Walentynkowa promocja w OvuFriend!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 24 lutego a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji - jesteśmy przekonani że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować. Sprawdź tabelę, co zyskasz w Premium TUTAJ

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 24 lutego 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Forum Starając się z pomocą medyczną Skąd się u mnie wziął ten progesteron??
Odpowiedz

Skąd się u mnie wziął ten progesteron??

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 16 października 2014, 17:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u gin w 16 dc, od kilku miesięcy staramy się i nic z tego. Miałam poważne wątpliwości czy jest u mnie owulacja bo nie wychodziły mi testy owulacyjne. Skok temp. pojawiał się w dniu przyjęcia luteiny. Dostałam skierowanie na usg, na które poszłam 18dc (od 16dc brałam już duphaston). Na usg nie było śladów po owulacji, ani ciałka żółtego, ani płynu, gin w pracowni usg stwierdził, że owu nie było i polecił iść do prowadzącego. Dziś 23dc i zrobiłam rano badanie prolaktyny - 13,42, i progesteronu - 12,81. Pomyślałam sobie, że progesteron jest zawyżony przez duphaston ( biorę 1 tabletkę rano, ale próbka była przed tabletką).... ale zaczęłam czytać o progesteronie i znalazłam informację, że duphaston nie wychodzi na testach laboratoryjnych. Daję link:
    http://www.forumginekologiczne.pl/artykul/nieplodnosc-kobieca-interpretacja-wynikow-badan-hormonalnych-czesc-4-estradiol-i-progesteron/1910/3.html

Teraz się zastanawiam, skoro ciałka żółtego nie ma, duphaston nie wpływa na wynik badania.. to skąd mam wyniki w normie?? Jak to możliwe? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie pomysły.. DO gina idę z tymi wynikami w środę 22 października.

• AmVormittag Autorytet

Wysłany: 17 października 2014, 20:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, a oznaczałaś progesteron w cyklach naturalnych (bez duphastonu)? Albo miałaś monitoring? Skąd lekarz wie, że powinnaś brać progesteron od 16 dc - jeśli zaczniesz suplementację za wcześnie, możesz zablokować owulację i efekt będzie przeciwny do zamierzonego.

edit: Czytałam, że duphaston nie podnosi temperatury jak np. luteina, natomiast jestem zaskoczona, że nie wpływa na wyniki badań

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 października 2014, 20:55

3 lata starań, amh 0.85, endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 17 października 2014, 22:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też byłam zaskoczona, ale znalazłam taką inf. jeszcze w kilku miejscach.. więc może i tak jest, że nie wpływa na wyniki. Biorę jedną tabletkę 10 mg na dobę i m.in. na tym forum znalazłam, że taka dawka wcale nie musi zatrzymać owulacji. Progesteron badałam bez leków w maju (miałam plamienia) wyszedł 9, 25 w 22 dc. Wtedy owulacja była na pewno, bo 18dc miałam usg, bo gin myślała, że te plamienia są od jakiegoś polipa, polipa nie było, ale na usg było widać ciałko żółte i płyn, co potwierdziło przebytą owulację.
    Na monitoring cyklu idę jak tylko ten się zakończy. Duphaston wzięłam od 16 dc, bo tak zapisał go gin. - dostosowałam się do dawki i dnia. Muszę to jednak wyjaśnić, bo jeśli była owulacja później... to na co się bierze duphaston wcześniej..?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)