Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Przyrośnięte łożysko
Odpowiedz

Przyrośnięte łożysko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SC Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 19 lipca, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, w marcu straciłam zdrowe dziecko z powodu przyrastającego łożyska do blizny po cesarce. Byłam głupia i posłuchałam profesora żeby zakończyć ciążę. (Proszę bez zbędnych komentarzy). Jestem tym nieszczęsnym przypadkiem gdzie łożysko przyrosło się do blizny. Po zabiegu wszystko wygoiło się idealnie nie ma nawet śladu. Zastanawiam się czy mogłabym spróbować jeszcze raz. Jakie jest ryzyko powtórki? W skrócie? Poszlam do szpitala na przetaczanie krwi i wycięcie macicy.... a wróciłam z macicą nie naruszoną i bez jakich kolwiek komplikacji.... nie było nawet dodatkowego czyszczenia. Nic czym ,,groził,, mi profesor się nie sprawdziło. A w ręcz przeciwnie mam się aż za dobrze ku jego zdziwieniu.

    Czy jest tutaj ktoś kto miał podobną sytuację?

  • Marzena🌺 Ekspertka
    Postów: 149 62

    Wysłany: 19 lipca, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SC wrote:
    Witajcie, w marcu straciłam zdrowe dziecko z powodu przyrastającego łożyska do blizny po cesarce. Byłam głupia i posłuchałam profesora żeby zakończyć ciążę. (Proszę bez zbędnych komentarzy). Jestem tym nieszczęsnym przypadkiem gdzie łożysko przyrosło się do blizny. Po zabiegu wszystko wygoiło się idealnie nie ma nawet śladu. Zastanawiam się czy mogłabym spróbować jeszcze raz. Jakie jest ryzyko powtórki? W skrócie? Poszlam do szpitala na przetaczanie krwi i wycięcie macicy.... a wróciłam z macicą nie naruszoną i bez jakich kolwiek komplikacji.... nie było nawet dodatkowego czyszczenia. Nic czym ,,groził,, mi profesor się nie sprawdziło. A w ręcz przeciwnie mam się aż za dobrze ku jego zdziwieniu.

    Czy jest tutaj ktoś kto miał podobną sytuację?


    Część niestety jest to BARDZO indywidualna sprawa wszystko zależy jak była cięta macica. Znam przypadki gdzie po cięciu i zajściu w kolejną ciąże po roku w kolejnej doszło do całkowitego rozejście blizny na szczęście pod koniec ciąży i również takie z szczęśliwym zakończeniem gdzie było łożysko wrośniete w bliznę i ciąża zakończona w 37 tygodniu. U mnie po wielu latach po cc miałam problemy z blizną w kolejnej ciąży więc na nic nie ma reguły. Z jakiego jesteś województwa?

    2017. 39 tc Gaja 💔👼
    2 procedury ivf
    2023. 🌈 synek Ignaś 38 tc.
    2024. 3 ivf
    Pcos, zespół antyfosfolipidowy, zaburzenia cytokin.

    12.07.2024 Dipherelina
    29.07.2024 start stymulacja
    8.08 2024 punkcja
    6 zapłodnien 7 komórek zamrożonych
    5❄️
    26.08.224 endometrium scan
    10.2024 trasfer?
  • SC Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 19 lipca, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że to sprawa indywidualna ale byłam ciekawa innych historii. Cały czas żałuję swojej decyzji... im bliżej września (miał być 4 września) tym gorzej się z tym czuje. W moim przypadku blizna ma ok 1cm już po 4 miesiacach od zabiegu. Mam cięcie nad spojeniem łonowym. Z blizną nigdy nie miałam problemu. Mój organizm goi się bardzo szybko...

  • Marzena🌺 Ekspertka
    Postów: 149 62

    Wysłany: 20 lipca, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SC wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że to sprawa indywidualna ale byłam ciekawa innych historii. Cały czas żałuję swojej decyzji... im bliżej września (miał być 4 września) tym gorzej się z tym czuje. W moim przypadku blizna ma ok 1cm już po 4 miesiacach od zabiegu. Mam cięcie nad spojeniem łonowym. Z blizną nigdy nie miałam problemu. Mój organizm goi się bardzo szybko...


    Niestety tutaj żaden profesor gwarancji nie da, że nie będzie powtórki osobiście bym się skonsultowała ze specjalistą który zajmuje się typowo takimi przypadkami i poznała Jego opinie ja tak w ciąży zrobiłam. I poprostu życzę dużo sił na ten czas.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca, 11:12

    2017. 39 tc Gaja 💔👼
    2 procedury ivf
    2023. 🌈 synek Ignaś 38 tc.
    2024. 3 ivf
    Pcos, zespół antyfosfolipidowy, zaburzenia cytokin.

    12.07.2024 Dipherelina
    29.07.2024 start stymulacja
    8.08 2024 punkcja
    6 zapłodnien 7 komórek zamrożonych
    5❄️
    26.08.224 endometrium scan
    10.2024 trasfer?
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ