X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów czy mogę prosić o interpretację wykresu?
Odpowiedz

czy mogę prosić o interpretację wykresu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 14 lutego 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wzrosła mi dziś temperaturka, czemu nie wyznacza mi owu?

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 14 lutego 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 wyższe temperatury i linie się pojawią :)

    Mychaa22 lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mychaa22 wrote:
    wzrosła mi dziś temperaturka, czemu nie wyznacza mi owu?
    A kiedy miałaś szczyt objawu śluzu? Po szczycie jeszcze 3 dni są dniami płodnymi.
    Dodam jezcze że OF nie zawsze dobrze wyznacza owulację.

    Mychaa22 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wczoraj wieczorem miałam śluz kremowy, nawet sporo. Rozciągliwy 17 dc.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli rozumiem że najlepszy śluz miałaś 17 dc. Jeżeli tak to po szczycie śluzu 3 dni są dniami płodnymi jeżeli 3 wyższa temp jest wyższa o co najmniej 0,2 st (dwie kreski) jeżeli jest troszkę niższa niż te 2 kreski to czeka się na 4 temp. i wystarczy że leży powyżej linii podstawowej (OF nie wyznacza linii podstawowej) i wtedy ten 4 dzień też jest dniem płodnym.
    U ciebie dzisiaj wystąpił pierwszy skok temp. a dzień szczytu śluzu oraz pierwszy dzień skoku temp. ( w Twoim przypadku także te dni pomiędzy) są dniami najbardziej płodnymi.
    Samego dnia owulacji nie jesteśmy w stanie wyznaczyć ale podejrzewam że owulkę miałaś 17-18 dnia cyklu (jeżeli temp. dalej pójdzie w górę) ale trudno powiedzieć na dzień dzisiejszy bo nie wiadomo co dalej z temp. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2014, 09:25

    Mychaa22 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję pięknie, zobaczymy co będzie jutro :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 14 lutego 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mychaa22 wrote:
    dziękuję pięknie, zobaczymy co będzie jutro :)
    Proszę bardzo:) polecam się na przyszłość :)

    Mychaa22 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 15 lutego 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Czyli rozumiem że najlepszy śluz miałaś 17 dc. Jeżeli tak to po szczycie śluzu 3 dni są dniami płodnymi jeżeli 3 wyższa temp jest wyższa o co najmniej 0,2 st (dwie kreski) jeżeli jest troszkę niższa niż te 2 kreski to czeka się na 4 temp. i wystarczy że leży powyżej linii podstawowej (OF nie wyznacza linii podstawowej) i wtedy ten 4 dzień też jest dniem płodnym.
    U ciebie dzisiaj wystąpił pierwszy skok temp. a dzień szczytu śluzu oraz pierwszy dzień skoku temp. ( w Twoim przypadku także te dni pomiędzy) są dniami najbardziej płodnymi.
    Samego dnia owulacji nie jesteśmy w stanie wyznaczyć ale podejrzewam że owulkę miałaś 17-18 dnia cyklu (jeżeli temp. dalej pójdzie w górę) ale trudno powiedzieć na dzień dzisiejszy bo nie wiadomo co dalej z temp. :)

    Droga Vanesso, temperaturka poszla w gore dzis i dalej nie ma linii hm... :( co jest

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 15 lutego 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mychaa22 wrote:
    Droga Vanesso, temperaturka poszla w gore dzis i dalej nie ma linii hm... :( co jest
    Może dlatego że masz dopiero drugi dzień skoku albo dlatego że OF wyznacza prawdopodobnie owulkę jak trzecia temp. jest wyższa o 0,2. To tylko system więc ma swoje ustawione reguły a organizm rzadko działa według jego reguł więc nie ma się co nim przejmować.
    Nie myśl o tym czy jest na wykresie krecha czy nie tylko myśl o tym że jutro wieczorem jeżeli jutrzejsza temp będzie wyższa od dzisiejszej o co najmniej 0,08 st. zacznie Ci się okres niepłodności po owulacyjnej.
    Ja jakbym brała do serca to co mi OF wyznacza to bym zwariowała i była zdezorientowana ciągle :/

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 15 lutego 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mychaa22 szczerze polecam prowadzić wykres według wskazówek Vanessy, ale tutaj nie da rady. Najlepiej sobie samemu jeszcze wykres w zeszycie zorganizować.
    (Polecam też wymienić termometr elektroniczny na szklany, nawet zwykły z apteki niekoniecznie owulacyjny daje radę. A właściwie jaki dokładnie termometr elektroniczny posiadasz?)

    Ovu jest prostym programem - bierze pod uwagę wyłącznie temperaturę (i czasem, jak się patrzy na wykres to człowiek nie wie skąd ma pomysł, by w danym dniu ustawić owulację) plus wystąpienie jednego z dodatkowych oznak płodności (śluz lub pozycja szyjki). Niestety przez to uproszczenie można się rozminąć z dniami płodnymi.
    Jeżeli się nie mylę (na ile dobrze rozgryzłam ten program) owulacja zostanie ustawiona na 19 dc, jeżeli jutro znów wzrośnie temperatura. Może się też zdarzyć, że ustawi ją na kilka dni wstecz.
    Przykładowo u mnie, gdy przestanę ignorować temperaturę z 19 dc przestawia mi "owulację" z 17dc (gdzie być powinna zaznaczona) na 14 dc. Gdybym przedwczorajszej temperatury nie oznaczyła jako zaburzonej program dopiero dziś ustawił by mi owu właśnie na 14dc (czyli 7 dni wstecz).

    vanessa lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 15 lutego 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zwykły termometr i nie narzekam. I tak jak wspomniała Asta prowadzę sobie odrębny wykres w zwykłym zeszycie i tam notuję sobie potrzebne informacje i mam wszystko "czarno na białym".
    Ja na OF jestem od sierpnia i chyba tylko raz ten program wyznaczył mi owulację kiedy naprawdę była ale to tylko przypadek a nie "mądrość" OF.
    Ja na tym portalu jestem tylko z nudów i żeby pogadać a tym co mi OF zaznacza na wykresie to się nie sugeruję.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 15 lutego 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Dziewczyny! Mam termometr elektroniczny microlife. Boje sie ze owulacji moge w ogole nie miec. Jest to moj pierwszy wykres.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 15 lutego 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mychaa22 wrote:
    Dziekuje Dziewczyny! Mam termometr elektroniczny microlife. Boje sie ze owulacji moge w ogole nie miec. Jest to moj pierwszy wykres.
    Nie stresuj się :) Wykres ładnie wygląda :) Za kilka dni będzie jeszcze "jaśniejszy"

    Mychaa22 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 15 lutego 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mychaa22 a który numerek? 1622 czy 16C2?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 15 lutego 2014, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Mychaa22 a który numerek? 1622 czy 16C2?
    Mam16C2

  • Anuska127 Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 16 lutego 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie :) mam pytanie, czy któraś z Was mogłaby zinterpretować mój wykres? Dotychczasowe miałam "normalne", ale teraz zupełnie nie wiem o co chodzi. Miałam niby dni płodne, temperatura podskoczyła, 2 dni się utrzymała, szyjka zeszła niżej, super ładnie, myślę już owulacja się odbyła a tu klops, temperatura znowu spadła, szyjka wróciła do góry i teraz znowu mam tak jakbym była przed owu... Myślicie, że to kwestia cyklu bezowulacyjnego, czy po prostu dużych wrażeń (w pracy mam młyn)? A może to coś z hormonami mi szwankuje? Z góry dziękuję za odpoweidź :*

    8de8727c75cffd2c5c9d3266de486b9d.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2014, 09:18

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 16 lutego 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez stres mogła owulacja zostać zahamowana. Organizm podchodził do owulki ale nie doszło do niej i po kilku dniach organizm na nowo zaczął przygotowywać się do owulacji i myślę że teraz dojdzie do skutku :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Anuska127 Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 16 lutego 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź, bo normalnie zaczynam się zastanawiać co się ze mną dzieje i czy dalej mam próbować, czy dać sobie na spokój w tym miesiącu ;)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 16 lutego 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska127 wrote:
    Dzięki za odpowiedź, bo normalnie zaczynam się zastanawiać co się ze mną dzieje i czy dalej mam próbować, czy dać sobie na spokój w tym miesiącu ;)
    Oczywiście że próbować :) owulacja pewnie dopiero nadejdzie :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 21 lutego 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy jest jakaś szansa u mnie? Dziś temperaturka lekko spadła i dziwne plamienie.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ