X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zespół hiperstymulacji przy potwierdzonej ciąży
Odpowiedz

Zespół hiperstymulacji przy potwierdzonej ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 4 października 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem, że temat się przewijał, ale albo bardzo dawno, albo nie znalazłam odpowiedzi konkretnych.
    Jak długo to u Was trwało i jaki miało przebieg? Kończyło się szpitalem?
    Jestem po IUI, miałam 5 pęcherzyków, rozszalało się ich więcej i od 5 dni rozkręcał mi się zespół hiper. Brzuch mam wielkie jakbym była w 6 miesiącu, ledwo chodzę, dostałam clexane, dupka 3x2 i jeszcze progesteron dopochwowy ( coś na C też) i tyle. Dr powiedział że rosnąca beta może podkręcać hiperst.
    Jak długo trwało to u Was? Zagroziło ciąży?

    7u229jcgzsq578gy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja tak mam niestety. Dodam Cię na priv

  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 4 października 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DomiZ wrote:
    Hej ja tak mam niestety. Dodam Cię na priv

    Oki, idę

    7u229jcgzsq578gy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Oki, idę
    Jak się czujesz? Jesteś w szpitalu??

  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 6 października 2018, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Jak się czujesz? Jesteś w szpitalu??

    Nie nie. Czuję się różnie. Ale brzuch nie maleje. Zastrzyki w brzuch bardzo bolą, bo brzuch jest twardy jak kamień. Nie wiem czy nie powinnam dostać na to czegoś więcej niż hurtowych ilości progesteronu dopochwowo i doustnie i tych zastrzyków przeciwzakrzepowych. Nie dostałam każdych wskazań co jeść czego nie. Po weekendzie wybieram się do lekarza. Niech sprawdzi co tam się dzieje. Mam dość...

    7u229jcgzsq578gy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2018, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Nie nie. Czuję się różnie. Ale brzuch nie maleje. Zastrzyki w brzuch bardzo bolą, bo brzuch jest twardy jak kamień. Nie wiem czy nie powinnam dostać na to czegoś więcej niż hurtowych ilości progesteronu dopochwowo i doustnie i tych zastrzyków przeciwzakrzepowych. Nie dostałam każdych wskazań co jeść czego nie. Po weekendzie wybieram się do lekarza. Niech sprawdzi co tam się dzieje. Mam dość...
    Kurczę współczuję :( Ty do Macierzyństwa chodzisz tak? Czy do Parens?
    Dietę zastosuj taką jak dziewczyny pisały: dużo białka i wody czyli kurczak z ryby itd. Ja bym chyba na Twoim miejscu już dawno na pogotowie z tym pojechała skoro nie ma żartów

  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 6 października 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kurczę współczuję :( Ty do Macierzyństwa chodzisz tak? Czy do Parens?
    Dietę zastosuj taką jak dziewczyny pisały: dużo białka i wody czyli kurczak z ryby itd. Ja bym chyba na Twoim miejscu już dawno na pogotowie z tym pojechała skoro nie ma żartów

    Tak, Parens. Właśnie unikam szpitala, bo dziecko w domu jedno. w pon wybiorę się do Kliniki zobaczę czy coś się zmienia w środku. Najgorsze, że przy ciąży niewiele mogą zrobić :/

    7u229jcgzsq578gy.png
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 7 października 2018, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Tak, Parens. Właśnie unikam szpitala, bo dziecko w domu jedno. w pon wybiorę się do Kliniki zobaczę czy coś się zmienia w środku. Najgorsze, że przy ciąży niewiele mogą zrobić :/

    Ja miałam hiperke po stymulacji do Ivf na początku ciąży. Fakt objawy nieciekawe ale puściło samo około 11tygodnia. Trzeba zacisnąć zęby i przeczekać. Z ciąża wszystko było ok, poza tym, że synek ma spodziectwo, a to podobno jest związane z hormonami. Tak więc nie wiem czy nie od tej hiperki i mega wysokich estrogenów...ale tego nikt nie powie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A żadna z Was nie brała Dostinexu może?

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 7 października 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DomiZ wrote:
    A żadna z Was nie brała Dostinexu może?
    A można w ciąży? Ja brałam przed ciążą w ciąży miałam natychmiast odstawic

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie teoretycznie nie można. Ja niebralam nigdy wcześniej ale dostałam na HSSO 1 tabletkę dziennie . W szpitalu również potwierdzili ze muszę brać..Podobno zmniejsza objawy i faktycznie ze mną jest duuuzo lepiej. Ale b się boje ze złe to wpłynie na rozwój dzidziusia :(

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 7 października 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DomiZ wrote:
    No właśnie teoretycznie nie można. Ja niebralam nigdy wcześniej ale dostałam na HSSO 1 tabletkę dziennie . W szpitalu również potwierdzili ze muszę brać..Podobno zmniejsza objawy i faktycznie ze mną jest duuuzo lepiej. Ale b się boje ze złe to wpłynie na rozwój dzidziusia :(
    Myślę że lekarze wiedzą co robią

    DomiZ lubi tę wiadomość

  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 9 października 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. U mnie już trochę lepiej. Brzuch nadal duży, ale mogę chodzić itd
    Docent nie przepisał mi dostinexu ze wzgl.na szkodliwość w ciąży, ale dzisiaj na kontroli u innej młodszej lekarki dostałam reckę na ten dostinex. Jednak raczej go nie wykupię i nie wezmę. Bo rozumiem, że to ma objawy leczyć prawda? Dałam radę przez najgorszy tydzień to teraz już powinno być z górki. Nie chcę teg brać.

    U mnie natomiast dzisiaj pokazały się dwa pecherzyki ciążowe w usg . Prawie spadłam z fotela

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2018, 20:40

    7u229jcgzsq578gy.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ