X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Rozregulowane cykle po Letrozolu - faza lutealna 2 dni??
Odpowiedz

Rozregulowane cykle po Letrozolu - faza lutealna 2 dni??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aurora88 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny!
    Bardzo się cieszę że tutaj trafiłam i na początek wszystkie was serdecznie pozdrawiam. Chciałabym opisać swój problem i starania o 2gą dzidzię, staramy się od listopada, przy pierwszym dziecku staraliśmy się z monitorowaniem i cclostilbegytem a potem letrozolem równo rok.
    Sprawa wygląda tak, że przed pierwszą ciążą moim problemem były niepękające pęcherzyki z których robiły się co miesiąc torbiele, które po lekach wchłaniały się. W końcu po zmianie z clo na letrozol w dawce najpiew 1x1 a potem 2x1 udało się wyhodować pęcherzyk i jeszcze trzeba było podciagnąć za cienkie endometrium.
    Mam za wysoki testosteron i to w nim lekarka dopatruje się przyczyn. mam 180 cm wzrostu, proporcjonalną, ale dość męską, zbitą budowę ciała, nadmierne owłosienie itp. Leczę się w Krakowie u dr która przyjmuje (bądź przyjmowała, aktualnie nie wiem bo chodzę do niej gdzie indziej ) w Artvimedzie.
    Od grudnia jestem na letrozolu aktualnie w dawce 3x1 i nie było w ogóle zadnych efektów, jajniki nie drgnęły, dopiero w poprzednim cyklu po włączeniu inofolicu udało się, ovu była planowo 14/15 dc, endo 7,2 mm, staraliśmy się i nagle 17dc dostałam okres.. Więc moja faza lutealna trwała 2 dni! Podstanowiła lekarka spróbować na letrozolu jeszcze cykl, tym razem bez inofolicu. Dzisiaj byłam na monitoringu , jest 10 dc i jest pęcherzyk 24 mm, co sugeruje ze może już być przerośnięty... Stąd moja obawa - czy cykl jest raczej stracony ( endo 7,2) czy ktoś miał owu tak wcześnie? Co może powodować takie przeboje jak 17 dniowy cykl z owu w 15 dniu jak poprzednio i teraz tak szybko duży pęcherzyk? Zaczynam się zastanawiać czy lekarka obrała dobrą drogę, czy nie powinna zlecić badań o których często piszecie? Czy nie powinna jakoś zareagować na takie rozregulowanie..?
    Pozdrawiam serdecznie wszystkie starające się !

    Zosia 32 tc 1800g 11.03.2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aurora88 po letorzolu tez mialam szybką owulacje, tyle ze faza lutelna trwałą z 10 dni bo przyjmowałam dhupaston. Na pewno nalezaloby zrobic cały profil hormonalny czyli PRL, TSH, anty tp przeciwciala tarczycowe, glukoza, testosteron badanie krwi, progesteron. Progesteron nalezałoby u Ciebie zbadac po 1 dni czyli w 16 dc. I wprowadzic suplementacje np dhupastonem zeby wydluzyc faze lutealna, dodatkowo powinnas cos miec na pekanie np pregnyl.

  • Aurora88 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Byłam dzisiaj na monitoringu kontrolnym nie u swojej lekarki bo nie przyjmowała, pęcherzyk jeszcze nie pękł, ma 25 mm... Pani dr powiedziała że pęknie dzisiaj lub jutro, chyba że już się zatrzymał i tak zostanie - dowiem się we środę następną... Jesli ten cykl przepadnie albo zmienię lekarza albo przycisnę ją o wszystkie badania bo nie miałam robionychw ogóle niczego z tego co piszesz. Na pewno upomnę się we środę o duphaston jeżeli pęcherzyk pęknie, szkoda mi kolejnego cyklu z mozolnie wyhodowanym jajeczniem :(

    aszka lubi tę wiadomość

    Zosia 32 tc 1800g 11.03.2014
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ