X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zbyt duza liczba plemnikow?
Odpowiedz

Zbyt duza liczba plemnikow?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche nie na temat w tym dziale, ale szukam pomocy.
    Dziewczyny czy spotkalyscie sie kiedys z diagnoza, ze plemnikow jest za duzo? Cieszylismy sie z mezem, ze ma super wyniki - normozospermioza, ale gdy wiecej poczytalam, dowiedzialam sie, ze liczba plemnikow powyzej 250 mln moze utrudniac ich poruszanie, a moj maz ma wynik 514 mln! Bede wdzieczna za jakies informacje na ten temat

    Ania_84, mrth666 lubią tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 23 lutego 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz tez ma bdb parametry. Lekarz w klinice byl pod wrazeniem. 216mln jak pamietam. Powiedzial wtedy, ze dobrze, ze nie wiecej, bo bylby klopot z tego. Zdziwilam sie, ze jak to plemnikow moze byc za duzo... Powiedzial, ze moze, ale nie zglebialismy tematu, bo od 216 do 250mln jest jeszcze sporo... Dostal wtedy malz skierowanie na badanie fragmentacji dna plemnikow.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 23 lutego 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka a kiedy jest wskazanie na badanie fragmentacji dna plemników? Myślałam, że jak w wynikach nie ma niepokojących sygnałów, to dalsze bardziej szczegółowe badanie nasienia nie jest konieczne.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 23 lutego 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paola, kochana, ja po prostu jestem duuuuzo dalej. W tej chwili juz po 1 IMSI. U nas po 2 latach staran od razu pod okiem lekarza, kilkunastu potwierdzonych owulacjach nie bylo ciazy. Nasienie ok, owulacje byly a dziecka nie, wiec musieli w klinice szukac glebiej. To bylo drugie z meskich badan ostatecznie wykluczajace podstawowe problemy z plemnikami. Tez nam wyszlo prawidlowo. Zlecili nam je dopiero w klinice :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2015, 16:05

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 23 lutego 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, prześledziłam wątek clo od początku:) Przykro mi, że pierwsze podejście się nie udało. Będę trzymać kciuki za kolejne.
    A o to badanie pytam, bo nam w klinice tylko to podstawowe kazali na początku zrobić, no i gin stwierdziła że całkiem dobre wyniki, dodatkowych badań nie zleciła i póki co męża zostawiła w spokoju. A że w życiu trzeba się kierować zasadą ograniczonego zaufania (szczególnie do lekarzy :) ) to pytam jeszcze Was jak mam jakieś wątpliwości :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 23 lutego 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To badanie ocenia jakos czy plemniki maja dobre DNA i czy w zwiazku z tym maja potencjal do zaplodnienia :). Wyszlo nam dobrze, wiec nie wnikalam i nie zaprzatalam sobie glowy szczegolami.

    P.s. ono sie nazywa jeszcze chyba inaczej - badanie chromatyny plemnikowej chyba. Jakos tak.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyczytałam dziś, ze jezeli procentowo odpowiednia liczba plemnikow ma prawidlowa budowe i ruch, to ich duza ilosc nie powinna byc problemowa. Pewnie dlatego diagnoza to normozospermioza

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 28 lutego 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    scarllet wrote:
    Wyczytałam dziś, ze jezeli procentowo odpowiednia liczba plemnikow ma prawidlowa budowe i ruch, to ich duza ilosc nie powinna byc problemowa. Pewnie dlatego diagnoza to normozospermioza


    Mój narzeczony ma liczbę 880 mln plemników !!! I usłyszałam to samo co Scarlett.
    Tak duża liczba plemników zwiększa lepkość nasienia. U nas lepkość to ++. W dodatku brak uplynnienia do 60 min ale podobno to tez jest spowodowane bardzo dużą liczbą plemników.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 28 lutego 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny.... powiem tylko tyle- pewnie większość facetów którzy poczęli swoje dzieci bez żadnego badania zrobiłby je pewnie wyszło by coś nie tak. To że są normy nie oznacza ze jakiś odchylek będzie zaraz bóg wie jakim problemem. Pewnie nieliczni mieliby super nasienie. U takie trzeba mieć podejście.
    Zmartwieniem powinien być wynik na prawdę zły.

    scarllet lubi tę wiadomość

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 lutego 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze jesli jest podwyzszona lepkosc .. warto sprawdzic posiewy nasienia..

    dodatkowo jesli ph jest powyzej 8 lub wystepuje aglutynacja i dlugi uplynnienie to posiew jest wskazany w I kolejnosci

    brak uplynnienia = brak mozliwosci uwolnienia sie plemnikow z nasienia..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 28 lutego 2015, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PH jest równe 8. Aglutynacji brak.
    Badanie nasienia będziemy chcieli powtórzyć za ok 2 mce i w labo tez powiedzieli ze można dla pewności zrobić ten posiew.
    Ja jednak jestem dobrej myśli :)

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 28 lutego 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha... nie wiem czy jest brak upłynnienia. Widziałam po niektórych wynikach ze badają czas uplynnienia także po więcej niż 60 min. W moim labo tylko do tego czasu. Ale nie jest powiedziane ze nie uplynnienia się wcale.

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 lutego 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, ma racje. Moj maz jak pisalam wyzej ma super wyniki. Wszystko w normie poza jednym plusikiem przy aglutynacji. Wlasnie Ania na priv rzucila okiem na malzowe wyniki i stwierdzila, ze stawia na bakterie w posiewie, bo aglutynacja+ i uplynnienie 55min. Jak wyczytalam aglutynacji nie powinno byc wcale a najlepsze/najkorzystniejsze uplynnienie to takie w czasie 15-20minut. Zrobilismy posiew i Ania miala racje. Leczymy nasieniowa bakterie...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 28 lutego 2015, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. Tylko u nas a gluten akcja nie występuje :)

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdzilam jeszcze te dwa parametry. Aglutynacji brak, uplynnienie do 60 min zupelne. Wiec chyba przestane sie przejmowac.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 lutego 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolaaa wrote:
    Ok. Tylko u nas a gluten akcja nie występuje :)

    Ale czytalam wyzej, ze jest uplynnienie poza norma WHO. Placilismy za posiew 25zl. Nie pieniadze. Warto zbadac. Nawet niekoniecznie przy okazji spermiogramu, bo jesli cos wyjdzie to musi byc antybiotykoterapia zgodna z antybiogramem :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 lutego 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli uplynnienie jest w okolicach 60 min..i jesli wystepuje ono w co najmniej dwoch badaniach i nie spada.. to jest to glówny wskaznik do inseminacji..

    jedno co warto by bylo podawac facetom jesli jest wznozona lepkosc/ dlugi czas uplynnienia - duzo wody , witaminy, i np wit C 1000 mg
    ps u mmojego meza aglutynacji wogole nie bylo ph bylo 8 i wyszly w posiewie 3 bakterie fakt u nas i tak nic to nie zmianialo. ale przynajmenij wyleczylismy :) i nie przekazywalismy sobei dalej ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 lutego 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa u mojego meza nie bylo absolutnie zadnych objawow tej bakterii. Wyszla i w posiewie nasienia i moczu. Nic Go nie bolalo w czasie mikcji, nie swedzialo, nie szczypalo, nie bylo zaczerwienienia i podraznien. Zupelnie nic, co wskazywaloby na obecnosc bakterii.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 28 lutego 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój partner nie jest taki chętny do częstego oddawania nasienia do pojemniczka dlatego posiew chciałam połączyć od razu z następnym badaniem. Chyba dla świętego spokoju zmuszę go żeby zrobić posiew szybciej. Tym bardziej, że w nasieniu była podwyższona liczba leukocytów, ale bardziej myślałam, że może to być z powodu choroby, którą miał ok 3 tygodnie przed badaniem.
    Kurcze, dopiero teraz kojarze, że coś w grudniu mówil o pieczeniu. Może coś jednak jest na rzeczy. Tym bardziej, że ja kilka miesięcy wcześniej leczyłam się na grzybicę, która wyszła przypadkowo podczas badania kontrolnego- miałam ją bezobjawowo. Lekarz jednak dał antybiotyk mi, ale partnerowi już nie. Może się kurcze czymś zaraził :/

    Dziewczyny zajrzałam jeszcze raz do uwag na końcu badania. Napisane jest "wydłużony czas upłynnienia ejakulatu".
    Nie jest napisane brak upłynnienia. Czy to nie ma różnicy?

    Zarówno w labo jak i gin powiedzial, że lepkość będzie zwiękoszona przy takiej liczbie plemników. Czas upłynnienia też z tego powodu może być większy.

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 lutego 2015, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w miejscu uwag bylo wpisane aglutynacja+. Teraz juz wiem, ze nie bez przyczyny lab to zaznaczyl wyraznie.

    Nie napisza brak uplynnienia, bo ile by musieli czekac i badac to? Kilka godzin? WHO ma norme ponizej 60 i do tego czasu badaja na ogol.

    Co do kubeczkow - wiadomo, ze zaden facet nie jest fanem-moj tez nie, ale teraz sie cieszy, ze wiemy juz z czym walczymy :) nawet jesli nie dawalo to przykrych objawow. A nasienie oddal w domu i podjechalam szybko do przyszpitalnego laboratorium.

    A i trzeba pamietac, ze czasem laby oddzielaja posiewy bakteryjne pod grzybiczych i licza jako dwa - nalezy spytac.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ