X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną SZANSA NA CIĄŻE %
Odpowiedz

SZANSA NA CIĄŻE %

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ILKA88 Przyjaciółka
    Postów: 130 40

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz powiedział mi ostatnio, że szansa na ciąże w jednym cyklu po stymulacji jajeczkowania i naturalnymi staraniami wynosi tylko ok 2 %, inseminacja ok 5-10% a in vitro 40 %. Co o tym sądzicie? Naprawdę szanse są tak małe??

    ckailhb8ez7m7qlw.png
  • kotkapc Autorytet
    Postów: 341 148

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jakieś bzdury są, chyba że mówił tylko o Twoim przypadku. Przecież to zależy od przyczyn niepłodności, zarówno żeńskiej jak i męskiej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalezy od stanu zdrowia Twojego i partnera.

  • ILKA88 Przyjaciółka
    Postów: 130 40

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówił chyba ogólnie bo nie mam wyników męża a ja mam pcos i po stymulacji mam 4 pęcherzyki. Gdy usłyszałam o 2 % to się przeraziłam...

    ckailhb8ez7m7qlw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo jak nie ma wynikow meza to moze tak strzelał, skad lekarz ma wiedziec czy facet ma nasienie dobre jak nie badaliscie? Jak facet ma złę nasienie to % spada do 0 nawet przy stymulacji bo trzeba szukac innych metod. Grunt to kompleksowa diagnostyka.

    kotkapc lubi tę wiadomość

  • ILKA88 Przyjaciółka
    Postów: 130 40

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardziej zastanawia mnie czy w przypadku stymulacji jest o wiele mniejsza szansa niż przy normalnej owulacji zakładając, że pozostałe czynniki są ok

    ckailhb8ez7m7qlw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ILKA88 wrote:
    bardziej zastanawia mnie czy w przypadku stymulacji jest o wiele mniejsza szansa niż przy normalnej owulacji zakładając, że pozostałe czynniki są ok
    jezeli nasienie jest dobre i sa drozne jajowody to szanse jakie sa około 16% na cykl, niemniej po PCOS zachodzi 30% kobiet (wiec trzeba by było sobie obliczyc ile to wynosi na cykl w przypadku PCOS).

  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1488

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi kiedys lekarz powiedzial ze moje szanse na ciaze w cyklu naturalnym to ok 5% , inseminacja ok 7-10 a in vitro to ok 30%, przy czym odnosil sie do mojego konkretnego przypadku, mam niskie amh i wysokie fsh... Mimo to zaszlam w ciaze po iui i mam super corcie... ;) nie ma co sie przerazac tylko ewentualnie dzialac ;) wiele kobiet ma pcks i cudne dzieci wiec czemu nie mialabys byc jedna z nich ;) mysl pozytywnie!!!

    ILKA88 lubi tę wiadomość

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zeby 40% in vitro miało skuteczność to teoretycznie prawie co druga kobieta powinna być w ciazy choćby na wątku ivf, a tak niestety nie jest.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie nie mozna tak generalizowac...
    Przeciez zupelnie inne szanse ma para u ktorej problemem jest tylko mala ilosc nasienia badz tylko np PCOS a zuprlnie inne para, ktora ma slabe nasienie, PCOS endometrioze, problem z genetyka, hormonami i Bog wie co jeszcze...

    ILKA88, kotkapc lubią tę wiadomość

  • ILKA88 Przyjaciółka
    Postów: 130 40

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety takie statystyki bardzo przygnębiają i odbierają nadzieję...

    ckailhb8ez7m7qlw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie słuchaj tych bzdur tylko zmień lekarza na takiego który zechce Cie leczyć a nie pozbyc się wysyłając na in vitro.

    vanessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo statystyki wyciagane sa ogolnie, jedna po cyklu zaskoczy i ma 100% a inna po kilku nie i ma 0%. To wszystko zalezy od wyników, zauwazcie ze zadne statystyki 100% nie daja, a dopiero taki wynik swiadczyłby o tym, ze macie pewnosc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 19 sierpnia 2015, 19:01

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alicjaalicja wrote:
    zachęcam do oglądniecia filmiku o stymulacji owulacji, seminogramie i staraniach o ciąże. fajnie ta dziewczyna o tym opowiada https://www.youtube.com/watch?v=jVRcSdOcDWA
    Chyba Ty jesteś tą dziewczyną z filmiku skoro sie reklamujesz prawie na każdym wątku... ale po co... widocznie będziesz mieć jakąś korzyść z ilości wyświetleń ;)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ