Forum Starając się z pomocą medyczną Skąd się u mnie wziął ten progesteron??
Odpowiedz

Skąd się u mnie wziął ten progesteron??

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 16 października 2014, 17:19

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Byłam u gin w 16 dc, od kilku miesięcy staramy się i nic z tego. Miałam poważne wątpliwości czy jest u mnie owulacja bo nie wychodziły mi testy owulacyjne. Skok temp. pojawiał się w dniu przyjęcia luteiny. Dostałam skierowanie na usg, na które poszłam 18dc (od 16dc brałam już duphaston). Na usg nie było śladów po owulacji, ani ciałka żółtego, ani płynu, gin w pracowni usg stwierdził, że owu nie było i polecił iść do prowadzącego. Dziś 23dc i zrobiłam rano badanie prolaktyny - 13,42, i progesteronu - 12,81. Pomyślałam sobie, że progesteron jest zawyżony przez duphaston ( biorę 1 tabletkę rano, ale próbka była przed tabletką).... ale zaczęłam czytać o progesteronie i znalazłam informację, że duphaston nie wychodzi na testach laboratoryjnych. Daję link:
  http://www.forumginekologiczne.pl/artykul/nieplodnosc-kobieca-interpretacja-wynikow-badan-hormonalnych-czesc-4-estradiol-i-progesteron/1910/3.html

  Teraz się zastanawiam, skoro ciałka żółtego nie ma, duphaston nie wpływa na wynik badania.. to skąd mam wyniki w normie?? Jak to możliwe? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie pomysły.. DO gina idę z tymi wynikami w środę 22 października.

 • AmVormittag Autorytet
  Postów: 461 592

  Wysłany: 17 października 2014, 20:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hmm, a oznaczałaś progesteron w cyklach naturalnych (bez duphastonu)? Albo miałaś monitoring? Skąd lekarz wie, że powinnaś brać progesteron od 16 dc - jeśli zaczniesz suplementację za wcześnie, możesz zablokować owulację i efekt będzie przeciwny do zamierzonego.

  edit: Czytałam, że duphaston nie podnosi temperatury jak np. luteina, natomiast jestem zaskoczona, że nie wpływa na wyniki badań

  Wiadomość wyedytowana przez autora 17 października 2014, 20:55

  3 lata starań, amh 0.85, endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
  f2wlwn15ouce76v4.png
  961l9vvjv4n6peyx.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 17 października 2014, 22:29

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Też byłam zaskoczona, ale znalazłam taką inf. jeszcze w kilku miejscach.. więc może i tak jest, że nie wpływa na wyniki. Biorę jedną tabletkę 10 mg na dobę i m.in. na tym forum znalazłam, że taka dawka wcale nie musi zatrzymać owulacji. Progesteron badałam bez leków w maju (miałam plamienia) wyszedł 9, 25 w 22 dc. Wtedy owulacja była na pewno, bo 18dc miałam usg, bo gin myślała, że te plamienia są od jakiegoś polipa, polipa nie było, ale na usg było widać ciałko żółte i płyn, co potwierdziło przebytą owulację.
  Na monitoring cyklu idę jak tylko ten się zakończy. Duphaston wzięłam od 16 dc, bo tak zapisał go gin. - dostosowałam się do dawki i dnia. Muszę to jednak wyjaśnić, bo jeśli była owulacja później... to na co się bierze duphaston wcześniej..?

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)