X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy progesteron może zafaszować test ovu?
Odpowiedz

Czy progesteron może zafaszować test ovu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mika1987 Autorytet
    Postów: 970 1097

    Wysłany: 12 listopada 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie,czy jeśli wczoraj wieczorem wzielam tabletke progu a dziś kolo 12 zrobiłam test ovu i wyszedl pozytywnie to tylko dlatego ze wziałam tabletke z progiem?dodam ze ciagnie mnie podbrzusze, pokluwaja jajniki

    iv09krhme1fe56cn.png

    f2w3rjjgc0akmsfq.png
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 12 listopada 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem tyle, że obecność progesteronu podwyższa temperaturę podstawową ciała. To co znalazłam w necie:

    "Nieco inna zależność istnieje pomiędzy hormonem przysadkowym lutropiną (LH) a progesteronem. Owulacja jest powodowana przez nagłe zwiększenie stężenia (,,pik") lutropiny (LH). W jajniku po uwolnieniu komórki jajowej wytwarza się ciałko żółte, które produkuje progesteron. "

    Na logikę więc nie wydaje mi się, by podany progesteron miał wpływ, skoro test owulacyjny mierzy poziom LH, który to dopiero ma wpływ na pojawienie się progesteronu. Ale nie jestem lekarzem, więc mogę się mylić ;)

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • mika1987 Autorytet
    Postów: 970 1097

    Wysłany: 12 listopada 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz nie wiem co robic:( dzis nie wzielam progu i zobaczy czy jutro test bedzie taki sam i czy tempka spadnie

    iv09krhme1fe56cn.png

    f2w3rjjgc0akmsfq.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ