X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Przedwczesne wygasanie funkcji jajnika
Odpowiedz

Przedwczesne wygasanie funkcji jajnika

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 9 lutego 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Postanowiłam założyć taki temat z uwagi na fakt,że nie znalazłam go wśród istniejących, być możedlatego ż ten problem dotyczy nielicznej grupy kobiet.... Mam 29 lat i ostatnio dowiedziałam się, że moje wyniki badań: amh-w 1 cyklu badań0,88, W kolejnym 0,51, FSH:28,9, świadczy o wygasającej pracy jajnikówi, mając za sobą niespełna 4 cykle starań i taką diagnozę nie ardzo wiem jak się odnaleźć i czy wierzyć w te badania.Mam za sobą wizytę w klinice niepłodności u dwóch różnych lekarzy, 1 z nich przedstawił mi kierunki działań i możliwe szanse, w tym ivf, drugi na bazie fsh powiedział, że do ivf musze mieć niższe fsh inaczej będzie ciężko mnie stymulować, wręcz szanse są mocno słabe i samo ivf tutaj większego sensu nie ma, wyszło w tym wszystkim nednak coś dziwnego do czego sam lekarz nie wie jak się od ieść: inhibina b-111, a obraz usg: 6 pęcherzyków w 1 jajniku, 5 w drugim, ciałko żółte świadczące o niedawnej owulacji. Piszę to ponieważ chciałabym się podzielić opiniami kierunkiem leczenia z osobami które mają ten sam problem i być może którym udało się mimo wszystko zaciàźyć:) pozdriawiam wszystkie starające się kobietki :)

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 12 lutego 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj, moje AMH- 0.95, FSH- najpierw 10, po powtórzeniu po 3 miesiącach spadło do 6, więc wyniki też nie powalają. Jednak lekarz uważa, że póki widzi rosnące pęcherzyki,a usg potwierdza owulację, to jest szansa na ciążę. Niemniej jednak takie wyniki wskazują, że nie ma na co czekać, bo zapaliło się już czerwone światło.
    Z tego co słyszałam i czytałam z poziomem amh nie da się już nic zrobić. jednak fsh może się wahać. ja dotychczas nie miałam żadnych cykli stymulowanych, na własną rękę zdecydowałam się pić zioła o. Sroki i fsh znacznie spadło, widzę również znaczną poprawę przy innych parametrach i oznakach płodności (śluz, grubsze endometrium). Wszystko więc zależy, jak zareagujesz na leki / ewentualną stymulację - w każdym razie ja bym już nie zwlekała

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 18 lutego 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odp, Twoje wyniki sa znacznie lepsze od moich wiec zazdroszcze, na szzescie u mnie fsh spadli teraz do 9,14 , wiem ze to nie idal ale lepsze niz 28,72... Jestem ciekawa czy sa tu kobiety ktorym mimo niskiego amh czy wysokiego fsh udalo sie zajsc w ciaze? I jakim sposobem... Czy naturalnie czy iui czy moze ivf...bede wdzieczna za odpowiedzi :)

    Karioke lubi tę wiadomość

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ