X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów drugi skok temperatury???
Odpowiedz

drugi skok temperatury???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://enpr.pl/15005/10771937

    Mam do Was pytanko, co może oznaczać taki skok temperatury po owulacji??? (mam nadzieję że wykres da się wyświetlić ;) ) temperatura raz podskoczyła, a dzisiaj znowu skok?czym to może być spowodowane, czy to normalne?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalne. W sensie, że się zdarza, ale nie jest ani wymagane, ani niepożądane :) Ogólnie to dobrze, że temperatura rośnie.

    Andiee lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy tak niepełnym wykresie, ciężko stwierdzić czy te różnice są dobrze określane. Dodatkowo widzę, że temperatura jest wpisywana co 0,1 więc lepiej zmienić termometr.
    A badanie co któryś dzień mija się z celem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, badanie co któryś dzień mija się z celem...no ja tak nie uważam, wolałam zanotować cokolwiek co zaobserwowałam niż kompletnie nic

    na swoją obronę:
    1/dopiero zaczynam obserwacje, stąd na razie termometr jaki miałam pod ręką
    2/to był dziwny miesiąc z urlopami, wyjazdami i stąd dziury w wykresie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego jak cykl nie jest obserwowany od A do Z to nie ma po co go interpretować.
    Fakt, obserwacje wymagają poświęcenia i nie zawsze się chce i można, ale na podanych 12 temperaturach na wykresie nic nie można powiedzieć.

    Na pewno się rzuca w oczy termometr 0,1- zmień na taki, który ma 0,01 do pokazania- jest dokładniejszy.
    Mierzenie w pochwie też będzie dokładniejsze.

    Na ten moment:
    - nie widać momentu owulacji w temperaturze,
    - długi cykl nie wróży prawidłowego rozwoju wydarzeń- im późniejsza owulacja, tym mniejsza szansa na prawidłowe zagnieżdżenie się zarodka,
    - wypadałoby się przyjrzeć bardziej cyklom u ginekologa i w badaniach. Od tego zaczęłabym całą obserwację. Łatwiej będzie wykonać monitoring, niż się pilnować z temperaturą skoro mówisz, że masz kłopot ze systematycznością.

    A tak, to będzie 100% pewności praktycznie co do występowania owulacji, bo sam skok temperatury o niej nie świadczy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na razie moje obserwacje mają na celu raczej edukację i poznanie jak to wszystko działa, nie koniecznie od razu ciążę, dlatego na razie bez monitoringów, badań itp. po prostu sobie notuję co tam zaobserwuję

    dzięki za wyczerpujące odpowiedzi

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ