Odpowiedz

skok TSH

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 listopada 2014, 14:35

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej Dziewczyny,
  17 listopada miałam badany poziom TSh wynosił wtedy 2,59. Trochę za wysoki, dostałam euthyrox 25 na zbicie. Ale przed zaczęciem zażywania leku ginekolog kazał mi jeszcze raz powtórzyć badanie, by mieć wgląd na to jaki dokładnie poziom TSH był tuż przed rozpoczęciem leczenia. I mój wynik 28 listpada (po 11 dniach) to 5,00. APOTO i fT4 w normie.
  Zastanawiam się teraz czy ta dawka Euthyroxu mi starczy czy mam zapisać się do lekarza po mocniejszą.
  Skąd w ogóle taki skok?

 • zwei_kresken Autorytet
  Postów: 4338 5103

  Wysłany: 30 listopada 2014, 15:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  TSH skacze jesienią, skacze pod wpływem stresu, skacze, bo lubi.
  Endokrynolog pewnie lekko podniesie Ci dawkę.
  Warto następnym razem zbadać nie tylko TSH ale i FT3 i FT4, żeby sprawdzić, czy leki powodują też uzupełnienie T4 i T3 w organizmie, czy może dawka jest za mała. Nie można polegać tylko na TSH, bo sama widzisz, jakie jest zmienne.

  Feśka lubi tę wiadomość

  hashi, pcos, hiperinsulinemia, insulinooporność, trombofilia, 3 x biochemiczna
  pQUlp1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego