X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zapalenie endometrium a ciąża
Odpowiedz

Zapalenie endometrium a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2016, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Czy któraś z Was miała przewlekłe zapalenie macicy i mimo to zaszła w ciążę? Leczyłam już skutecznie ureaplasmę wieloma antybiotykami i lekarz nie chce mnie już faszerować kolejną serią antybiotyków. Najprawdopodobniej będę podchodziła w kolejnym cyklu do inseminacji. Lekarz twierdzi, że zapalenie nie przeszkodzi. Powiedzcie proszę, jak to było z Wami?Czy rzeczywiście nie ma się czego bać?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadna z Dziewczyn nie miała tej dolegliwości?

  • MatyldaG Autorytet
    Postów: 1928 2090

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam ureoplasme, ale przed in vitro lekrz kategorycznie powiedzial, ze najpierw musimy się jej pozbyc bo stanowi zagrozenie pozniej dla życia dziecka i jest przyczyna poronien.
    Robilas wymaz z antybiogramem? U mnie tez od razu nie zareagowala, ale po zmiane antybiotyku udalo sie wytępić.

    Franek i Antek 36+0 2560 i 2710 kg
    UC1Cp1.png
    Endometrioza IV st., problem męski
    17.V.16 crio transfer blastki 411 :(
    18.VI.16 crio bl 321 i bl 2 :) bHCG:9dpt 734 11dpt 1871 biją dwa <3 <3 :)
    Mamy 3 mrożaczki <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ureaplasmę wyleczyłam na początku roku ale jakieś zapalenie znowu tam jest i nie wiem co robić. Lekarz nie chce mi już osłabiać organizmu antybiotykami i proponuje iui.

  • MatyldaG Autorytet
    Postów: 1928 2090

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj to niestety nie pomoge w tym temacie :( moze sprobuj spytac na watku IUI ?moze ktoras dziewczyna tam miala taka sytuacje

    Franek i Antek 36+0 2560 i 2710 kg
    UC1Cp1.png
    Endometrioza IV st., problem męski
    17.V.16 crio transfer blastki 411 :(
    18.VI.16 crio bl 321 i bl 2 :) bHCG:9dpt 734 11dpt 1871 biją dwa <3 <3 :)
    Mamy 3 mrożaczki <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno zapytam. Dziękuję za odpowiedź:-)

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Ja ureaplasmę wyleczyłam na początku roku ale jakieś zapalenie znowu tam jest i nie wiem co robić. Lekarz nie chce mi już osłabiać organizmu antybiotykami i proponuje iui.

    Nie daj się wmanerwować w IUI. Jak masz jakieś zapalanie to insemka nic nie da niestety.
    Spróbuj może skonsultować się z innym lekarzem bo jakaś przyczyna stanu zapalanego MUSI być. Nie robi się po prosto ot tak.

    Anatolka lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok zobaczę co teraz lekarz powie. Ja już na początku roku lecząc ureaplasmę zjadłam 15 opakpwań różnych antybiotyków. Dziwne że nie pomogły one na ten przewlekły stan zapalny.

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Ok zobaczę co teraz lekarz powie. Ja już na początku roku lecząc ureaplasmę zjadłam 15 opakpwań różnych antybiotyków. Dziwne że nie pomogły one na ten przewlekły stan zapalny.

    Widzę w podpisie to mocno szukasz i bardzo dobrze. A co ten lekarz mówi na przewlekłe zapalenie endometrium?

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z opisu badania histopatologicznego wynika, że zapalenie jest średnioobfite. Lekarz powiedział, że nie chce mi kolejny raz osłabiać organizmu antybiotykami. Twierdzi, że większość zmian zapalnych usunął podczas histeroskopii i rzeczywiście na USG ten obszar jest bardzo malutki. Powiedział też, że nie przeszkadza to w ciąży. Najważniejsze, że wie, co mi jest. Sama nie wiem więc, co o tym myśleć. Zapytam Go jeszcze raz w czwartek. Ufam Mu, bo od samego początku kompleksowo się mną zajął i szukał przyczyny moich niepowodzeń w staraniach. Martwię się jednak, że przy tym zapaleniu, inseminacja nie ma sensu.

  • better_angie Koleżanka
    Postów: 32 5

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten wątek jest już wymarły ale napiszę :P Jak lekarze doszli u Was do tego, że jest zapalenie endometrium? Jakieś objawy?

    36 lat
    Starania od 5 lat
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ