Zarodek mozaika
-
MagdaLenkaK wrote:Czy któraś z Was miała transfer zarodka z mozaiką 40%?
Odpisałam Ci na wątku weteranek. 🙂Starania od 11.2018
🧔♂️ 90: nieprawidłowy kariotyp: translokacja 14/21, oligozospermia
👱♀️ 93: AMH: (07.2023)- 2.96, (10.2025)-1.91
❌Komórki NK z krwi 21.3%❌KIR AA ❌Cross-match luty 2025:30,1%, maj 2025:36.9%.
I IVF 12/2023
🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy
➡️I FET 17/06/2024, BetaHCG: 8dpt: 13,50, 10dpt: CB 💔
II IVF 10/2024 (zmiana kliniki)
🥚16 pobranych, 12 dojrzałych, 8 zapłodnionych, ❄️❄️❄️
PGT-SR (zdrowy, trisomia 21, mozaika niskiego stopnia chromosomu 2)
➡️II FET 28/01/2025
Accofil, Smoflipid
BetaHCG: 8dpt-97.40, 10dpt-174, 13dpt-163, 14dpt-115 💔
➡️III FET 28/04/2025
Immunosupresja,Accofil, Smoflipid
BetaHCG: 8dpt 15,30, 10dpt: CB 💔
III IVF 11.2025 🥚15 pobranych, 10 dojrzałych, ❄️❄️❄️
IV IVF 01.2026 🥚13 pobranych, 7 dojrzałych, ❄️❄️❄️❄️
(5 zdrowych, 1 mozaika, 1 nieinformatywny)
➡️IV FET 08.06.2026
BetaHCG: 8dpt-31,90, 10dpt-CB 💔 -
Aż sobie zerknęłam do papierów. U mnie był transfer mozaiki 30% z prawdopodobieństwem trisomii chromosomu 3. Zarodek zagnieździł się na krótko i właściwie tyle, poronienie w 5t.
Myślę, że jak się nie ma zarodków do wyboru, to trzeba transferować i miec nadzieję. Jak poczytasz forum, to zauważysz, że badania PGT nie są wcale takie popularne. Co chwilę transferowane są zarodki nieprawidłowe, mozaikowe, różne. Mozaika niskiego stopnia też ma szansę zdrowej ciąży, choć mniejszą. Pewnie podobne obawy mają dziewczyny przy transferze zarodka niskiej klasy. Ba, jak już bawimy się w matematykę, to i zdrowy zarodek ma szansę przyjęcia się 50/50?👩🏻37 👦🏻38
06.2024 💔 poronienie 6+4
✔️kariotypy, morfologia krwi
ja: amh 2,47-2,76, IBS
💊colon C, prenatal, NAC, magnez, sanprobi
✔️protrombina, V Leiden, ANA3, białko C i S
❌F5 R2 hetero, MTHFR homo, PAI-1 hetero
on: 💊profertil
✔️fragmentacja, HBA, ilość
🔻ruchliwość, budowa
I procedura ICSI
09.2025: krótki💉gonal, ovitrelle
punkcja: 6 🟡4🥚2❄️5AB, 5AB
pgt-a: 1❌, 1🤔
29.11.2025 transfer 5AB❄️ mozaika30%
10dpt beta 7,8, 12dpt beta 6,2, 14dpt beta 1,💔5+3
II procedura IMSI
01.2026: krótki💉rekovelle, menopur, ganirelix, gonapeptyl +ona:💊NAC, resveratrol, Q10
punkcja: 9🟡6🥚1❄️5AB
pgt-a: 1❌ ferrytyna:18
III procedura PICSI
+on💊: resveratrol, Q10, vit. C, tran
03.2026 💉gonal, menopur, ganirelix, gonapeptyl
punkcja: 9🟡5🥚5❄️4AB, 4BB, 4BB, 4BC, 4BC
pgt-a: 2✔️3❌ ferrytyna:51
03.06.2026 transfer ❄️4AB
8dpt beta 63, 10 dpt beta 183, 12 dpt beta 614, 17dpt beta 5247🍀 -
MagdaLenkaK wrote:Czy któraś z Was miała transfer zarodka z mozaiką 40%?
Na etapie blastki rzadko, który zarodek nie jest mozaika. Zarodki o mozaicyzmie mniejszym jak 20% uważa się za prawidłowe i tyle. 20-50% za mozaiki niskiego poziomu i te z powodzeniem się transferuje (różne źródła podają różne wartości %)
Oczywiście ważne jest, którego chromosomu mozaicyzm dotyczy i tutaj szczegóły może wytłumaczyć genetyk. Tak w skrócie zarodek na tym etapie jeszcze się dzieli / naprawia .PowodzeniaWiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca, 07:57
Ishildur lubi tę wiadomość
Hania🧑 6 lat ivf
14.10.2025 7+3 jest ♥️
18.11.2025 pierwsze badanie prenatalne test panorama 💙 Staś
Zostały ❄️❄️
Maj 2026 CC Staś
2027 powrót po ostatnie zarodki⏳️
Zawsze jest miejsce na cud 🌺 -

Nadal czekam na info od genetyka po wizycie co robimy dalej. Czuje jakby on się bał cokolwiek doradzić
więcej przestudiowałam w necie niż mi powiedział


