Odpowiedz

skok TSH

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 listopada 2014, 14:35

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej Dziewczyny,
  17 listopada miałam badany poziom TSh wynosił wtedy 2,59. Trochę za wysoki, dostałam euthyrox 25 na zbicie. Ale przed zaczęciem zażywania leku ginekolog kazał mi jeszcze raz powtórzyć badanie, by mieć wgląd na to jaki dokładnie poziom TSH był tuż przed rozpoczęciem leczenia. I mój wynik 28 listpada (po 11 dniach) to 5,00. APOTO i fT4 w normie.
  Zastanawiam się teraz czy ta dawka Euthyroxu mi starczy czy mam zapisać się do lekarza po mocniejszą.
  Skąd w ogóle taki skok?

 • zwei_kresken Autorytet
  Postów: 4338 5103

  Wysłany: 30 listopada 2014, 15:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  TSH skacze jesienią, skacze pod wpływem stresu, skacze, bo lubi.
  Endokrynolog pewnie lekko podniesie Ci dawkę.
  Warto następnym razem zbadać nie tylko TSH ale i FT3 i FT4, żeby sprawdzić, czy leki powodują też uzupełnienie T4 i T3 w organizmie, czy może dawka jest za mała. Nie można polegać tylko na TSH, bo sama widzisz, jakie jest zmienne.

  Feśka lubi tę wiadomość

  hashi, pcos, hiperinsulinemia, insulinooporność, trombofilia, 3 x biochemiczna
  pQUlp1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ