X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów czy to może być cykl bezowulacyjny
Odpowiedz

czy to może być cykl bezowulacyjny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mariamagdalena Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam takie pytanie. dopiero od niedawna zaczęłam myśleć o dziecku, a co za tym idzie śledzić jakoś dokładniej to, co dzieje się w moim organizmie. do lekarza wybieram się niebawem jednak nurtuje mnie pewna rzecz.
    Co miesiąc, mniej więcej pomiędy 10a 12 dniem cyklu miewam kłujące bóle jajników, które zawsze traktowałam jako znoszenie jaja czyli owulację. Nie zaczęłam mierzyć temperatury więc nie wiem co się z nią dzieje, jednak nie zauważam innych oznak owulacji. Niegdyś miałam książkowy śluz płody, teraz przez cały miesiąc jest raczej mleczny, raz bardziej wodnisty, a raz kremowy. (od dawna biorę leki na depresję od których ogólnie mam mniejsze libido i jest tam znacznie bardziej sucho niż wtedy, gdy leków nie biorę). Szyjka macicy raczej się podwyższa, ale jakoś nie zdaje się być szczególnie miękka, wtedy gdy powinna.
    Jestem również klasycznym przykładem hipochondryczki i już sobie w głowie ułożyłam historię o tym, że pewnie już moja płodność dobiegła końca, lub toczy mnie jakaś śmiertelna choroba. Chciałabym Was więc zapytać, czy wszystkie książkowe objawy owulacji to mus i bez nich owulacji niet?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2019, 19:41

  • kwiatek5 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stres powoduje że organizm szykuje się do owulacji ale tylko szykuje,u mnie są cykle nieregularne i sądzę że ma na to wpływ stres.
    Organizm szykuje się do owulacji np śluz płodny (wodnisty) ale skoku temperatury nie ma i szyjka jest średnio miękka, średnio otwarta i średnio jeśli chodzi o położenie a gdy dochodzi do owulacji mam bardzo mokro, szyjka jest wyraźnie otwarta, potem skok temperatury i 3 dni po skoku szyjka zamyka się i jest twarda.

    Książkowo to nikt nie ma ale śluz płodny to wyższy poziom estrogenów, potem dochodzi do piku Lh i owulacji a potem estrogeny zmniejszają poziom a progesteron rośnie czyli niskie temperatury, mokro, owulacja, skok temperatury i sucho lub śluz tyłu niepłodny.

  • mariamagdalena Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety mam zaburzenia odżywiania i duże spadki wagi co pewnie też nie sprzyja płodności. Sądziłam jednak że skoro miesiączki są regularne i czuję ból owulacyjny to wszystko powinno być ok.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ