X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną za grube endometrium
Odpowiedz

za grube endometrium

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 25 marca 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle się pisze i czyta o sposobach na wzrost endometrium (czerwone wino, zdaje się, migdały, tłuste ryby, orzechy).
    Niestety mój problem jest odwrotny - moje szanowne endometrium nawet po Clo miało grubo ponad 16 mm :-(
    W związku z tym moje pytanie: czy znacie jakieś domowe sposoby na powstrzymanie wzrostu endometrium - jakaś dieta? zioła? cokolwiek?


  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 25 marca 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nic nie wie, nie widział, nie słyszał?


  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 26 marca 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ czy lekarz niczego Tobie nie zalecił, co on powiedział o Twoim endometrium ...
    moje endometrium w trakcie monitorowania cyklu między 10 a 17 dc zmieniło się od 6 do 8 mmm, obecnie mam 7mm w 9dc i jestem stymulowana clo, jakiej grubości powinno być prawidłowe ...


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 26 marca 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedział, że generalnie jest grube, a że miałam kiedyś epizod z polipem, to jeśli trzecia inseminacja się nie powiedzie, będzie chciał mnie wysłać na histeroskopię.
    Aha - te 16mm wyhodowałam również biorąc clo, które podobno osłabia wzrost endometrium...
    Wiesz co, generalnie chyba ok. 15 mm po owulacji uważa się za wartość graniczną.Oczywiście, wiele zależy od konkretnego organizmu, od tego, czy endometrium jest jednorodne, czy niejednorodne, etc. Mój gin ogląda moją śluzówkę kilka razy w miesiącu już od kilku miesięcy, więc jeśli mówi, że mu się coś nie podoba, to pewnie coś jest na rzeczy. Ty jak dla mnie masz wartości wzorcowe :-) W dalszej części cyklu endometrium jeszcze przecież wzrasta. A jeśli masz jakiekolwiek obawy, to wcinaj migdały i pij czerwone winko :-)

    Podbijam pytanie: czy ktoś zna jakieś sposoby na powstrzymanie wzrostu endometrium?


  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 29 marca 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co ja się może za bardzo nie znam, ale coś mi się obiło o uszy, że może potrzebny zabieg jeśli się nie złuszcza z okresem... koleżanka miała łyżeczkowanie, jeśli dobrze kojarzę fakty to właśnie przez endometrium, które było mega grube... ale nie wiem czy czegoś nie pokręciłam...

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 30 marca 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś przeczytałam takie zdanie szukając info na temat wit. D3 (bo mam spore niedobory)że wit. D hamuje rozrost endometrium.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 17 lutego 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    halo, halo, jest tu kto? Mam straszny problem z endometrium.. dowiedziałam sie w 16 dniu cyklu ze moje ma 19mm ! i to w cyklu bezowulacyjnym. Lekarz nie ma pojęcia co tam się dzieję, kazał przyjsc po miesiączce zeby zobaczyć jak się złuszcza. Więc starania będe musiała przełożyć na długo :-(

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 17 lutego 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podobny problem co autorka wątku.
    Moja @ trwa ok 5-6 dni. Teraz byłam na CLO i w 7 dc na monitoringu i endo miało 5 mm, więc jednak się złuszcza w @. Póżniej 10 dc 9 mm, 12 dc 13 mm, i po owulacji 18 dc 16 mm. Po @ znów kolejny monitoring i dopytam lekarza bo właśnie się zastanawiam czy nie jest za grube.

    A co do wit. D3 biorę ją w dużej dawce z innego powodu i nie wpłynęło na endometrium, nadal jest grube.

    Poz!omka a z jakiego powodu miałaś bezowulacyjny cykl? Pęcherzyk wcale nie urósł czy nie pękł?
    Moje bezowulacyjne były z powodu nie pęknięcia pęcherzyka i wtedy tez endometrium miałam duże. W takim cyklu ma prawo tak rosnąć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2015, 14:43

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 17 lutego 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz nie widział żadnych pęcherzyków w 16 dniu cyklu. Mówiłam mu ze moim zdaniem owulacja u mnie występuje późno bo moje cykle trwają 37 dni. Lekarz na to, że to za długie cykle żeby zajsc w ciąże nawet...:/ I że jestem za młoda na tak grube endometrium :-( Ale najlepsze ze nic mnie nie boli tam bo nawet to sprawdzał zdziwiony moim endo. Czuje się świetnie, tylko że to endo takie i cykle długie :-( wspominał coś o szpitalu...na samą myśl mnie skręca...

    Ps. Czy jeśli owulacji nie miałam, to normalne że bolą mnie piersi prawie 2 tyg przed @ ? bo ja myślałam że one bolą tylko w drugiej fazie , progesteronowej :-D No ale skoro owu nie było to progesteron też sie nie wydziela chyba co?

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 17 lutego 2015, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby @ się pojawiła to zawsze trzeba wejść w drugą fazę cyklu mimo że owulacji nie było. Wydziela się progesteron, ale bardzo mało, chyba, że pęcherzyk nie pęka i się luteinizuje stąd też następuje wzrost progesteronu w cyklu bezowulacyjnym.
    Lekarz mógł sprawdzić w jakiej fazie cyklu jesteś patrząc na endometrium bo ono się różni w pierwszej i drugiej fazie.

    Równie dobrze jak masz tak długie cykle endometrium mogło być pierwszej fazy i jeszcze owulacji nie było.

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 17 lutego 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :-) No kazał mi przyjść od razu po @, nawet jak jeszcze plamienia będą to mam się pojawić na usg i wtedy zobaczy czy się dobrze złuszcza, i wspominał też coś o badaniach w szpitalu, bo łapie się za głowe widząc moje endo :-D Jak to powiedział, że normalnie by pomyślał że, to wczesna ciąża :-D

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 17 lutego 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam grube - mam endometrioze..
    Ponoc przy endometriozie to normalne.
    Odkąd biorę progesteron w postaci Duphastonu to się unormowalo bo progesteron wstrzymuje rozrost endometrium ;)

  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 17 lutego 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzisz Mar, Adelo chyba ma małe endometrium a też myślałam że przy endometriozie zawsze jest grube.
    Co do hamowania wzrostu progesteronem też tak myślałam, a teraz jak miałam takie usg i wyszło takie endo to gin powiedział, że progesteron muszę mieć wysoki. Jakby nie było po owu jeszcze trochę endometrium przyrasta, choć nie tyle co w pierwszej fazie cyklu. W drugiej przyrasta ta część odpowiedzialna za przyjęcie zarodka, stąd widać w obrazie usg,że endo jest 2 fazy cyklu.
    Tak sobie myślę, że jak ktoś ma tendencję to już tak będzie miał.

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 19 lipca 2016, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, przygotowuje sie do in vitro, w 3 dniu cyklu zjawiłam sie w klinice, to było wczoraj, mam bardzo skąpą miesiączkę, ale już mi taka się zdarzała, lekarz jak zobaczył endometrium, podejrzewał ciąże, z badania krwi wynika jednak że ciąży nie ma, moje endometrium jest poprostu grube mimo trwającej miesiączki, lekarz twierdzi ze miesiączka jeszcze się rozkręci, ale ja w to wątpie, bo praktycznie nie mam już żadnego krwawienia, czy ktoś kiedyś również miał grube endometrium przy miesiączce?

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 19 lipca 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkl ja mialam i powodem byly polipy endometrium

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 20 lipca 2016, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania dziękuję za odp, mam nadzieję że to nie polipy, miesiączka jest całkowicie bezbolesna i nie jest obfita a obfitość występuje przy polipach..dziś jadę na wizytę to się okaże

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Kwiatecek Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 20 lipca 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy 14 mm endo w 15 dc 3 dni po owu to dobra grubosc? Dodam ,ze cykl z clo ale kiedys mialam problem ze slabym endo, teraz wyszlo zadziwiajaco duze.

    Nadzieja umiera ostatnia!
  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 25 lutego 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odgrzebuję stary wątek.

    Czy ktoś ma/miał do czynienia z za grubym endometrium? Może pojawiły się jakieś domowe sposoby, żeby tak nie rosło?
    Po owu miałam 16,5 mm , w trakcie punkcji to samo. Nigdy lekarze nie narzekali, że jest za cienkie.

    Czeka mnie następna procedura. Czy warto robić transfer na takim endo? Jedna lekarka powiedziała, że ona by wtedy nie transferowała. ..

    Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wzrost czytalam ze duzo protein, oprocz innych sposobów, wiec moze ograniczyć mięso? Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 20:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    freta wrote:
    Odgrzebuję stary wątek.

    Czy ktoś ma/miał do czynienia z za grubym endometrium? Może pojawiły się jakieś domowe sposoby, żeby tak nie rosło?
    Po owu miałam 16,5 mm , w trakcie punkcji to samo. Nigdy lekarze nie narzekali, że jest za cienkie.

    Czeka mnie następna procedura. Czy warto robić transfer na takim endo? Jedna lekarka powiedziała, że ona by wtedy nie transferowała. ..

    Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
    Za grube....
    Umów się na pobranie wycinka endometrium do badania hist-pat w okolicy 18-21dc (zakładając że masz normalne cykle).

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ