Forum Starając się z pomocą medyczną Stosowanie Dostinexu a staranie się
Odpowiedz

Stosowanie Dostinexu a staranie się

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • WaldhauzerM Autorytet
  Postów: 5479 4060

  Wysłany: 18 stycznia 2016, 20:39

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam. Zakładam nowy wątek, żeby łatwiej było zrozumieć..

  Nie za bardzo wiem jak zacząć ale mam endometriozę i jestem mamą 4,5 letniego szczęścia i chcielibyśmy mieć następne, ale okazało się, że progesteron za niski a prolaktyna za wysoka... Dostałam Bromergon co pioprawiło wyniki ale gorzej z samopoczuciem. W miniony czwartek poszlam do lekarza i przepisał mi Dostinex. Spytał czy nadal próbujemy. Powiedziałam, że tak. Więc kazał wziąć jedną tabletkę a po dobie drugą i dodał, że potem przez 4 miesiące będzie ok. Nie będę musiała nic brać. A prolaktynę żebym zrobiła pod koniec kwietnia.

  To jeszcze pół biedy. W domu czytałam ulotkę i opinie nt leku innych pacjentek. Opinie są różne bo są dziewczyny które brały taz na tydzień po tabletce, w ulotce też inaczej jest napisane. Ale wczoraj doczytałam takie zdania w ulotce...
  ,, Nie należy stosować leku w okresie ciąży, z wyjątkiem sytuacji, w których zachodzi potrzebawyraźna użycia tego leku. Jeżeli w trakcie terapii dojdzie do zapłodnienia, należy rozważyć zaprzestanie leczenia po dokładnym rozważeniu ryzyka i korzyści dla matki i płodu..Należy unikać zajścia w ciążę, przez conajmniej jeden miesiąc od zaprzestania leczenia lekiem z uwagi na długi okres półtrwania leku i ograniczoną dostępność danych dot. Wewnątrzmacicznej ekspozycji na lek "....

  No i co teraz?? Skoro to niby działa do 4 miesięcy to mam se dać siana??

  Proszę o wpisy dziewczyn, które mają doświadczenie z tym lekiem, bądź jeszcze nie mieli do czynienia. W kupie cieplej.

  Czekam...

  31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
 • EwkaKonewka Znajoma
  Postów: 25 9

  Wysłany: 24 stycznia 2016, 14:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej, ja brałam ten lek po stymulacji pod koniec listopada i wzięłam 8 tabletek dzień po dniu, a w tym tyg będziemy mieli transfer, więc to chyba nie jest tak, że musisz czekać 4 miesiące :)

  teratozoospermia, PCO, insulinooporność, mutacja MTHFR C677T i PAI-1 4G, ANA2, wzmożona cytotoksyczność NK

  11.2015 ICSI, 0 zarodków
  01.2016 IMSI, ET cb
  06/2016 IUI
  12/2016 ICSI, 5 zarodków
  02/2017 ET
  07/2017 ET
  09/2017 ET <3

  14.06.2018 Synek
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego