X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną wysokie tsh - euthyrox a pramolan
Odpowiedz

wysokie tsh - euthyrox a pramolan

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy są wśród was jakieś nerwuski? Ja cierpię od lat na nerwicę lękową. Miewam lepsze i gorsze okresy. Właśnie zaczął się gorszy. A od wczoraj biorę euthyrox na niedoczynność tarczycy. I tu moje pytanie: czy mogę jednocześnie przyjmować pramolan, antydepresant z działaniem przeciwlękowym? Nie zapytałam o to lekarza, a kiepsko się dziś czuję :-(

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 13 września 2014, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze jesli z samego rana wezmiesz euthyrox i minimum godzine pozniej dopiero drugi lek to nic sie nie bedzie dzialo...Euthyrex nie dziala wykluczajaco z innymi lekami ..Tylko musisz pamietac ze musisz go brac na czczo minimum pol godz przed jakim kolwiek posilkiem A to dlatego ze jedzenie bardzo uposledza jego wchlanianie...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 13 września 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, ja pramolan kiedyś brałam bo miewałam problemy ze snem... Dwie godziny przed snem i spałam jak suseł... Niestety też jestem nerwus... Moja psychiatra stwierdziła, że mam nerwicę od niedoczynności... teraz mam hormony w normie i moje objawy somatyczne ustąpiły :)

    scarllet lubi tę wiadomość

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2014, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche poczytalam i nawet zrobilam sobie nadzieje, ze jak wylecze tarczyce, to i troche glowa mi sie uspokoi :-) dzieki dziewczyny

  • Assume2 Ekspertka
    Postów: 200 309

    Wysłany: 14 września 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @scarllet, to bardzo prawdopodobne :) zanim zaczęłam brać Eutyrox miewalam okresy lęków. Bałam się zostać sama w domu, jeździć autobusem...czulam napady gorąca i scisk w żołądku. Bałam się ze zemdleje,wymiotuje albo ze coś mi się stanie jak będę sama. To wszystko ustąpiło po ok.2 tygodniach od zaczecia leczenia. Byłam zdziwiona, bo nie wiazalam tych objawów z tarczyca ;) myślałam ze po prostu, mam nerwice (tylko nie wiedziałam skąd. ;) )
    Mam nadzieje ze Euthyrox pomoże Ci na tyle, ze będziesz mogła odłożyć ten drugi lek :)

    icsi sierpień 2014 (-)
    crio październik 2014 (-)
  • czarownica_tea Autorytet
    Postów: 583 801

    Wysłany: 15 września 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    scarllet- możesz spokojnie, tak jak pisały dziewczyny niedoczynność tarczycy może dawać objawy podobne do zaburzeń lękowych i nerwicowych- szczególnie te somatyczne objawy. Nie łykaj tych leków razem. Euthyrox na czczo,po 30 minutach śniadanie potem Pramolan i będzie dobrze :)

    dxomcwa16q3sloop.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ