X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną witamina B6-pytanie
Odpowiedz

witamina B6-pytanie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 19 lutego 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam pytanie dotyczące zażywania witaminy B6. Otóż została mi ona polecona przez mojego lekarza w celu wspomagania leczenia niepłodności i jej niedoboru. Mam pytanie do dziewczyn które też ją zażywały. Lekarz nie przepisał mi konkretnej dawki tej witaminy tylko zalecił brać trzy razy dziennie po tabletce. Właśnie kończy mi się pierwsze opakowanie i chcąc zakupić następne farmaceutka zapytała o jaką konkretną dawkę mi chodzi, ponieważ od witaminy B6 jeśli dłużej się ją stosuje można się uzależnić. poleciła mi brać witaminę 10mg. Na jej opakowaniu napisane jest by brać ją jedną dziennie. Z kolei paczka która mi się kończy innego producenta posiadała tabletki 50mg. Ulotka proponuje stosowanie nawet do 6 tabletekdziennie. Czy któraś z pań także miała polecone stosowanie tej witaminy iw jakich ilościach? Na wizytę idę dopiero w piątek

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz mądrego lekarza, bo suplementacja jest bardzo ważna. W dzisiejszych czasach mamy baardzo wielkie niedobory witamin, które wpływają na gospodarkę hormonalną.
    Powiedz mi tylko czy wykonywałaś jakies badania ze akurat zlecił CI B6?
    Ja miałam wykonywaną wit d3 i oczywiscie niedobór mam dlatego suplementuję. Również jem kwas foliowy, wit b12, b6.


    Kolejny pozytywny wpływ na płodność wykazano w przypadku witamin
    z grupy B – głównie witaminy B6 oraz B12 i kwasu foliowego ze względu na ich
    zdolność do obniżania poziomu homocysteiny we krwi, poprzez jej przekształcanie do
    metioniny lub cysteiny. Homocysteina jest aminokwasem, który nie jest bezpośrednio
    połączony z metabolizmem białek i przypisuje się mu udział w rozwoju chorób
    sercowo-naczyniowych, neurodegeneracyjnych, niektórych nowotworów, a także
    zaburzeń płodności (rycina 24

    :) polecam to źródło, można dowiedzieć się też o roli wit D,A,E,C :)
    źródło: http://www.wbc.poznan.pl/Content/328205/index.pdf str 74,75

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena dobrze piszę.
    Ja biorę 100 mg P5P czyli metylowana B6. Lepiej się przyswaja.
    A ponadto ja mam MTHFR i biorę oprócz B6, jeszcze b12 i folate.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 20 lutego 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam wykonywanych wiele badań, i opròcz tej witaminy mam polecony jeszcze ac foliq.i oczywiście wiele innych leków na moje dolegliwości. Co do witaminy dziś pani w aptece powiedziała że mogę ją spożywać 3 razy dziennie i jest to bezpieczna dawka.

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biore B6 50mg. Najpierw przez miesiąc brałam dwie tabletki na dobe, teraz jedna. Dodatkowo B12, Mg+B6 i D. Bardzo ładnie wydluzyla mi się FL. z 10 dni do 13:)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze badajcie B6 przed braniem. Jej nadmiar jest toksyczny. Coś o tym wiem.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ