X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Reprofit Ostrava
Odpowiedz

Reprofit Ostrava

Oceń ten wątek:
  • Sas Autorytet
    Postów: 1734 1324

    Wysłany: 5 października, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wie777 wrote:
    Super, dzięki. Jeszcze tylko dopytam czemu akurat ta klinika jest tu znana czy chodzi o odległość, jakość ?
    Mysle ze bardziej chodzi o jakosc bo na prawde podejscie mega profesjonalne a odleglosc to dodatkowy atut.

  • malina999 Autorytet
    Postów: 399 433

    Wysłany: Dzisiaj, 02:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajączek, Sas, Jeżoweczka, powiedzcie mi proszę w możliwym skrócie na czym polega fenomen Reprovitu? Co w Czechach robią "cudownego" czego nie robią w PL? Zajączku, jesteś pacjentką MP (ja też) - dr przygotowywała Cię do transferu w Czechach. Co było powodem, wartością dodaną, czego nie była w stanie zrobić MP (o ile tak to można nazwać)?
    Pytam, bo szukam nowych rozwiązań, pomysłów, strategii
    Mają tam jakaś "magiczną rękę" do transferów? Z tego, co czytałam, to są raczej oszczędni w stymulacjach i w ogóle w dawkowaniu czy badaniu hormonów, ale może się mylę.
    Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie, wskazówki. Macie porównanie, więc na pewno Wasze doświadczenie jest cenne.
    Jak częste są wizyty, da się do jakoś pogodzić z pracą (jestem z okolic Wrocławia)?
    Gdzieś wyczytałam,że np. badanie zarodka to koszt 900zl,a nie 3-4k, jak w PL - prawda to?
    Z góry serdecznie dziękuję.

    👩39
    AMH: 3,6
    KIR: AA
    Kariotyp: OK
    PCOS wyciszone, IO
    cienkie endometrium

    👦kiepska jakość nasienia, oligozoospermia;
    03.2024 bakterie w nasieniu - antybiotyki, 05.2024 bakterii brak; suplementacja; 07.2024 - jakość nasienia poprawiona

    06.2016 - niedrożność lewego jajowodu
    04.2023 - ciąża naturalna pozamaciczna (zagnieżdżona w lewym, niedrożnym jajowodzie). Usunięcie jajowodu z ciążą w 6tc.)
    03.2024 - Decyzja o in vitro. Czas start. Angelius Katowice
    05.2024 - histeroskopia, CD138 -> 0/10💪

    I IVF p.krótki
    01.07.2024 - punkcja (pICSI) -> 3🥚-> 2x MII -> 1x 3AA
    06.07.2024 - ET, Accofil, 5dpt beta 0 ❌

    II IVF p.długi
    27.08.2024 - punkcja (pICSI, Fertile Chip) -> 11🥚-> 7x MII -> 3x❄️ 4AA/4BA/4BA
    28.09.2024 - FET 4AA (EG, AH, Accofil) 6dpt beta 2,5 ❌
  • Jeżóweczka Autorytet
    Postów: 2588 4803

    Wysłany: Dzisiaj, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    Zajączek, Sas, Jeżoweczka, powiedzcie mi proszę w możliwym skrócie na czym polega fenomen Reprovitu? Co w Czechach robią "cudownego" czego nie robią w PL? Zajączku, jesteś pacjentką MP (ja też) - dr przygotowywała Cię do transferu w Czechach. Co było powodem, wartością dodaną, czego nie była w stanie zrobić MP (o ile tak to można nazwać)?
    Pytam, bo szukam nowych rozwiązań, pomysłów, strategii
    Mają tam jakaś "magiczną rękę" do transferów? Z tego, co czytałam, to są raczej oszczędni w stymulacjach i w ogóle w dawkowaniu czy badaniu hormonów, ale może się mylę.
    Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie, wskazówki. Macie porównanie, więc na pewno Wasze doświadczenie jest cenne.
    Jak częste są wizyty, da się do jakoś pogodzić z pracą (jestem z okolic Wrocławia)?
    Gdzieś wyczytałam,że np. badanie zarodka to koszt 900zl,a nie 3-4k, jak w PL - prawda to?
    Z góry serdecznie dziękuję.
    Malinko my mamy adoptowane zarodki, więc nie wiem, czy w kwestii stymulacji itp pomozemy. Ale Milva na pewno pomoże ❤️

    26.10.2022 r. Reprofit Ostrava ❄️ 4AA
    ➡️7 dpt beta 72,18 ➡️9 dpt beta 147,70
    ➡️12 dpt beta 644,72➡️14 dpt beta 1507,05
    ➡️26 dpt mamy ❤
    ➡️30.12.22 USG prenatalne 5.66 cm Maleństwa ❤
    ➡️21+0 tc 03.03.23 USG połówkowe 483g. Córeczka❤
    ➡️26+4 tc 11.04.23 957g.➡️30+4 tc 1432 g.
    ➡️32+3 tc III USG prenatalne 1968 g.
    ➡️34+4 tc 2411 g. ➡️36+4 tc 2623 g.
    ➡️40+0 tc córeczka na świecie SN 3430g.
    10.09.2024 r. Reprofit Ostrawa ❄️4AA
    ➡️6 dpt beta 59,52
    ➡️8 dpt beta 209,7
    ➡️10 dpt beta 508,1
    ➡️14 dpt beta 1927,0
    age.png
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2450 2537

    Wysłany: Dzisiaj, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malina999 wrote:
    Zajączek, Sas, Jeżoweczka, powiedzcie mi proszę w możliwym skrócie na czym polega fenomen Reprovitu? Co w Czechach robią "cudownego" czego nie robią w PL? Zajączku, jesteś pacjentką MP (ja też) - dr przygotowywała Cię do transferu w Czechach. Co było powodem, wartością dodaną, czego nie była w stanie zrobić MP (o ile tak to można nazwać)?
    Pytam, bo szukam nowych rozwiązań, pomysłów, strategii
    Mają tam jakaś "magiczną rękę" do transferów? Z tego, co czytałam, to są raczej oszczędni w stymulacjach i w ogóle w dawkowaniu czy badaniu hormonów, ale może się mylę.
    Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie, wskazówki. Macie porównanie, więc na pewno Wasze doświadczenie jest cenne.
    Jak częste są wizyty, da się do jakoś pogodzić z pracą (jestem z okolic Wrocławia)?
    Gdzieś wyczytałam,że np. badanie zarodka to koszt 900zl,a nie 3-4k, jak w PL - prawda to?
    Z góry serdecznie dziękuję.

    Tak jak Jeżóweczka napisała ja mam adoptowany zarodek. W sumie to do Czech jechałam tylko na sam transfer który wygląda identycznie jak u nas w Polsce. Mnie dr MP przekonała, że warto rozważyć tam adopcję bo mamy dużo większą szansę i pwoiedziala ze wszytskie jej pacjentki jak do tej pory, które miały tam AZ są w ciąży. Noi chyba tak musi być, bo mi też się w końcu udało 😉

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1350 2086

    Wysłany: Dzisiaj, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja podchodziłam na własnych komórkach i chętnie pomogę jakbyś miała jakieś pytania 😊
    Jeśli chodzi o powód wyboru akurat Czech i Reprofitu to w sumie kilka aspektów się nałożyło. U mnie bardzo istotny był od początku czynnik genetyczny - potrzebowałam kliniki, która ma duże doświadczenie. Ponadto w Polsce nie odpowiada mi sytuacja prawna, która te 2-3 lata temu była jeszcze gorsza jeśli chodzi o całe in vitro, a co dopiero badanie zarodków. Wiedziałam, że część naszych na pewno okaże się wadliwa, a w Polsce ani ich transferować ani zniszczyć/oddać do badań i obawiałam się co rządzący jeszcze są w stanie wymyślić w tym temacie 🙄 Dodatkowo wielokrotnie widziałam na forum historie, że w Polsce para przerobiła kilka klinik, a dopiero w któreś z tych czeskich się udawało. To też daje do myślenia, że są po prostu w tym lepsi, bo robią to dłużej i nie mają ograniczeń prawnych jak u nas. Odległościowo akurat miałam super, bo do Ostrawy 1h drogi, więc nie musiałam się martwić o dalekie dojazdy. Choć niezależnie od odległości wybrałabym tak samo.
    Jeszcze w sumie do tego mogę dołożyć fakt, który akurat dla mnie osobiście był ważny - nie wymagają badania hormonów co 2 dni podczas stymulacji tylko wystarczy samo USG. Do mnie podeszli jeszcze bardziej indywidualnie i miałam ograniczone pobierania krwi do minimum.
    I jeszcze jedno - w Polsce żerują na ludziach na każdym kroku. Durna recepta czy konsultacja z lekarzem jest płatna. W Reproficie kontakt był non stop i koordynatorka odpisywała w tym samym dniu na każde najdrobniejsze pytanie. Co więcej, ja akurat jeździłam tam na każde USG (ale nie trzeba jakby co) i miałam je za darmo w ramach leczenia. W Polsce liczą sobie chyba po 300 zł za taką wizytę, więc w kieszeni nie zliczę ile tysięcy mi zostało. Nawet jak było źle i była kwestia poronienia pustego jaja to nie zostawili mnie z tym samej i nie powiedzieli "proszę iść do lekarza w Polsce" tylko zaopiekowali się mną i również nic nie płaciłam za wizyty.
    Ja do końca życia będę pełna podziwu nad poziomem opieki i podejściem do ludzi jakie tam mają. Serdeczność na każdym kroku, zrozumienie i ciepło bijące od każdej osoby tam pracującej. I naprawdę chcą pomóc i zależy im żeby się udało 😊

    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42% 🔴 KIR AA 🔴 Morfologia plemników 0-1% 🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo 🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    💔 10.05.2023 transfer I 💔 Puste jajo płodowe

    🍀 24.04.2024 transfer II 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, estrofem, cyclogest, agolutin)
    4dpt6dpt beta 44,5; 12 dpt beta 425; 14 dpt beta 813; 20dpt beta 6556, CRL 0,17cm 🥰 23 dpt migające ❤️
    12+0 -> prenatalne ok 🍀 5,3cm dziewczynki 🎀 14+4 8,5 cm i 98 gram malutkiej, zero krwiaków 🥳
    22+0 USG połówkowe 🍀 440g ❤️
    ⏳ 24.10 III USG prenatalne

    preg.png
‹‹ 1000 1001 1002 1003 1004
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ