, CHUM, MIOXSYS, HBA, badanie nasienia. Badanie nasienia poprawilo sie (plemniki o prawidłowej budowie - 3%)


    To, co nas martwi to:
    - w nasieniu znów pojawił się enterococcus faecalis i escherichia coli (i znów bez żadnych dolegliwosci bólowych. Dodam, że badania wykonano w tym samym laboratorium, w którym wykonywano je za pierwszym razem (nie w tym, co z cewki).
    - HBA - 64%
    - AMH - 0,991 (norma 0,711-7,59)
    Ja mam 30 lat, a mój Mąż 32.

    Nie ukrywam, że po dzisiejszej wizycie u lekarza jestem bardzo roztrzęsiona. Lekarz rekomendował in vitro, gdyż inseminacja wg niego może nie wyjść, a o naturalnej ciąży możemy zapomnieć. Chciałabym się Was zapytać czy byliście w podobnej sytuacji przy podobnych wynikach? Jak u Was to się rozwiązało?
    Dodam jeszcze, że zlecono nam kolejne badania:
    Spermbion i Kariotyp u Męża, a u mnie Kariotyp, FMR1 i SonoHSG u mnie.

    Koszty badań i wizyt są horrendalne i chciałabym doradzić się czy wg. Was wszystko z w/w rzeczywiście jest potrzebne i niezbędne?

    Dziękuję Wam wszystkim z góry za rady.

    Moim zdaniem idz w invitro, szkoda czasu i kasy na inseminacje. Oczywiście jak sprawdzisz drożność i będzie Ok to możesz dalej próbować naturalnie, czasami cuda się zdarzają ale przy tym AMH raczej czasu nie macie.
    No i przede wszystkim te bakterie, skoro były wyleczone to skąd się wzięły znów te same?😳
    Trochę dziwne - czytałaś skąd się biorą takie zakażenia?

    Babulka lubi tę wiadomość

    👩‍🦰kir AA, hashimoto, 56kg
    AMH 2023 3,2
    drożność ✅
    🧔🏻Morfo 3%, ilość 235mln/ml, żywe 73%, ruchliwość 33%, HBA 56% IgG ok, DFI 11,6% ok (norma <12), HDS 22% (norma <15%) test HOS 50% norma (>58%)
    Kariotypy mamy ok✅
    Allo mlr 40%✅
    Starania od 5 lat.
    🧪3IUI 😔
    💉1IVF 10.2021 Parens PICSI IMSI 13 komórek 10 dojrzałych>8 zapłodniło się prawidłowo>2 blastki 5AB 5CC
    ➡️ ET 5AB 5CC beta 9dpt <0,1😔 (metypred, accofil, embryoglue)
    💉2IVF 10.2022 Parens PICSI IMSI ZyMot 13 komórek 8 dojrzałych>6 zapłodniło się prawidłowo >1❄️5BC
    Hiperstymulacja
    02.2023 histeroskopia - stan zapalny endometrium ❌ usunięcie mini przegrody macicy 🤯
    04.2023 Teravid 2x2, metronidazol
    ➡️ 07.2023 transfer odwołany, zarodek zdegenerował
    Zmiana kliniki => NOVUM WAWA
    3IVF💉08.2023 IMSI, ZYMOT => 6 komórek>6 dojrzałych=>6❄️😍
    ➡️ 10.2023 FET M.1 cykl sztuczny beta 7dpt 39 10dpt 156
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ