Forum Starając się z pomocą medyczną Stosowanie Dostinexu a staranie się
Odpowiedz

Stosowanie Dostinexu a staranie się

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • WaldhauzerM Autorytet
  Postów: 5479 4060

  Wysłany: 18 stycznia 2016, 20:39

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam. Zakładam nowy wątek, żeby łatwiej było zrozumieć..

  Nie za bardzo wiem jak zacząć ale mam endometriozę i jestem mamą 4,5 letniego szczęścia i chcielibyśmy mieć następne, ale okazało się, że progesteron za niski a prolaktyna za wysoka... Dostałam Bromergon co pioprawiło wyniki ale gorzej z samopoczuciem. W miniony czwartek poszlam do lekarza i przepisał mi Dostinex. Spytał czy nadal próbujemy. Powiedziałam, że tak. Więc kazał wziąć jedną tabletkę a po dobie drugą i dodał, że potem przez 4 miesiące będzie ok. Nie będę musiała nic brać. A prolaktynę żebym zrobiła pod koniec kwietnia.

  To jeszcze pół biedy. W domu czytałam ulotkę i opinie nt leku innych pacjentek. Opinie są różne bo są dziewczyny które brały taz na tydzień po tabletce, w ulotce też inaczej jest napisane. Ale wczoraj doczytałam takie zdania w ulotce...
  ,, Nie należy stosować leku w okresie ciąży, z wyjątkiem sytuacji, w których zachodzi potrzebawyraźna użycia tego leku. Jeżeli w trakcie terapii dojdzie do zapłodnienia, należy rozważyć zaprzestanie leczenia po dokładnym rozważeniu ryzyka i korzyści dla matki i płodu..Należy unikać zajścia w ciążę, przez conajmniej jeden miesiąc od zaprzestania leczenia lekiem z uwagi na długi okres półtrwania leku i ograniczoną dostępność danych dot. Wewnątrzmacicznej ekspozycji na lek "....

  No i co teraz?? Skoro to niby działa do 4 miesięcy to mam se dać siana??

  Proszę o wpisy dziewczyn, które mają doświadczenie z tym lekiem, bądź jeszcze nie mieli do czynienia. W kupie cieplej.

  Czekam...

  31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
 • EwkaKonewka Znajoma
  Postów: 25 9

  Wysłany: 24 stycznia 2016, 14:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej, ja brałam ten lek po stymulacji pod koniec listopada i wzięłam 8 tabletek dzień po dniu, a w tym tyg będziemy mieli transfer, więc to chyba nie jest tak, że musisz czekać 4 miesiące :)

  teratozoospermia, PCO, insulinooporność, mutacja MTHFR C677T i PAI-1 4G, ANA2, wzmożona cytotoksyczność NK

  11.2015 ICSI, 0 zarodków
  01.2016 IMSI, ET cb
  06/2016 IUI
  12/2016 ICSI, 5 zarodków
  02/2017 ET
  07/2017 ET
  09/2017 ET <3

  14.06.2018 Synek
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego