X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zamrożenie komórek jajowych: endometrioza i refundacja, Warszawa
Odpowiedz

Zamrożenie komórek jajowych: endometrioza i refundacja, Warszawa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ava_Ava Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    chciałam się podpytać, czy któraś z Was cierpiąca na endometriozę zamrażała jajeczka, żeby zachować rezerwę jajnikową przed zabiegiem laparoskopowym?

    Przeczytałam, że są 2 programy refundacji dot. zamrażania jajeczek dla kobiet: https://www.novum.com.pl/pl/leczenie-nieplodnosci/dofinansowanie-in-vitro/?gclid=CjwKCAiAk--dBhABEiwAchIwkd3m-bUhoTNyfUMcsbqmCvkSEan-axP5utnUroEu9nY1-hmy-Q1D_hoCSqYQAvD_BwE

    Jednak w przypadku programu warszawskiego (do 2022r, więc nie wiem, jak wygląda nowy?) mowa tylko o chorobie onkologicznej), a przypadku mazowieckiego o endometriozie jedynie przy pełnym in-vitro, a dla mrożenia dla kobiet "nowotworowa lub inna choroba, której leczenie wymaga zastosowania terapii gonadotoksyczn"

    Czy któraś z Was przetarła już szlaki dofinansowania mrożenia jajeczek dla kobiet z endo?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ