X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Transfer w znieczuleniu
Odpowiedz

Transfer w znieczuleniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dina Ekspertka
    Postów: 146 75

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Nie znalazłam nigdzie takiego wątku. Mam niestety tendencję do silnego zaciskania mięśni pochwy ( i w ogóle innych też, tak po prostu reaguję). Było to np spore utrudnienie przy badaniu Hsg bo dosłownie lekarce wziernik wypadał. Po 4 poronieniach trudno mi być rozluznioną na fotelu, a ciało samo reaguje. Byłam u fizjoterapeutki uroginekologicznej, rozmawiałam z lekarką i obie mówią, że jak ma to generować napięcie i utrudniać zabieg to lepiej w znieczuleniu. Ma ktoś takie doświadczenia?

    **************
    Kariotypy ✅, wiek 38
    Hashimoto, IO już uregulowana
    AMH styczeń 2023 -3.06
    ALLO MLR 0

    XI. 2023 - III stymulacja
    13🥚➡️2❄️➡️zdrowe !🍀

    Styczeń 2023 - II stymulacja
    15 🥚➡️ 1❄️4BB➡️zdrowa!
    31.05 transfer FET❄️ beta 0 😞
    USG 3D ✅

    Lipiec 2022 - I IVF, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie 😔

    4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    03.2022 - aneuploidia
    2020 - aneuploidia
    2019 - nie zbadane
    2018 aneuploidia
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 7330 11713

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można zrobić transfer w znieczuleniu tak jak punkcja była. U mnie była taka kwestia do rozważenia, bo podczas transferu okazało się, że mam zrost w kanale szyjki po konizacji i nie szło cewnika wprowadzić, ostatecznie jednak jakimś cudem się udało po długiej walce z moją szyjką.
    Niestety w szczegóły już nie wnikałam, bo nie musiałam mieć w uśpieniu.

    Dina lubi tę wiadomość

    preg.png
    👧👦90/88 prawidłowe kariotypy
    👼👼👼💔 08/21 29+1 HRHS 🎀, 01/22 6+1❔,
    05/22 8+3 🎀
    2022 elektrokonizacja szyjki macicy
    2023 dwie histeroskopie, 3 transfery ❄po pgta 💔
    dwie procedury ivf/imsi
    4ty transfer po leczeniu: Tarivid, Metronidazol, Nystatyna vp
    (neoparin, acard, prograf, bryophyllum, accofil)
    16.12.23 FET 4AA ⭐ 5dpt 5,06 6dpt 9,62 11dpt 87,9 13dpt 339🤩 17dpt 2061🚀18dpt 2605 19dpt 2870 GS 8,7mm YS 3,3mm 23dpt 7834 🤩 CRL 0,29 cm + 💓
    27dpt CRL 0,57cm YS 0,4cm
    31dpt CRL 1,07cm
    9+1 CRL 2,52cm YS 0,4 cm
    10+4 4,16 cm
    11+1 4,56 cm
    12+2 I prenatalne 5,59 cm, obraz USG prawidłowy ❤
    13+3 6,7 cm 💙
    14+4 119g
    17+3 209g
    21+2 II prenatalne 486g bejbika + echo serduszka prawidłowe ❤
    Czekamy na Ciebie 💙🌈
    4❄ pgta 😊+🤰
  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 15 kwietnia 2023, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam transfery w znieczuleniu, to jest takie samo znieczulenie jak do punkcji. Krótkie dożylne do 30 minut. Jest to o tyle utrudnienie dla Ciebie że musi być przy transferze anestezjolog więc trzeba dodatkowo zgrać terminy. Oczywiście koszt też jest odpowiednio wyższy i musisz wziąć pod uwagę że musisz że 2-3 godziny zostać w klinice i prowadzenie auta w tym dniu oczywiście odpada. Nie jest także udowodniony związek między lekami anestezjologicznym i a powodzeniem transferu ale skoro masz wskazania do transferu w znieczuleniu do nie ma co dyskutować.

    Dina lubi tę wiadomość

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ