X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zamrożenie komórek jajowych
Odpowiedz

Zamrożenie komórek jajowych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Wowow Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 16 listopada 2023, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Poszukuje informacji na temat zamrożenia komórek jajowych, jesli temat ten byl tu juz poruszany, podeslijcie prosze gdzie😁
    Mialam jedna konsultacje online w Gyncentrum w PL ale zaczelam interesowac sie czy nie zrobic tego w Czechach (mniej kwestii prawnych niz w Polsce? Jakie jest Wasze zdanie?) I oczywiscie, do jakiej kliniki sie zglosic?

    Mam lat 36, AmH 4,03, jestem pol roku po rostaniu, w stadium,ze juz chyba bede tylko singielka😆 moze sie to zmieni ale komorki zamrozic trzeba i tyle🙂

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2160 1189

    Wysłany: 16 listopada 2023, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowow wrote:
    Cześć!
    Poszukuje informacji na temat zamrożenia komórek jajowych, jesli temat ten byl tu juz poruszany, podeslijcie prosze gdzie😁
    Mialam jedna konsultacje online w Gyncentrum w PL ale zaczelam interesowac sie czy nie zrobic tego w Czechach (mniej kwestii prawnych niz w Polsce? Jakie jest Wasze zdanie?) I oczywiscie, do jakiej kliniki sie zglosic?

    Mam lat 36, AmH 4,03, jestem pol roku po rostaniu, w stadium,ze juz chyba bede tylko singielka😆 moze sie to zmieni ale komorki zamrozic trzeba i tyle🙂

    Komórki możesz zamrozić i co roku się płaci za przechowywanie. Im więcej zamrozisz tym większa później szansa na powstanie większej ilości zarodków oraz prób do zajścia w ciążę. Bo z obserwacji na forum wnioskuję, że nie zawsze wychodzi za pierwszym, drugim razem. Musisz zobaczyć jaką metodą jest to wykonywane. Bo jest jakaś nowa metoda, która nie uszkadza komórek.
    A co ważne, komórki niewykorzystane później możesz oddać lub zniszczyć.

    Jak będziesz szukać kliniki to zwróć uwagę jakie mają laboratorium, jaką opinię, jaką mają politykę (tzn. czy prowadzi Cię jeden lekarz), jaką mają skuteczność w in vitro. Jakie są koszty później procedury, czy za każdy element się płaci dodatkowo. Musisz na to spojrzeć trochę jakbyś podchodziła do całej procedury. Bo jak się później zdecydujesz na in vitro to właśnie w tej klinice będziesz przechodzić cały proces. A przenoszenie komórek jest ryzykowne i kosztowne. I kolejna kwestia najlepiej wybrać lekarza polecanego, nawet jak będzie trzeba na niego poczekać. Bo tacy raczej dobrze przygotują Cię do stymulacji i punkcji. I jest szansa że unikniesz hiperki:)

    Wowow lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Wowow Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 17 listopada 2023, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Ci Bunkierka za cenne informacje i uwagi!😊
    Na chwile obecna chyba Reprofit Ostrava "wysuwa sie na prowadzenie" wiec bede dalej przegladac jego watek a tu jesli sa osoby, ktore tez o tym mysla lub to robily,mam nadzieje,ze sie udziela,bo ciekawa jestem a temat obszerny😵‍💫

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1371 1640

    Wysłany: 17 listopada 2023, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze, ze naprawde rozwaz wiecej niz jedna stymulacje, bo to, ze np bedziesz miec duzo komorek nie oznacza, ze beda dobrej jakosci (tego sie nie wie dopoki sie nie zaplodni). AMH mowi o tym, ze masz jeszcze duze rezerwy i mozesz "wyprodukowac" duzo komorek, ale to nie mowi o ich jakosci.
    Podam swoj przyklad - mialam 35 lat, AMH 4, w stymulacji mialam ponad 20 pecherzykow, z tego bylo 11 dobrych komorek, ale niestety zadna nie dala zarodka. I wiem, ze nie jest to typowy przyklad, i nie chce Cie straszyc, ale jezeli masz finanse to rozwaz wiecej niz jedna stymulacje.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2160 1189

    Wysłany: 17 listopada 2023, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Dodam jeszcze, ze naprawde rozwaz wiecej niz jedna stymulacje, bo to, ze np bedziesz miec duzo komorek nie oznacza, ze beda dobrej jakosci (tego sie nie wie dopoki sie nie zaplodni). AMH mowi o tym, ze masz jeszcze duze rezerwy i mozesz "wyprodukowac" duzo komorek, ale to nie mowi o ich jakosci.
    Podam swoj przyklad - mialam 35 lat, AMH 4, w stymulacji mialam ponad 20 pecherzykow, z tego bylo 11 dobrych komorek, ale niestety zadna nie dala zarodka. I wiem, ze nie jest to typowy przyklad, i nie chce Cie straszyc, ale jezeli masz finanse to rozwaz wiecej niz jedna stymulacje.

    Ale jakość komórek chyba sprawdzają odrazu. Dopiero przy zapłodnieniu wychodzi czy połączy się z plemnikiem 🤔 czy może źle myślę?

    O to prawda, warto kilka razy podejść do stymulacji, aby mieć dużą rezerwę. I co ważne warto zadbać o dobrą jakość jajek przed stymulacja. Sprawdzić krzywa insulinową i cukrową 3 stopniową (często wyniki wychodząc słabe i trzeba podleczyć metformina). To ważne bo wyrzuty insuliny mają ogromny wpływ na jakość komórek w naszym organizmie. gdzieś na wątkach są informację, jakie witaminy są warte uwagi i jakie badania warto zrobić, aby sprawdzić stan organizmu. Także jak czas Cię nie goni, warto dodatkowo wprowadzić dietę, aby wyprodukować jak najlepszej jakości jajca, które później dadzą super zarodek 🥰

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ