Forum Starając się z pomocą medyczną Stosowanie Dostinexu a staranie się
Odpowiedz

Stosowanie Dostinexu a staranie się

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • WaldhauzerM Autorytet
  Postów: 5479 4060

  Wysłany: 18 stycznia 2016, 20:39

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam. Zakładam nowy wątek, żeby łatwiej było zrozumieć..

  Nie za bardzo wiem jak zacząć ale mam endometriozę i jestem mamą 4,5 letniego szczęścia i chcielibyśmy mieć następne, ale okazało się, że progesteron za niski a prolaktyna za wysoka... Dostałam Bromergon co pioprawiło wyniki ale gorzej z samopoczuciem. W miniony czwartek poszlam do lekarza i przepisał mi Dostinex. Spytał czy nadal próbujemy. Powiedziałam, że tak. Więc kazał wziąć jedną tabletkę a po dobie drugą i dodał, że potem przez 4 miesiące będzie ok. Nie będę musiała nic brać. A prolaktynę żebym zrobiła pod koniec kwietnia.

  To jeszcze pół biedy. W domu czytałam ulotkę i opinie nt leku innych pacjentek. Opinie są różne bo są dziewczyny które brały taz na tydzień po tabletce, w ulotce też inaczej jest napisane. Ale wczoraj doczytałam takie zdania w ulotce...
  ,, Nie należy stosować leku w okresie ciąży, z wyjątkiem sytuacji, w których zachodzi potrzebawyraźna użycia tego leku. Jeżeli w trakcie terapii dojdzie do zapłodnienia, należy rozważyć zaprzestanie leczenia po dokładnym rozważeniu ryzyka i korzyści dla matki i płodu..Należy unikać zajścia w ciążę, przez conajmniej jeden miesiąc od zaprzestania leczenia lekiem z uwagi na długi okres półtrwania leku i ograniczoną dostępność danych dot. Wewnątrzmacicznej ekspozycji na lek "....

  No i co teraz?? Skoro to niby działa do 4 miesięcy to mam se dać siana??

  Proszę o wpisy dziewczyn, które mają doświadczenie z tym lekiem, bądź jeszcze nie mieli do czynienia. W kupie cieplej.

  Czekam...

  31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
 • EwkaKonewka Znajoma
  Postów: 25 9

  Wysłany: 24 stycznia 2016, 14:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej, ja brałam ten lek po stymulacji pod koniec listopada i wzięłam 8 tabletek dzień po dniu, a w tym tyg będziemy mieli transfer, więc to chyba nie jest tak, że musisz czekać 4 miesiące :)

  teratozoospermia, PCO, insulinooporność, mutacja MTHFR C677T i PAI-1 4G, ANA2, wzmożona cytotoksyczność NK

  11.2015 ICSI, 0 zarodków
  01.2016 IMSI, ET cb
  06/2016 IUI
  12/2016 ICSI, 5 zarodków
  02/2017 ET
  07/2017 ET
  09/2017 ET <3

  14.06.2018 Synek
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.