X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów czy mogło się udać?
Odpowiedz

czy mogło się udać?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anniee Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 26 lipca 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane! To moj pierwszy cykl z mierzeniem temperatury. W marcu poroniłam i od tej pory cykle mi się całkowicie rozjechały. Dziś 42 dc test negatywny, czuję się okropnie, chce mi się spać, a w gardle czuję, jakbym miała kłębek. Dumam, czy coś może jeszcze z tego być, czy po prostu czekać na @. Zastanawiają mnie te niskie temp. po owu, ale mierzę pierwszy raz - może taki mój urok? W 7 dpo robiłam progesteron i wyszło niecałe 5 więc mało, a nastepnego dnia temp. ostro w górę. Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki i sugestie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2017, 22:20

    6de84c5680ba28bb19ba8cf6a32531c4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7dpo testosteron? A nie progesteron?

  • SylwiaLu Autorytet
    Postów: 505 429

    Wysłany: 26 lipca 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym jeszcze poczekała 2,3 dni. Jak nie przyjdzie @ to na betę :)

    22.06.2020 Luiza :*
    XII 2018 poronienie zatrzymane; Łucja - 10tc [*]
    Hashimoto od 2007
    Starania od XII 2015
    jajowody drożne, histeroskopia ok
    Mąż - morfologia 6%
    AMH 8,07; 3 x UIU :(
    X 2018 elektrokauteryzacja jajnika, usunięcie ognisk endometriozy
    mthfr hetero, kwas metylowany i wit prenatalne
  • Anniee Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 26 lipca 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, oczywiście, że progesteron - dzięki!

    6de84c5680ba28bb19ba8cf6a32531c4.png
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 27 lipca 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczęta, jeste tutaj nowa:0 od 4 miesięcy staramy się z mężem o dziecko:) Od 3 dni czuję się fatalnie, ból głowy, problem z obudzeniem się i ból brzucha od 4-5 dni, ale brzuch od 3 cykli pobolewa zaraz po owulacji aż do końca okfresu tak na prawdę. Owsianka, którą jadłam codziennie na śniadanie nagle zrobiła się nie do przełknięcia.Na wykresach nie mogę się ogarnąć, bardzo proszę o podpowiedz czy jest chociaż jakaś szansa? Pozdrawiam!;)

    fcaaec40e30a6ae27c45cd946a689ce0.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2017, 07:57

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • gabrika Koleżanka
    Postów: 62 10

    Wysłany: 28 lipca 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anniee wrote:
    Kochane! To moj pierwszy cykl z mierzeniem temperatury. W marcu poroniłam i od tej pory cykle mi się całkowicie rozjechały. Dziś 42 dc test negatywny, czuję się okropnie, chce mi się spać, a w gardle czuję, jakbym miała kłębek. Dumam, czy coś może jeszcze z tego być, czy po prostu czekać na @. Zastanawiają mnie te niskie temp. po owu, ale mierzę pierwszy raz - może taki mój urok? W 7 dpo robiłam progesteron i wyszło niecałe 5 więc mało, a nastepnego dnia temp. ostro w górę. Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki i sugestie.

    Teoretycznie mogło się udać, owu na moje oko mogła być też dwa dni później (patrząc globalnie na wszystkie objawy).

    Po stratach cykle lubią się jakiś czas rozregulowywać, to bądź co bądź niezła huśtawka hormonów.

    Trzymam kciuki!

    "Jeszcze będzie pięknie - mimo wszystko! Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie!" - Jan Paweł II
    Aniołek (*) 30.03.2017 9tc / Ciąża biochemiczna - Październik 2017
    f2w3dqk3oz249swl.png
  • gabrika Koleżanka
    Postów: 62 10

    Wysłany: 28 lipca 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wrote:
    Cześć dziewczęta, jeste tutaj nowa:0 od 4 miesięcy staramy się z mężem o dziecko:) Od 3 dni czuję się fatalnie, ból głowy, problem z obudzeniem się i ból brzucha od 4-5 dni, ale brzuch od 3 cykli pobolewa zaraz po owulacji aż do końca okfresu tak na prawdę. Owsianka, którą jadłam codziennie na śniadanie nagle zrobiła się nie do przełknięcia.Na wykresach nie mogę się ogarnąć, bardzo proszę o podpowiedz czy jest chociaż jakaś szansa? Pozdrawiam!;)

    fcaaec40e30a6ae27c45cd946a689ce0.png

    Moim zdaniem wygląda to bardzo łądnie na obecną chwilę :) tym bardziej, że tempka nadal idzie w góre. Na tę chwilę jednak jest to trochę jak wróżenie z fusów, faza wyższych temperatur utrzymuje się często aż do samej miesiączki, a potem dzień przed spada..

    Tak czy inaczej trzymam kciuki!

    Erastel lubi tę wiadomość

    "Jeszcze będzie pięknie - mimo wszystko! Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie!" - Jan Paweł II
    Aniołek (*) 30.03.2017 9tc / Ciąża biochemiczna - Październik 2017
    f2w3dqk3oz249swl.png
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 30 lipca 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! ale zauważam 2 dzień sapadek temperatury i zaczynam się obawiać, że znowu nic z tego nie będzie.

    fcaaec40e30a6ae27c45cd946a689ce0.png

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel wrote:
    Dzięki! ale zauważam 2 dzień sapadek temperatury i zaczynam się obawiać, że znowu nic z tego nie będzie.

    fcaaec40e30a6ae27c45cd946a689ce0.png


    Zmień termometr!
    To podstawowy problem u Ciebie. Z tego co widzę, to chyba masz rtęciowy.
    Kup Microlife owulacyjny (12-15zł).
    Od nowego cyklu mierz od początku. Pomoże to wyznaczyć poziomą linię niskich temperatur.
    Termometrem można mierzyć w ustach- zawsze pod językiem i zawsze po tej samej stronie węzidełka.
    Albo w pochwie- wyniki są dokładniejsze.

    Ja mierzę w ustach i się akurat udało przejść gładko przez cykl. Temperatura w ustach jest mniej dokładna i szybciej się zmienia. Wystarczy że będziesz się wiercić, otworzysz usta, napijesz się przed pomiarem.
    Natomiast dla mnie jest to wygodniejsze. Tylko otwieram oczy po budziku, nie wstaję, sięgam tylko po termometr i mierzę. Po tym dopiero siadam i biorę tabletki.

    Zobacz sobie mój 1cs- wykres był tragiczny bo nie dostosowywałam się do zasad- nie wiedziałam nic o obserwacjach. W porównaniu z obecnym- niebo a ziemia.
    Jeszcze mam dwa cykle z temperaturami, ale po wyglądzie wykresów doszłam do tego że jest problem- bo były góry i doliny, zygzaki. Ktoś kto dłużej tutaj siedzi jest w stanie powiedzieć Ci, że masz np. problem z prolaktyną, progesteronem albo cykl bezowulacyjny. Przynajmniej ja widzę po wykresach to.

    Ale warunkiem są prawidłowe pomiary DOBRYM TERMOMETREM. Termometru nie można zmieniać w trakcie cyklu, tak samo jak miejsca mierzenia. I termometr owulacyjny, elektroniczny z dwoma miejscami po przecinku.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ