X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów ciąża - nie ciąża...co myśleć?
Odpowiedz

ciąża - nie ciąża...co myśleć?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pina87 Koleżanka
    Postów: 45 46

    Wysłany: 10 marca 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dziwna jest moja sytuacja nie wiem już co myśleć... W lutym rok temu urodziłam dziecko... Pierwszy okres po porodzie dostałam 9 stycznia w tym roku... Ale był nietypowy jak na mnie - skąpy, krótszy... 9 lutego byłam u ginekologa, który stwierdził, że raczej nie miałam owulacji a grubość endometrium wskazuje, że do 2 tygodni powinien pojawić się kolejny okres. Pęcherzyków brak. Do tej pory okresu nie było. Tydzień temu zaczęłam się trochę źle czuć, lekkie mdłości, wzdęty brzuch... Zrobiłam dobie test owu zobaczyć czy cokolwiek się dzieje a on... mega pozytywny. I tak przez kolejne 3 dni. Więc dziś zrobiłam ciążowy. Mocna druga kreska. Czy to możliwe żebym była w ciąży? Dokładnie miesiąc temu zero pęcherzyków, endometrium przedokresowe... Nie rozumiem.. A może pozytywny test ciążowy może wskazywać na chorobę? Już się nakręcam, ale na wizytę muszę czekać do poniedziałku wieczorem...

    eikts65gi95y2ddi.png
    km5sdf9hh32wsr4g.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 marca 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym jednak założyła, że to ciąża, a nie choroba :) Gratulacje! Jeśli się martwisz, zrób w poniedziałek betę, to powinno rozwiać Twoje wątpliwości :)

    moiko lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • megiiiii Koleżanka
    Postów: 54 21

    Wysłany: 11 marca 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana moim zdaniem bedziesz mamusią po raz drugi :)

  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 12 marca 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak test ciążowy pozytywny, to "raczej" ciąża ;). Gratulacje :)

  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pina87 daj znać co u lekarza :)

    mkwia
  • Reybok Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 15 marca 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba ciąża :)

  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 15 marca 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pina87 wrote:
    Cześć dziewczyny, dziwna jest moja sytuacja nie wiem już co myśleć... W lutym rok temu urodziłam dziecko... Pierwszy okres po porodzie dostałam 9 stycznia w tym roku... Ale był nietypowy jak na mnie - skąpy, krótszy... 9 lutego byłam u ginekologa, który stwierdził, że raczej nie miałam owulacji a grubość endometrium wskazuje, że do 2 tygodni powinien pojawić się kolejny okres. Pęcherzyków brak. Do tej pory okresu nie było. Tydzień temu zaczęłam się trochę źle czuć, lekkie mdłości, wzdęty brzuch... Zrobiłam dobie test owu zobaczyć czy cokolwiek się dzieje a on... mega pozytywny. I tak przez kolejne 3 dni. Więc dziś zrobiłam ciążowy. Mocna druga kreska. Czy to możliwe żebym była w ciąży? Dokładnie miesiąc temu zero pęcherzyków, endometrium przedokresowe... Nie rozumiem.. A może pozytywny test ciążowy może wskazywać na chorobę? Już się nakręcam, ale na wizytę muszę czekać do poniedziałku wieczorem...
    Jeżeli serduszkowalaś bez zabezpieczenia to nic w tym dziwnego że jesteś w ciąży

    golonat lubi tę wiadomość

    ignite
  • pina87 Koleżanka
    Postów: 45 46

    Wysłany: 15 marca 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chciałam być w ciąży :) ale przez to że gin. powiedziała na wizycie, że marne na to szanse, że owulacji brak i ogólnie stan przedokresowy, nie ma pęcherzyków - to było dla mnie dziwne, że nagle po 4 tygodniach jestem niby w ciąży. Ale okazało się, że już wtedy byłam w ciąży, tylko była jeszcze tak wczesna, że po prostu lekarka jej nie zauważyła :]

    golonat lubi tę wiadomość

    eikts65gi95y2ddi.png
    km5sdf9hh32wsr4g.png
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 15 marca 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pina87 wrote:
    chciałam być w ciąży :) ale przez to że gin. powiedziała na wizycie, że marne na to szanse, że owulacji brak i ogólnie stan przedokresowy, nie ma pęcherzyków - to było dla mnie dziwne, że nagle po 4 tygodniach jestem niby w ciąży. Ale okazało się, że już wtedy byłam w ciąży, tylko była jeszcze tak wczesna, że po prostu lekarka jej nie zauważyła :]

    No to gratulacje:)

    mkwia
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 17 marca 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje :)

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ