X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Witaminy metylowane przy MTHFR i PAI-1
Odpowiedz

Witaminy metylowane przy MTHFR i PAI-1

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mirka1990 Przyjaciółka
    Postów: 81 31

    Wysłany: 30 listopada 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie serdecznie. Jestem nowa na forum, ale podczytuję Was od wielu miesięcy. W skrócie jestem po 1 ciąży biochemicznej w 2019 roku oraz po porodzie przedwczesnym w 31 tc w 2020 roku (przegroda macicy + infekcja). Synek niestety nie przeżył :(. Na ten moment jestem po operacji przegrody, dostaliśmy od lekarza zielone światło, ale w międzyczasie zbadałam również mutacje dotyczące krzepnięcia krwi i wyszło mi
    MTHFR C667 w jednym allelu , PAI-1 w 1 allelu, oraz mam następujące wyniki krwi:
    homocysteina - 18
    witamina B12 - 172 pg/ml norma: 189 - 883
    4,13 ng/ml norma: 4,6 - 18,7
    Czytając wątki spotkałam się z tym, że przy tych mutacjach jest najczęściej niedobór witaminy B12, ale za to nadmiar kwasu foliowego i homocysteiny (a ja mam niedobór kwasu foliowego). Już wiem, że muszę brać metylowane witaminy. Czy jest mi w stanie któraś kobitka doradzić, czy:
    1. Zrobić jeszcze dodatkowo badanie na witaminę B6?
    2. Czy polecacie suplementy Swansona, niestety mam problem z połykaniem tabletek, a widziałam ta firma wprowadziła te witaminy w formie do ssania?
    Będę wdzięczna za odpowiedź :).

  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 30 listopada 2021, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wejdź na wątek IUI 2021 tam jest dużo informacji w tym temacie. Masz bardzo wysoka homocysteine przy staraniach powinna być w zakresie 6-7 musisz koniecznie ja zbić. Wit b12 też bardzo nisko. Koniecznie skontaktuj się z hematologiem on Ci doradzi co brać i w jakich dawkach i skieruje też Cię pewnie na dalsze badania.

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napiszę tylko, że mi lekarz zalecił tabletki do ssania i gryzienia Naturell B12 forte (podobno też metylowane B12). Ale fakt, najlepiej skonsultować się ze specjalistą.

  • Andzia35 Ekspertka
    Postów: 139 58

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nawet zlecone zastrzyki domięśniowe B12 w ciąży bo podobno tabletki słano się wchłaniają nawet metylowane przy mutacji. Warto spojrzeć tez na swoj wskaźnik MCV w morfologii zwykłej on tez dużo mówi o nieprawidłowościach w tym zakresie. Ja mimo suplementacji b12 metylowanej wciąż mam MCV ponad normę

    f2w3rjjg2cdpokqz.png
  • Mirka1990 Przyjaciółka
    Postów: 81 31

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia35, a duży miałaś niedobór witaminy B12 przed zastrzykami? U mnie MCV w porządku i reszta morfologii (oraz dziesiątki innych badań, które zrobiłam po śmierci synka).
    Ale z tym MTHFR i PAi-1 to powiem szczerze, nie jestem zaskoczona, bo moja mama miała zawał w wieku 47 lat, i ogólnie dużo naczyniowców w rodzinie.

  • Andzia35 Ekspertka
    Postów: 139 58

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastrzyków jeszcze nie zaczęłam dopiero wczoraj usłyszałam takie zalecenie. Nie miałam dużego niedoboru ale również w tym przypadku normy dla kobiet starających się i w ciszy są inne niż te wskazywane przez laboratoria. Mimo suplementacji jednak moje wyniki ani drgnęły. Twoja homocysteina jest wysoka bardzo a b12 wydaje mi się ze dość niskie - myśle ze powinnaś skonsultować z lekarzem który ogarnia takie tematy.

    f2w3rjjg2cdpokqz.png
  • Mirka1990 Przyjaciółka
    Postów: 81 31

    Wysłany: 15 lutego 2022, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ponownie.
    Od 6 grudnia zaczęłam suplementować metylowaną witaminę B12 Jarrow w dawce 1000 + 400 kwas foliowy + co 2 dzień w dawce 800 kwas foliowy metylowany. Nie spodziewałam się spektakularnych wyników, byłam nastawiona już na zastrzyki. Wczoraj zrobiłam badania po prawie 2,5 miesiąca suplementacji i są następujące (po lewo stare wyniki,po prawo nowe) :
    wit B 12 - 172 - teraz 350
    kwas foliowy 4,13 , teraz 13,5
    no i homocysteina było 18 teraz 7,13.
    Myślicie, że mogę pozostać przy samym Jarrow B12 1000 + 400 kwas foliowy i odstawić ten kwas 800 dodatkowy co drugi dzień, Czy może Jarrow co 2 dzień (na ten moment nie staramy się o dziecko).
    Pozdrawiam
    P.S. Tym razem zrobiłam też poziom B6, ale wynik za 2-3 tygodnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2022, 11:16

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ