X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Skąd się u mnie wziął ten progesteron??
Odpowiedz

Skąd się u mnie wziął ten progesteron??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u gin w 16 dc, od kilku miesięcy staramy się i nic z tego. Miałam poważne wątpliwości czy jest u mnie owulacja bo nie wychodziły mi testy owulacyjne. Skok temp. pojawiał się w dniu przyjęcia luteiny. Dostałam skierowanie na usg, na które poszłam 18dc (od 16dc brałam już duphaston). Na usg nie było śladów po owulacji, ani ciałka żółtego, ani płynu, gin w pracowni usg stwierdził, że owu nie było i polecił iść do prowadzącego. Dziś 23dc i zrobiłam rano badanie prolaktyny - 13,42, i progesteronu - 12,81. Pomyślałam sobie, że progesteron jest zawyżony przez duphaston ( biorę 1 tabletkę rano, ale próbka była przed tabletką).... ale zaczęłam czytać o progesteronie i znalazłam informację, że duphaston nie wychodzi na testach laboratoryjnych. Daję link:
    http://www.forumginekologiczne.pl/artykul/nieplodnosc-kobieca-interpretacja-wynikow-badan-hormonalnych-czesc-4-estradiol-i-progesteron/1910/3.html

    Teraz się zastanawiam, skoro ciałka żółtego nie ma, duphaston nie wpływa na wynik badania.. to skąd mam wyniki w normie?? Jak to możliwe? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie pomysły.. DO gina idę z tymi wynikami w środę 22 października.

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 17 października 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, a oznaczałaś progesteron w cyklach naturalnych (bez duphastonu)? Albo miałaś monitoring? Skąd lekarz wie, że powinnaś brać progesteron od 16 dc - jeśli zaczniesz suplementację za wcześnie, możesz zablokować owulację i efekt będzie przeciwny do zamierzonego.

    edit: Czytałam, że duphaston nie podnosi temperatury jak np. luteina, natomiast jestem zaskoczona, że nie wpływa na wyniki badań

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2014, 20:55

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też byłam zaskoczona, ale znalazłam taką inf. jeszcze w kilku miejscach.. więc może i tak jest, że nie wpływa na wyniki. Biorę jedną tabletkę 10 mg na dobę i m.in. na tym forum znalazłam, że taka dawka wcale nie musi zatrzymać owulacji. Progesteron badałam bez leków w maju (miałam plamienia) wyszedł 9, 25 w 22 dc. Wtedy owulacja była na pewno, bo 18dc miałam usg, bo gin myślała, że te plamienia są od jakiegoś polipa, polipa nie było, ale na usg było widać ciałko żółte i płyn, co potwierdziło przebytą owulację.
    Na monitoring cyklu idę jak tylko ten się zakończy. Duphaston wzięłam od 16 dc, bo tak zapisał go gin. - dostosowałam się do dawki i dnia. Muszę to jednak wyjaśnić, bo jeśli była owulacja później... to na co się bierze duphaston wcześniej..?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ