X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Wodniak jajowodu
Odpowiedz

Wodniak jajowodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi wrote:
    dziewczyny nie nakrecajcie sie, ze macie wodniaka. To są tylko przypuszczenia lekarza. Dopiero laparo to potwierdzi. Ja jestem tego przykladem. Lekarz wykryl najprawdopodobniej wodniaka- i co ? PANIKA !!!ze usuna jajowod- bo tak sie konczy zabieg jesli go wykryja, ze nie bede mogla miec dzieci itd, itd. nakręcalam sie, wyzywalam lekarzy innych, ze czemu tego wczesniej nie widzieli- ogolnie zale, pretensje, placz !! Miesiac temu mialam laparo. Nie mam zadnego wodniaka a mial niby 3cm i rósł !! takze prosze Was , nie dajcie sie zwariowac !! na jednym jajowodzie tez sie zajdzie w ciaze, bez obydwu jajowodow ivf. Jesli sa podejrzenia wodniaka bez laparo sie nie obejdzie.
    A co mialo 3cm w obrazie usg?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Nigiel Znajoma
    Postów: 23 15

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie wodniaki są podstępnie, raz je widać raz nie. Może u Stiffi się oproznil i znikł bo coś musiało być jeśli miało 3 cm ;) albo torbiel albo wodniak. Co by to nie było u nas to trzeba to usunąć i tak i tak :)

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam z ciekawości jak to wyjaśnił lekarz. Ja w maju 2015 miałam laparo z plastyką jajowodów, w listopadzie sono hsg i bylo ok, a od czerwca 3 roznych lekarzy sugerowalo wodniaki. W lipcu mialam laparo, bylam nastawiona na usuniecie obu jajowodow. Na wypisie mam napisane "obustronnie drozne"...ta jasne. Na wizycie w lipcu znowu poszerzony jajowod.

    Najprawdopodobniej podczas wprowadzania gazu wodniaki sie oproznily a pozniej kontrast je przepchnal. Nie zmienia to faktu, ze zapewne nie spelniaja swojego zadania i mozliwe ze czeka mnie 3 laparo.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 01:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wodniaka niby wykryl w okresie okoloowulacyjnym na cyklu stymulowanym clo. Mialo to cos ok 3 cm, z tego zwgledu zapisal na wizyte jeszcze 2 dni pozniej-okazalo sie ze rosnie. Poszlam z tym obrazem usg do innego lekarza, ktory stwierdzil ze to moze byc pecherzyk czy jajeczko- nie pamietam. 3 miesiace temu poszlam na usg i na obrazie juz nie bylo nic widac, lekarz na usg nie widzial zadnych nieprawidlosci typu wodniaka. Ale z racji tego , ze juz dlugo sie staram to musi to sprawdzic i zrobic laparo. Bo jesli okaze sie, ze to wodniak to nawet ivf sie nie powiedzie a u mnie to wisi juz na wlosku. Na szczescie podczas laparo podczas wpuszczania kontrastu, nawet jakby wodniak byl oprozniony, to ponoc wtedy kontrast go wypelni. U mnie nic nie wyszlo.

    Pytalam w razie czego o plastyke jajowodu- 2 lekarzy stwierdzilo, ze to nie ma sensu, ze uusuwaja wtedy caly jajowod bo on i tak jest juz do niczego.

    Gaz podczas laparo podnosi narzady wewnetrzne :)

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Nigiel Znajoma
    Postów: 23 15

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze, że usuwają cały jajowod :( no ale jak i tak jest już zmarnowany i nie będzie pełnił swojej funkcji to na jedno wychodzi czy go mamy czy nie :)

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi wrote:
    Gaz podczas laparo podnosi narzady wewnetrzne :)

    Wiem po co jest wpuszczany gaz. Przy tej laparo ciśnienie jakie wywarł na jajowody, opróżniło je a kontrast przepchnal zator dlatego się nie wypełniły (u mnie też je widać tylko do owu, a później się opróżniają, co jest tylko dowodem na to, że łatwo je przepchnąć). Ja też uważam, że plastyka to pic na wodę, ale nie wiele można zrobić będąc pod narkozą. Lekarz na nfz raczej zrobi wszystko (nawet bez sensu) żeby tylko nie usunąć jajowodów.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Polaaa_86 Ekspertka
    Postów: 146 84

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Ja już jestem po laparo - okazało się, że to był jednak wodniak jajowodu. Z resztą też podstępnie schowany, bo przecież podejrzewali torbiel endometrialną. Przed zabiegiem ustaliliśmy z lekarzem, że gdyby okazało się, że to torbiel na jajniku, to nie ruszają tego z obawy o utratę mojego jedynego jajnika. Szczęście w nieszczęściu podczas zabiegu wyszło szydło z worka - jajnik na całej swojej długości był przyrośnięty do jajowodu i stąd mylny obraz usg - raz wodniak, a raz torbiel.

  • Nigiel Znajoma
    Postów: 23 15

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) ja już po laparo - okazało się, że to była torbiel okołojajowodowa, usunęli zmianę i zrobili przy okazji HSG i oba jajowody drożne. Przed rozpoczęciem nowego cyklu postaram się zrobić badanie na wrogość śluzu a potem starania :) A jak to nic nie da to badanie nasienia zrobimy.

    Bella93, Polaaa_86 lubią tę wiadomość

  • Aliszja Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 kwietnia 2022, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, zdiagnozowano u mnie wodniaka na jednym jajowodzie. Lekarz powiedział, że nie usuwamy, bo zrobia się zrosty i ciężej mogą przebiegać starania. Drugi jajowód jest ok. Czy ktoras z Was zaszła w ciążę w ten sposób? Jest to możliwe? Ile zajely starania. Nie wiem co o.tym myśleć

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ