Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 11 marca 2024, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Mi się wydaje, że z tym odsyłaniem przez szpital do innej placówki to jakaś "melodia przeszłości". Może to kiedyś się zdarzało, ale teraz? Liczba urodzeń na przestrzeni ostatnich lat spadła dość znacząco. Jeszcze 10 lat temu w szpitalu, w którym planuję rodzić przyjmowano 2400 porodów rocznie, w zeszłym roku było to ledwo 1400.
    Nie. Ja znam osobiście taki przypadek. Szczerze to nawet 3 - jeden świeży, 2 sprzed 5 lat. Mowa o Katowicach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2024, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek789 wrote:
    Mi to bardziej o ciekawość chodziło a nie o to kiedy stawić się w szpitalu ;-) bo tu to wiem że skurcze i wody decydują.
    Ja po prostu nie znam nikogo, kto z ciekawości sprawdzał sobie rozwarcie 🤷‍♀️
    Jak będziesz miała „swoją” położną, to chyba jej dajesz znać i ona powinna Cię pokierować kiedy ruszyć do szpitala. Ale ja mocno nie wnikam w temat bo będę miała cc 😉

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 11 marca 2024, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Nie. Ja znam osobiście taki przypadek. Szczerze to nawet 3 - jeden świeży, 2 sprzed 5 lat. Mowa o Katowicach.

    To może jest to kwestia rejonu Polski?
    Ja nie znam szczerze mówiąc żadnego przypadku (kujawsko-pomorskie).

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 11 marca 2024, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    To może jest to kwestia rejonu Polski?
    Ja nie znam szczerze mówiąc żadnego przypadku (kujawsko-pomorskie).
    To jest chyba kwestia braku rejonizacji i dużej ilości dobrze ocenianych porodowek- niektore świeca pustkami a kobiety z całego województwa podróżują.. a jednak w całym województwie jest trochę ludzi.

  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 11 marca 2024, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Za chwilę to będzie u nas🥺💓, jak dołączylymy to dziewczyny też miały kilkunasty tydzień ( jesieniary), 😊
    U mnie jest bebzunik tluszczowo ciążowy 😅, ale pod bluzami luźnymi idzie go ukryć. Też położona mam upatrzoną, muszę tylko deklaracje ogarnąć później ✊
    Ja ostatnio też lepiej zaczęłam się czuć, nie potrzebuję już drzemki w ciągu dnia i po prostu dobrze się czuję w miarę, bo miałam tak, że długi czas tak bardzo źle mi było, ale nie wymiotowałam (trzy dni tylko).

    Ja aktualnie schodzę z proga i czuję się fajnie lekko, mdłości miałam parę dni, teraz luzik już właśnie bez drzemki 😁. Teraz jedynie te przeziębienie męczy i walczę z solą morską 😆
    Jak na razie przywaliłam 3 kg aż jestem w szoku myślałam, że skończę na 5🙈 mysle jak to będzie z wielkim brzucholem w letnie upały 🙈🥹 zabunkruję się w domu chyba 😁

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 11 marca 2024, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    To jest chyba kwestia braku rejonizacji i dużej ilości dobrze ocenianych porodowek- niektore świeca pustkami a kobiety z całego województwa podróżują.. a jednak w całym województwie jest trochę ludzi.

    Moje wszystkie koleżanki, sąsiadki, kuzynki czy siostra wybierały zawsze szpitale w miejscu zamieszkania.
    Nie spotkałam się u nas z "turystyką porodową". Każda wybierała zazwyczaj szpital w miejscu zamieszkania. Nigdy nie słyszałam też o przypadku by którakolwiek rodząca znajoma została w naszym województwie odesłana ze szpitala, który wybrała do porodu - ani 10 lat temu (kiedy porodów było zdecydowanie więcej niż teraz), ani tym bardziej obecnie. Paradoksalnie akurat moje koleżanki wcale nie wybierają najczęściej placówki, która jest plasowana na najwyższym miejscu w województwie w "Rodzić po ludzku". Na dwóch kolejnych miejscach w rankingu fundacji są placówki w małych miastach powiatowych. Nie słyszałam o przypadku, w którym ktoś z Bydgoszczy wybierał do porodu np. szpital w Chełmnie.

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 11 marca 2024, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Moje wszystkie koleżanki, sąsiadki, kuzynki czy siostra wybierały zawsze szpitale w miejscu zamieszkania.
    Nie spotkałam się u nas z "turystyką porodową". Każda wybierała zazwyczaj szpital w miejscu zamieszkania. Nigdy nie słyszałam też o przypadku by którakolwiek rodząca znajoma została w naszym województwie odesłana ze szpitala, który wybrała do porodu - ani 10 lat temu (kiedy porodów było zdecydowanie więcej niż teraz), ani tym bardziej obecnie. Paradoksalnie akurat moje koleżanki wcale nie wybierają najczęściej placówki, która jest plasowana na najwyższym miejscu w województwie w "Rodzić po ludzku". Na dwóch kolejnych miejscach w rankingu fundacji są placówki w małych miastach powiatowych. Nie słyszałam o przypadku, w którym ktoś z Bydgoszczy wybierał do porodu np. szpital w Chełmnie.
    Wiesz myślę że taka jest specyfika naszej aglomeracji. Normalnie to byś to nazwała jednym miastem pewnie. Przejechać na drugi koniec Katowic czy do Bytomia czy do Rudy śląskiej to dla nas jest bez różnicy, a nawet łatwiej dojechać do innych miast niż przebić się przez miasto.

    Mimi09 lubi tę wiadomość

  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 11 marca 2024, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka, masz rację. Też się nie spotkałam z takim przypadkiem. Jednak prawda jest taka, że większość moich znajomych rodziła dobre kilka, nawet kilkanaście, lat temu, więc może teraz się pozmieniało.
    Tylko wiesz, nasze województwo jest trochę prowincjonalne 😉 Może gdzie indziej jest inaczej.

    WiosnyFanka, izabelka90 lubią tę wiadomość

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2024, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Moje wszystkie koleżanki, sąsiadki, kuzynki czy siostra wybierały zawsze szpitale w miejscu zamieszkania.
    Nie spotkałam się u nas z "turystyką porodową". Każda wybierała zazwyczaj szpital w miejscu zamieszkania. Nigdy nie słyszałam też o przypadku by którakolwiek rodząca znajoma została w naszym województwie odesłana ze szpitala, który wybrała do porodu - ani 10 lat temu (kiedy porodów było zdecydowanie więcej niż teraz), ani tym bardziej obecnie. Paradoksalnie akurat moje koleżanki wcale nie wybierają najczęściej placówki, która jest plasowana na najwyższym miejscu w województwie w "Rodzić po ludzku". Na dwóch kolejnych miejscach w rankingu fundacji są placówki w małych miastach powiatowych. Nie słyszałam o przypadku, w którym ktoś z Bydgoszczy wybierał do porodu np. szpital w Chełmnie.
    To ja akurat znam sporo przypadków „turystki” porodowej. Znam też sporo osób, które wybrały prywatne szpitale, żeby mieć poród na własnych zasadach i lepszą opiekę poporodową albo cesarkę na życzenie bez kombinacji.
    A odsyłanie ze szpitala zdarza się jak kobieta po prostu przyjedzie za wcześnie. Nikt nie odeśle kobiety z pełnym rozwarciem i skurczami partymi albo złym zapisem ktg.

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 11 marca 2024, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    WiosnyFanka, masz rację. Też się nie spotkałam z takim przypadkiem. Jednak prawda jest taka, że większość moich znajomych rodziła dobre kilka, nawet kilkanaście, lat temu, więc może teraz się pozmieniało.
    Tylko wiesz, nasze województwo jest trochę prowincjonalne 😉 Może gdzie indziej jest inaczej.
    Ja się wybieram do Was do Bydgoszczy mając szpital pod nosem, prawie jak Ty swój, no ale ja w nim rodzić nie mogę 😉 ale dużo kobiet rodzi tutaj na miejscu i chwalą sobie opiekę.

    Mas lubi tę wiadomość

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 11 marca 2024, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa 🐝 wrote:
    Ja aktualnie schodzę z proga i czuję się fajnie lekko, mdłości miałam parę dni, teraz luzik już właśnie bez drzemki 😁. Teraz jedynie te przeziębienie męczy i walczę z solą morską 😆
    Jak na razie przywaliłam 3 kg aż jestem w szoku myślałam, że skończę na 5🙈 mysle jak to będzie z wielkim brzucholem w letnie upały 🙈🥹 zabunkruję się w domu chyba 😁
    Damy radę Oska ✊ będziemy leżeć do góry brzuchem z przyjacielem o imieniu wentylator😅😂
    Ja zeszłam też trochę z proga i chyba ulga między innymi dzięki temu 🙏 bo czułam się dodatkowo mega nadęta, teraz trochę mniej. .

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 11 marca 2024, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Wiesz myślę że taka jest specyfika naszej aglomeracji. Normalnie to byś to nazwała jednym miastem pewnie. Przejechać na drugi koniec Katowic czy do Bytomia czy do Rudy śląskiej to dla nas jest bez różnicy, a nawet łatwiej dojechać do innych miast niż przebić się przez miasto.

    A to na pewno. Macie też dużo większe możliwości.
    U nas w całym województwie nie ma nawet porządnej kliniki niepłodności. No, jest Gameta otwarta kilka miesięcy temu w której przyjmują obecnie w większości lelarze dopiero w trakcie specjalizacji i jakieś ochłapy Invicty. I to tyle. Na całe województwo.

    izabelka90 lubi tę wiadomość

    age.png
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 11 marca 2024, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Ja się wybieram do Was do Bydgoszczy mając szpital pod nosem, prawie jak Ty swój, no ale ja w nim rodzić nie mogę 😉 ale dużo kobiet rodzi tutaj na miejscu i chwalą sobie opiekę.

    Zapraszamy :-)
    Jak Cię w szpitalu odeślą to zapraszam na herbatę - ode mnie do każdego szpitala masz maksymalnie 10 minut autem.

    izabelka90, Kasiek789, Mas lubią tę wiadomość

    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 11 marca 2024, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    A to na pewno. Macie też dużo większe możliwości.
    U nas w całym województwie nie ma nawet porządnej kliniki niepłodności. No, jest Gameta otwarta kilka miesięcy temu w której przyjmują obecnie w większości lelarze dopiero w trakcie specjalizacji i jakieś ochłapy Invicty. I to tyle. Na całe województwo.
    No już dwa lata Gameta wnet 🤭 ale niestety lekarzy już nie zostało, nowe lekarki i P. S. Od grudnia nie ma Doktorów R.

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 11 marca 2024, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi_lusia wrote:
    To ja akurat znam sporo przypadków „turystki” porodowej. Znam też sporo osób, które wybrały prywatne szpitale, żeby mieć poród na własnych zasadach i lepszą opiekę poporodową albo cesarkę na życzenie bez kombinacji.
    A odsyłanie ze szpitala zdarza się jak kobieta po prostu przyjedzie za wcześnie. Nikt nie odeśle kobiety z pełnym rozwarciem i skurczami partymi albo złym zapisem ktg.

    Taki szpital prywatny to musi być petarda. Podobno najlepsza porodówka w Polsce to właśnie prywatny szpital w Gdańsku.

    Gdyby u nas w mieście była taka placówka to sama pewnie bym się nad taką opcją zastanowiła.

    Tak, tak - jak kobieta przyjeżdża za szybko to odsyłają i zapraszają jak zaczną się regularne skurcze. Wcześniej w dyskusji padł argument, że szpital odmawia przyjęcia rodzącej z braku miejsc. Do tego się odnosiłam pisząc że osobiście nie słyszałam o takim przypadku.

    izabelka90, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 11 marca 2024, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Zapraszamy :-)
    Jak Cię w szpitalu odeślą to zapraszam na herbatę - ode mnie do każdego szpitala masz maksymalnie 10 minut autem.
    A dziękuję 😘Oooo to Ty też masz lokalizację zajebistą jak Mas 😃 ja przy ciężkiej nodze to w 35 minut jestem na miejscu 😅 o ile przez miasto przejadę gładko 😅

    WiosnyFanka lubi tę wiadomość

  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 11 marca 2024, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Ja się wybieram do Was do Bydgoszczy mając szpital pod nosem, prawie jak Ty swój, no ale ja w nim rodzić nie mogę 😉 ale dużo kobiet rodzi tutaj na miejscu i chwalą sobie opiekę.

    Biziela?

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 11 marca 2024, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    No już dwa lata Gameta wnet 🤭 ale niestety lekarzy już nie zostało, nowe lekarki i P. S. Od grudnia nie ma Doktorów R.

    To już dwa lata? Wow!
    Braci R. wiem, że już nie ma (podobno rozkręcają teraz placówkę we Wrocku). Ja się jeszcze załapałam jak byli - ten młodszy przygotowywał mnie jeszcze we wrześniu do transferu w Czechach.

    izabelka90 lubi tę wiadomość

    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 11 marca 2024, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Biziela?
    Tak, ja na Biziel.

  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 11 marca 2024, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka, "ochłapy Invicty"... Dobre określenie. Dla mnie to była porażka konieczność jeżdżenia na punkcję i transfer od Gdańska.
    A jeszcze jak się dowiaduje, że w Gamecie też bida, zanim się dobrze rozkręciła, to...
    O reszcie "klinik" to chyba nie ma w ogóle sensu wspominać.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
‹‹ 401 402 403 404 405 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ